بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

شیوع جهانی

اشتراک‌گذاری

شیوع جهانی

The Trials

شیوع جهانی - مردگان متحرک

کشور

فرانسه (منشا)
جهان

تاریخ

۲۵ آگوست ۲۰۱۰

نتیجه

فروپاشی تمدن

شیوع جهانی (The Trials) اشاره به یک بیماری همه‌گیر جهانی دارد که توسط ویروس وایلدفایر ایجاد شد. منشا این شیوع آزمایشگاه زیست پزشکی لا بیومدسین دی.دی.ام.آی در فرانسه است و اولین بار توسط مرکز کنترل بیماری (CDC) در ایالات متحده و در تاریخ ۱۶ آپریل ۲۰۱۰ شناسایی شد. سازمان بهداشت جهانی (WHO) همه‌گیری جهانی را در ۲۵ آگوست ۲۰۱۰ اعلام کرد. تا سال ۲۰۲۹ این همه‌گیری همچنان ادامه یافته است. مشخص نیست چه تعداد از جمعیت انسانی جان خود را از دست داده‌اند. برخی تخمین‌ها جمعیت کنونی جهان را بین ۲ تا ۶۷ میلیون نفر اعلام می‌کنند که آن را به مرگبارترین بیماری همه‌گیر در تاریخ تبدیل می‌کند و باعث انقراض تقریبی نسل بشر شده است.

وایلدفایر از طریق ذرات معلق در هوا پخش می‌شود و می‌تواند کل نژاد بشر به حامل‌های بدون علامت این ویروس تبدیل کند که پس از مرگ به زامبی تبدیل می‌شوند. زمان احیا شدن مبتلاشدگان بین سه دقیقه تا هشت ساعت پس از مرگ متغیر است. زامبی‌ها حاوی یک عامل فعال ویروس هستند که به عنوان ناقلان تهاجمی عمل می‌کنند. این عفونت عمدتا از طریق گاز گرفتن بدن منتقل می‌شود، و در عرض ۴۸ ساعت می‌تواند فرد هدف را بکشد. جهش‌ها و گونه‌های زیادی با درجات مختلف عفونت‌زایی وجود دارند.

شیوع جهانی باعث اختلال شدید اجتماعی و اقتصادی در سراسر جهان شد. کمبود گسترده عرضه باعث وحشت در خرید و غارت شد. پاسخ مجریان قانون منجر به اعتراض و شورش شد و متعاقبا باعث افزایش تعداد کشته‌ها و افزایش تعداد زامبی‌ها شد. جامعه در ۲۷ آگوست ۲۰۱۰ فروپاشید و در نتیجه حکومت نظامی در سراسر ایالات متحده اعلام شد. ارتش ایالات متحده عملیات کبالت را اجرا کرد که به منظور تامین امنیت جمعیت بازمانده در مناطق امن بود. به دلیل کمبود ارتباطات و منابع، این مناطق امن توسط زامبی‌ها تسخیر شدند و طرح اضطراری برای خنثی کردن شهرهای بزرگ در ۹ سپتامبر ۲۰۱۰ آغاز شد که نشان‌دهنده پایان فعالیت‌های دولتی و نظامی بود. تمدن بشری عملا پس از ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۰ پایان یافت.

پس از شیوع این بیماری، گروه‌های بازمانده تلاش کردند تا آخرین تلاش خود برای بازسازی تمدن و کنترل قلمروها را انجام دهند. در آمریکای شمالی، دو تمدن بزرگ کامن‌ولث و جمهوری مدنی فیلادلفیا تأسیس شد. سایر زیستگاه‌های بزرگ از جمله ائتلاف، فدراسیون نیو بابیلون و بورازی نیز مناطق وسیعی از ایالات متحده سابق را اشغال کردند. در کشور سابق فرانسه نیز، یک جنبش تحت عنوان قدرت زندگان باعث احیای یک حکومت فدرال شد.

صفحات دیگر