ویکی توکیو غول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

آکیهیرو کانو

اشتراک‌گذاری

آکیهیرو کانو

Akihiro Kanou

آکیهیرو کانو - توکیو غول

گونه

انسان

جنسیت

مذکر

نوع خون

A

وابسته به

دانشگاه تیهو (قبلا)
بیمارستان عمومی کانو (قبلا)
اتحادیه‌ی پژوهش غول (قبلا)
CCG
درخت آئوگیری (قبلا)
کیچیمورا واشو
دلقک‌ها (همکار)

پیشه

دانشجو (قبلا)
پزشک قانونی
جراح
پژوهشگر

بستگان

مادر آکیرو کانو (مرده)
پدری بی‌نام (مرده)

اولین نمایش

چپتر ۱ (مانگا)
قسمت ۱ (انیمه)

آکیهیرو کانو (Akihiro Kanou) که بیشتر با نام پروفسور کانو خطاب می‌شود، پزشکی است که مسئول پیوند عضو کن کانکی و تبدیل کردن او به یک غول یک-چشم است. او در واقع از کانکی به عنوان یک نمونه‌ی اولیه برای جراحی پیوند کاکوهو استفاده کرده است.

کانو در گذشته برای اتحادیه‌ی پژوهش غول (GFG) و CCG کار می‌کرد. بعدها قبل از این که به سازمان تروریستی درخت آئوگیری بپیوندد در بیمارستان عمومی کانو مشغول به کار بود. او توسط اعضای دلقک‌ها با عنوان دوست خوب خطاب می‌شود.

او به واسطه‌ی جراحی افراد زیادی را تبدیل به یک غول یا کویینکس کرده است. تاکیزاوا یکی از افرادی بود که توسط او تبدیل به غول شد.

پیش‌زمینه

کانو در بچگی علاقه‌ی زیادی به جوک گفتن و خنداندن دیگران بود. او یک مادر مریض داشت که هم‌کلاسی‌هایش می‌گفتند هر روز به دیدار او در بیمارستان می‌رود. مادر کانو قبل از این پسرش وارد دانشگاه بشود درگذشت و این موضوع باعث تغییر نگرش در کانو شد.

کانو در دانشگاه تیهو پزشکی خواند و به عنوان بهترین دانشجوی کلاس خود فارغ‌التحصیل شد. او به آلمان سفر کرد و در سازمان GFG مشغول به فعالیت شد. بعد از گذشت سه که به عنوان فردی کم‌رتبه در این سازمان فعالیت کرد، به سازمان CCG پیوست و برای چهار سال در آنجا فعال شد. او در آنجا به تحقیق در مورد بهره‌گیری از قابلیت‌های غول‌ها در انسان‌ها پرداخت. با این حال تحقیقات او با انتقادات زیادی روبرو شد و این تحقیقات ضد اخلاق پزشکی قلمداد شد. به این ترتیب پروژه‌ی او با اجبار منتفی شد و کانو با استعفای خود CCG را ترک کرد.

بعدها وقتی کان کانکی توسط ریزه کامیشیرو به شدت مجروح شد، کانو اقدام به جراحی پیوند کاکوهو بر روی کانکی کرد و کاکوهوی ریزه به او پیوند خورد. این باعث شد تا کانکی تبدیل به یک غول یک-چشم شود و یک رسوایی را برای کانو به ارمغان بیاورد.

صفحات دیگر