Watch Dogs

Watch Dogs 2

اشتراک‌گذاری

واچ داگز ۲

Watch Dogs 2

Watch Dogs 2 - Watch Dogs

توسعه دهنده

یوبیسافت مونترال

ناشر

یوبیسافت

پلتفرم‌ها

مایکروسافت ویندوز
پلی‌استیشن 4
ایکس‌باکس وان

تاریخ انتشار

۱۵ نوامبر ۲۰۱۶

سبک

اکشن ماجرایی، جهان باز، مخفی‌کاری

درجه‌بندی سنی

بزرگسالان

Watch Dogs 2 یک بازی جهان باز و سوم شخص در سبک اکشن-ماجرایی است. رویدادهای داستان بازی Watch Dogs 2 در سن فرانسیسکو کالیفرنیا رخ می‌دهد و بازیکن در نقش هکری به نام مارکوس هالووی قرار دارد که قصدش مقالبه با ctOS 2.0 است.

این بازی توسط یوبیسافت مونترال توسعه یافته و در تاریخ ۱۵ نوامبر ۲۰۱۶ توسط یوبیسافت منتشر شده است.

داستان بازی Watch Dogs 2

پس از رویدادهای مرتبط به شیکاگو، شهر بعدی که میزبان ctOS است شهر سن فرانسیسکو است تا این سیستم همه کس و همه چیز آن را به هم متصل کند. مارکوس هالووی، یک هکر باهوش از اوکلند است که توسط سیستم ارتقا یافته  ctOS 2.0 به خاطر جرمی که انجام نداده است مجازات شده است. او که متوجه شده بود این سیستم می‌تواند به مردم بی‌گناه سن فرانسیسکو آسیب بزند، تصمیم گرفت تا با یک گروه هکر به نام ددسک علیه این سیستم و شرکت بلوم که پشت آن بود مبارزه کند.

مارکوس در ددسک با هکرهای دیگری به نام سیتارا، ورنچ، هوراتیو، و جاش همکاری کرد و آن‌ها با مهارت‌هایی که داشتند شروع به افشا کردن فساد سازمان‌ها و شرکت‌هایی کردند که از اطلاعات شخصی ذخیره شده در ctOS سوء استفاده می‌کردند. داستان بازی Watch Dogs 2 با آزمونی برای مارکوس به منظور اثبات کردن او برای پیوستن به ددسک شروع شد. او باید پروفایل خودش را از دیتابیس ctOS پاک می‌کرد که این کار را با موفقیت انجام داد و توسط ددسک پذیرفته شد. او خیلی زود اطلاعاتی در مورد یک کلیسای جعلی به New Dawn به دست آورد که به یک سازمان جنایی خدمت می‌کرد. مارکوس در ادامه‌ی فعالیتش به وجود یک برنامه دستکاری اطلاعات تحت عنوان بل‌وتر پی برد که این برنامه توسط دوشن نمتس، مدیر ارشد تکنولوژی بلوم به ctOS وارد شده بود تا بتواند سیاست‌ها و دارایی‌های دنیا را دستکاری کند. ددسک بعدا موفق به همکاری با یک هکر قدیمی به نام ریموند تی-بون کنی شد، کسی که پیش‌تر به مخالف فعالیت‌های بلوم تبدیل شده بود.

ددسک با کمک‌های تی-بون موفق به افشای فساد اف‌بی‌آی و تعدادی از شرکت‌های سیلیکون ولی از جمله نودل، تیدیس، و گالیلی شد. آن‌ها همچنین سردسته باند خیابانی تزکاس را کشتند، باندی که به خاطر عدم همکاری ددسک با آن‌ها اقدام به ربودن و کشتن هاراتیو کارلین، عضو ددسک کرده بودند. پس از آن گروه پی برد که بلوم قصد نصب یک شبکه‌ی ماهواره‌ای را دارد که واسطه‌ی آن داده‌های الکترونیکی و مبادلات مالی را در انحصار این شرکت قرار می‌گرفت. از این رو آن‌ها به محل راه‌اندازی یکی از ماهواره‌ها نفوذ کردند و اقدام به نصب یک در پشتی کردند. مارکوس برای پایین کشیدن بلوم و دوشن، به داخل مقر بلوم در سن فرانسیسکو وارد شد و سرورهای آن‌ها را هک کرد، و سپس وجود بل‌وتر و فساد دوشن را در معرض دید عموم قرار داد. دوشن به خاطر فریبکاری دستگیر شد و بلوم نیز تحت تحقیق و بررسی قرار گرفت. با این حال ددسک همچنان به مبارزه خود علیه بلوم ادامه داد.

در صحنه‌ی پایانی از داستان بازی Watch Dogs 2 دو فرد ناشناس اشاره داشتند که شاخه‌های بیشتری از ددسک در واکنش به رسوایی بلوم در حال ظهور در دنیا هستند که این موضوع اشاره به رویدادهای Watch Dogs: Legion و حضور ددسک در سطح جهانی داشت.