ویکی توکیو ریونجرز

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

تاکمیچی هانگاکی

اشتراک‌گذاری

تاکمیچی هانگاکی

Takemichi Hanagaki

تاکمیچی هانگاکی - توکیو ریونجرز

نام ژاپنی

花垣武道

روماجی

هاناگاکی تاکمیچی

جایگاه

رئیس نسل یازدهم اژدهای سیاه
کاپیتان دسته اول باند توکیو مانجی
عضو دسته دوم باند توکیو مانجی (قبلا)

پیشه

کارگر پاره-وقت
دانش‌آموز (قبلا)
عضو باند (قبلا)
برده (قبلا)
مدیر باند

جنسیت

مذکر

تولد

۲۵ ژوئن ۱۹۹۱

سن

۱۴ (گذشته)
۲۶

بستگان

ماسارو (پسرعمو)
مادری بی‌نام

اولین نمایش

چپتر ۱ (مانگا)
قسمت ۱ (انیمه)

صداپیشه

یوکی شین

تاکمیچی هانگاکی (Takemichi Hanagaki) یا تاکمیتچی، شخصیت اصلی مانگا و انیمه توکیو ریونجرز است.

تاکیمیچی پس از اطلاع از مرگ خواهر و برادرهای تاچیبانا، که یکی از آن‌ها معشوقه‌ی او هیناتا تاچیبانا بود، در اقدامی به دوازده سال گذشته پرش کرد. او از طریق توانایی جهش در زمان خود، با یک باند موتورسوار بدنام به نام توکیو مانجی آشنا شد که مسئول مرگ هینا در زمان حال بودند. تاکمیچی پس از نجات ناخواسته‌ی نائوتو، برادر هینا از این حادثه، مصمم شد تا با او همکاری کند و هینا را از سرنوشت ناخوشایند آینده نجات دهد.

تاکمیچی در طول جهش‌های زمانی خود، تاریخچه باند توکیو مانجی و نحوه تبدیل شدن آن به یک سازمان جنایتکار را کشف کرد. او به عضوی از این باند تبدیل شد و به زودی به مقام کاپیتان دسته اول آن رسید. مشارکت او در باند تومان بعدها دلیلی شد تا او در سال ۲۰۰۶ به رهبر نسل یازدهم باند اژدهای سیاه تبدیل شود. دو سال بعد، او رهبر نسل دوم توکیو مانجی شد و در آخرین جهش زمانی خود، به عنوان رئیس تومان نقش‌آفرینی کرد.

شخصیت

تاکمیچی فردی بود که هدف زندگی خود را از دست داده بود. از این رو او عزت نفس پایینی داشت و همیشه برای کوچکترین چیزها عذرخواهی می‌کرد و به راحتی گریه می‌کرد. همان طور که اطرافیان و حتی خود او اشاره کرده است، تنها چیز خوب برای او عذرخواهی کردن است. او همچنین نسبت به افراد ثروتمند کینه داشت زیرا از نظر مالی برخوردار نبود.

با این حال، سفر به گذشته که بارها برای او اتفاق افتاد، به تدریج تاکمیچی را به فردی کاملا متفاوت تبدیل کرد. او به آرامی از فردی ترسو به فردی با عقیده محکم شد. او کسی شد که باند تومان را در سختی‌های خود حفظ کرد و به رهبر غیر رسمی آن تبدیل شد و حتی مایکی و دراکن را در مسیرهای درستی هدایت کرد.

تاکمیچی هانگاکی
روحیه استوار تاکمیچی برای محافظت از دوستانش

تاکمیچی به دوستانش کاملا وفادار است و به شدت از آن‌ها محافظت می‌کند. او مایل است جان خود را به خطر بیندازد تا از سلامت آن‌ها اطمینان پیدا کند.

در درگیری‌ها، او هرگز عقب نمی‌کشد. او ضرب و شتم را تحمل می‌کند اما شکست را نمی‌پذیرد. این موضوع به منبع بزرگ الهام اعضای باند تومان تبدیل شد.

تاکمیچی بهداشت و عادات بدی دارد. او از نظافت اتاق خود غافل است و به وضعیت زننده‌ی آن عادت کرده است.

پیش‌زمینه

تاکمیچی در بزرگسالی زندگی ناگواری را داشت. رئیس او که شش سال کوچکتر از او بود، مدام او را به خاطر تنبلی سرزنش می‌کرد. روزی تاکمیچی در آپارتمانش در حال تماشای تلویزیون بود که در اخبار شنید معشوقه سابق او هیناتا تاچیبانا به همراه برادر کوچکترش نائوتو بر اثر یک درگیری در باند توکیو مانجی جان باخته‌اند. در همان روز، وقتی تاکمیچی در ایستگاه مترو منتظر قطار بود، ناگهان شخصی او را به سمت ریل هل داد. او آماده مرگ شد و چشمان خود را بست. وقتی تاکمیچی چشمان خود را باز کرد دقیقا خود را در ۱۲ سال پیش و در تاریخ ۴ جولای ۲۰۰۵ یافت. تاکمیچی در مورد آنچه در حال رخ دادن بود کمی گیج شده بود، اما سعی کرد با آن کنار بیاید، زیرا معتقد بود که «زندگی‌اش جلوی چشمانش می‌درخشد».

پس از آن، تاکمیچی برای بررسی وضعیت هیناتا به خانه‌ی او رفت، اما پس از دیدن او نتواست توضیح دهد که چرا به آنجا آمده است. مدتی بعد، او پسری را از دست چند قلدر نجات داد و متوجه شد که این پسر نائوتو، برادر کوچکتر هیناتا است. تاکمیچی به طور کاملا صریح برای او توضیح داد که چگونه در زمان جهش کرده و این خواهر او در ۱۲ سال دیگر می‌میرد و از این رو او باید از خواهرش محافظت کند. وقتی تاکمیچی با نائوتو دست داد، او دوباره در زمان حال و در یک بیمارستان بیدار شد. در آن زمان او با نائوتوی بزرگسال ملاقات کرد و موضوع جهش در زمان را برای او توضیح داد. چیزی تاکمیچی در گذشته به نائوتو گفته بود باعث ایجاد تغییری در آینده شده بود و به دلیل آن هشدار او تبدیل به یک کارآگاه شده بود، با این حال نتوانسته بود از مرگ خواهرش جلوگیری کند.

صفحات دیگر