Watch Dogs

Watch Dogs: Legion

اشتراک‌گذاری

واچ داگز: لیجن

Watch Dogs: Legion

Watch Dogs: Legion - Watch Dogs

توسعه‌دهنده

یوبیسافت تورنتو

ناشر

یوبیسافت

کارگردان

کلینت هاکینگ
کنت هادسون

نویسنده

نیتای بست
کامرون لابینی

پلتفرم‌ها

ویندوز
پلی‌استیشن 4
پلی‌استیشن 5
ایکس‌باکس وان
ایکس‌باکس سری S/X 
گوگل استدیا

تاریخ انتشار

۲۹ اکتبر ۲۰۲۰
۸ آبان ۱۳۹۹

سبک

اکشن-ماجرایی
جهان باز
مخفی‌کاری

درجه‌بندی سنی

بزرگسالان

Watch Dogs: Legion که گاهی با نام Watch Dogs 3 به آن اشاره می‌شود، یک بازی ویدیویی جهان-باز و سوم-شخص در سبک اکشن-ماجرایی است. داستان بازی Watch Dogs: Legion در آینده و در شهر لندن آشوب‌زده جریان دارد.

این بازی توسط یوبیسافت تورنتو توسعه داده شده و توسط یوبیسافت منتشر شده است. Legion سومین قسمت از مجموعه بازی‌های Watch Dogs است. این بازی ابتدا قرار بود در تاریخ ۶ مارچ ۲۰۲۰ عرضه شود اما عرضه‌ی آن با تاخیر در ۲۹  اکتبر (۸ آبان ۹۹) این سال صورت گرفت.

داستان بازی Watch Dogs: Legion

پیش‌زمینه

داستان بازی در آینده‌ای نزدیک (تقریبا اواخر دهه ۲۰۲۰ تا اوایل دهه ۲۰۳۰) و در شهر لندن جریان دارد، شهری که در آن استفاده از سیستم‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در سراسر شهر عادی شده است. پهپادها و خودروهای برقی و بدون راننده افزایش یافته‌اند و همه‌ی این‌ها از ctOS (سیستم عامل مرکزی) قدرت می‌گیرند، یک شبکه کامپیوتری متمرکز که توسط شرکت تکنولوژی بلوم توسعه یافته است.

با این حال شهر لندن با زوال خود دست و پنجه نرم می‌کند. مردم با دولتی روبرو هستند که نظارت همه-جانبه دارد، و نظامی‌ها کنترل خیابان‌ها را در دست گرفته‌اند، و یک سندیکای جنایی قدرتمند از این شرایط بهره می‌برد. سرنوشت لندن در دستان یک گروه هکر به نام ددسک (DedSec) که شاخه‌هایی از آن در سراسر دنیا فعالیت می‌کنند.

داستان کامل

شاخه‌ای از سازمان ددسک در لندن مستقر است که توسط فردی به نام سابین برانت و هوش مصنوعی جدید او یعنی بگلی (Bagley) رهبری می‌شود. این گروه در ابتدای داستان بازی Watch Dogs: Legion موفق به شناسایی متجاوزین مسلحی شده‌اند که کاخ وست‌مینستر را بمب‌گذاری کرده بودند. سابین یک مامور به نام دالتون ولف را از ددسک برای خنثی کردن این بمب‌ها فرستاد. اگرچه دالتون تا حدودی در این عملیات موفق بود اما او خیلی زود پی برد که متجاوزین واسبته به یک گروه هکر سرکش به نام زیرو دی (Zero Day) هستند و قصدشان بمب‌گذاری در سراسر لندن است. با خاموش شدن بگلی، دالتون متوجه شد که حمله‌ای به ددسک صورت گرفته است و از این رو او ماموریت خود را با نفوذ به پشت بام پارلمان و خنثی کردن سایر بمب‌های کار گذاشته شده توسط زیرو دی تکمیل کرد. با این حال زمانی که دالتون جلوی تخریب شدن پارلمان را گرفت، او توسط رهبر زیرو دی کشته شد و سپس یک سری بمب‌های دیگر در سراسر لندن منفجر شد که این بمب‌گذاری به ددسک نسبت داده شد. به دنبال آشوب ایجاد شده، دولت بریتانیا با نایجل کاس، مدیر عامل شرکت نظامی آلبیون تماس گرفت و از آن‌ها خواسته شد تا با شکار کردن اعضای ددسک آرامش را به شهر بازگردانند.

چند ماه بعد، آلبیون بدون نظارت‌های سیاسی به مجری قانون شهر تبدیل شد و عملا شهر در یک وضعیت امنیتی قرار گرفت. این اقدام آن‌ها با کمک سیگنالز اینتلیجنس ریسپانس (SIRS) که یک آژانس اطلاعاتی متشکل از تمام شبکه اطلاعاتی بریتانیا بود صورت می‌گرفت. در نتیجه‌‌ی این شرایط، آزادی‌های شخصی شهروندان لندن به شدت محدود شد و زندگی آن‌ها به طور مداوم تحت نظارت بود. جرایم سازمان یافته در حال افزایش بود و کسانی که مخالف اقدامات آلبیون بودند یا دستگیر می‌شدند و یا ناپدید می‌شدند. سابین به کمک ctOS و جذب نیروی جدید، به تدریج ددسک را دوباره بازیابی کرد و مخفیگاه این گروه و بگلی دوباره فعال شدند. سابین به کمک افراد جدیدش به دنبال یافتن نیروهای بیشتر بود تا شهر را آزاد کند و مردم را به شورش علیه ستمگران سوق دهد. همچنین آن‌ها تحقیقات در مورد بمب‌هایی که به پای ددسک نوشته شده بود را شروع کردند.

این گروه در طول تحقیقات خود موفق به یافتن نایجل کاس و یک رئیس سندیکای جنایی به نام مری کلی شد، کسانی که از بمب‌گذاری‌ها سود می‌بردند و هر یک از شرایط کنونی به نفع اهداف خود استفاده می‌کردند. در مقطعی از این تحقیقات، فردی به نام ریچارد مالک که عضوی از SIRS بود با ددسک تماس گرفت. اگرچه اطلاعات او ظاهرا درست بود و رئیس کنونی SIRS یعنی امیلی چایلد را مقصر بمب‌گذاری می‌دانست، اما ددسک خیلی زود پی برد که مالک دروغ گفته است، چرا که چایلد افشا کرده بود که مالک نقشه کشیده تا در میان ددسک نفوذ پیدا کند و کار را برای آلبیون در شکار کردن اعضای این گروه راحت کند. ددسک در اقدامی برای دستگیر کردن مالک، باری دیگر برای یک بمب‌گذاری دیگر که باعث کشته شدن چایلد شده بود گرفتار شد و این موضوع به مالک اجازه داد تا SIRS را تصاحب کند. این گروه با کمک بگلی موفق به دستگیر کردن مالک شد اما آن‌ها در زمان پاک کردن سابقه‌ی اقدامات خود، از طریق مالیک متوجه شدند که فرد دیگری پشت بمب‌گذاری‌های زیرو دی است. ددسک که هیچ گزینه‌ی دیگری در اختیار نداشت تمرکز خود را روی کاس و کلی گذاشت.

ددسک با کمک یک بازپرس سابق پلیس کشف کرد که کلی در زمینه‌ی آدم‌ربایی از یک مرکز بزرگ دیپورت فعالیت می‌کند و افراد ربوده شده را به عنوان برده یا با هدف تجارت اعضای بدن استفاده می‌کند. گروه با شواهد کافی اقدام به دنبال کردن کلی کرد و به یک محل مزایده برده رسید. آن‌ها اقدام به آزادسازی زندانیان کردند که این زندانیان به خاطر جنایت‌هایی که کلی در حق‌شان انجام داده بود او را کشتند. در ادامه‌ی داستان بازی Watch Dogs: Legion ددسک روی کاس متمرکز شد و پی برد که او به خاطر سرخوردگی‌هایی که در اجرای قانون و سیاست داشته است، قصد دارد تا به کمک یک ارتش پهپاد خودکار، صلح را در سراسر لندن برقرار کند که البته این اقدام او بیشتر زیان‌بار بود. ددسک با کمک یکی از دوستان سابق کاس که یک سیستم کامپیوتری را برای این پهپادها طراحی کرده بود، موفق به تعطیل کردن این پروژه پهپادی شد و همین طور مدارک مرتبط به جرایم کاس را در رسانه‌ها منتشر کرد. کاس در واکنش به این اقدام، خطاب به دستگیرکنندگان خود اعلام جنگ کرد، و این موضوع باعث شد تا ددسک به پایگاه اصلی او در برج لندن نفوذ کند و کار او را یکسره کند.

در حالی که ددسک پیروزی خود را جشن گرفته بود، زیرو دی به طور ناگهانی اقدام به هک کردن این گروه کرد و فناوری متعلق به آن‌ها را ربود. با ردیابی این هک مشخص شد که سابین پشت بمب‌گذاری‌ها و اقدامات زیرو دی بوده است. در واقع او و کاس قبلا در کنار هم کار می‌کرده‌اند تا این که کاس برای کنترل تکنولوژی جمع‌آوری اطلاعات به سابین خیانت کرده بود. سابین در واکنش به این خیانت قصد داشت تا ددسک را بازیابی کند تا از کاس انتقام بگیرد و آن چیزی که از او ربوده شده بود را پس بگیرد. وقتی گروه از تلاش‌های سابین در متوقف کردن آن‌ها سر باز زد، ددسک پی برد که سابین قصد دارد با استفاده از این تکنولوژی یک پچ (Patch) را برای بگلی بسازد تا بتواند به وسیله‌ی آن کنترل زیرساخت ctOS را در اختیار بگیرد. هدف او استفاده از این هوش مصنوعی برای ایجاد یک آشوب بزرگ در سطح کشور بود تا جامعه را مجبور به چشم‌پوشی از تکنولوژی و راه‌اندازی مجدد آن کند. ددسک برای جلوگیری از فرستاده شدن این پچ اقدام به خاموش کردن پگلی کرد و سابین که قصد متوقف کردن آن‌ها را داشت نیز کشته شد.

در صحنه‌ی پایانی از داستان بازی Watch Dogs: Legion دولت بریتانیا در قرارداد خود با آلبیون به عنوان مجری محلی قانون تجدید نظر کرد، و سابقه‌ی ددسک نیز پاک شد و آن‌ها به خاطر افشای جرایم و فسادهای شهر مورد تحسین قرار گرفتند. در صحنه‌ای دیگر ددسک موفق به بازیابی پگلی به وضعیت پیش از اقدامات سابین شد و از آن برای افشای فساد در سراسر شهر بهره گرفت.

نمودها

شخصیت‌های محوری

متحدان

آنتاگونیست‌ها

سایر

  • کلر واترز
  • ایدن پیرس (محتوای قابل دانلود)
  • ورنچ (محتوای قابل دانلود)
  • دارسی (محتوای قابل دانلود)
  • مینا (محتوای قابل دانلود)

جناح‌ها

توسعه

Watch Dogs: Legion توسط یوبیسافت تورنتو و با کمک استودیوهای دیگر از جمله یوبیسافت مونترال، یوبیسافت پاریس، یوبیسافت بخارست، یوبیسافت کیو، و یوبیسافت رفلکشنز توسعه یافته است. رهبری تیم توسعه با کلینت هاکینگ بوده است، کسی که برای کمک در ساخت بازی به خاطر انتقال توسعه بازی از استودیو مونترال به تورنتو استخدام شد، و او نیز توسعه‌دهندگان دیگری که قبلا با او در ساخت فار کرای و فار کرای ۲ همکاری داشتند را به کار گرفت.

تصاویر

داستان بازی Watch Dogs: Legion

داستان بازی Watch Dogs: Legion

منبع

صفحات دیگر