ویکی استرنجر تینگز

دموگورگن (گونه)

اشتراک‌گذاری

دموگورگن

Demogorgon

دموگورگن (گونه) - استرنجر تینگز

موجودات مرتبط

واین‌ها

نام‌های دیگر

هیولا
پالیوگ
دموداگ

دموگورگن‌ها (Demogorgons) موجوداتی درنده از آپساید داون هستند و در کنار مایند فلایر یکی از اصلی‌ترین آنتاگونیست‌های سریال Stranger Things هستند. فرض بر این است که تمام این موجودات تحت فرمان مایند فلایر بوده‌اند و بخشی شبکه ذهنی آن را تشکیل می‌دادند. دموگورگن‌ها تحت نفوذ مایند فلایر اقدام به قتل و خشونت می‌کنند و دارای هوش محدودی هستند.

در سال ۱۹۸۳ یک دموگورگن کاملا رشده یافته به طور تصادفی دروازه‌ای به آپساید داون باز کرد و پا به هاوکینز گذاشت. این دموگورگن سرانجام توسط یازده شکست خورد و نابود شد اما صدمات زیادی را به دنیای انسان‌ها وارد کرد. ویل بایرز از قربانیان نجات یافته دموگورگن بود که تحت تسخیر مایند فلایر قرار گرفت. تسخیر شدن ویل توسط مایند فلایر به نوعی به این موجود اجازه داد تا دسته‌ای از دموگورگن‌های جوان‌تر را به هاوکینز وارد کند.

چرخه حیات

چرخه‌ی حیات دمورگن ظاهرا شامل شش مرحله متمایز است و مراحل آن تا حدی شبیه به گونه‌های دوزیست زمینی است.

مرحله یک: اسلاگ

دموگورگن‌های لارو تقریبا هم‌اندازه با لیسه‌های باغچه هستند اما رنگ‌شان متفاوت است. آن‌ها معمولا دارای رنگ سبز پررنگ با نقاطی زرد رنگ هستند. ویل بایرز و باربارا هالند از قربانیان این دموگورگن‌ها بودند.

دموگورگن (گونه)
لارو مرتبط با بارب

مرحله دوم: پالیواگ

بعد از مدتی نامعلوم یک دموگروگن لارو با پوست‌اندازی به مرحله بعدی خود رشد می‌کند که شباهت زیادی با دوزیستان دارد. پالیواگ‌ها به اندازه‌ی کف یک دست هستند و پوستی سبز-زرد دارند. این موجود حساسیت بسیار بالایی نسبت به حرارت دارد و حتی نور لامپ به آن آسیب می‌زند. یکی از این موجودات توسط داستین در نزدیکی سطل زباله پیدا شد که داستین از آن به عنوان یک بچه قورباغه نگهداری کرد و نام دارت را روی آن گذاشت.

دموگورگن (گونه)
دارت در مرحله دوم

مرحله سوم: فراگورگن

بر خلاف مرحله‌های دیگر، این مرحله از رشد با پوست‌اندازی همراه نیست. در عوض پوست آن رنگی سبز تیره پیدا می‌کند و بدنش بزرگ‌تر می‌شود. همچنین بر خلاف مرحله قبلی که دو پا برای این موجود وجود داشت، فراگورگن دارای چهار پا است.

دموگورگن (گونه)
دارت در مرحله سوم

مرحله چهارم: کتوگورگن

وقتی پالیوگ مقداری زیادی غذا مصرف کند، پس یک پوست‌اندازی رشد می‌کند و کمی بزرگ‌تر از یک گربه‌ی متداول می‌شود. دموگورگن در این مرحله یک دهان گلبرگ-شکل را در خود توسعه می‌دهد که برجسته‌ترین ویژگی آن است. علاوه بر این این موجود در مرحله گوشتخوار می‌شود و پوست آن تیره‌تر شده و در برابر حرارت مقاومت کافی را به دست می‌آورد تا بتواند زیر نور خورشید حرکت کند.

دموگورگن (گونه)
دارت در مرحله چهارم

مرحله پنجم: دموداگ

این مرحله دموگورگن طی یک پوست‌اندازی تقریبا بالغ می‌شود و اندازه‌ای بسیار بزرگ‌تر از مراحل قبلی پیدا می‌کند. داستین موجودات این مرحله را با عنوان «دموداگ» خطاب کرده است. دموداگ تقریبا به اندازه یک سگ است و به اندازه کافی قوی است که بتواند یک انسان را بگیرد. آن‌ها در حفر تونل‌ها تبحر دارند و قادر به بالا رفتن از شیب‌ها تند هستند. اگرچه دموداگ‌ها در برابر گلوله آسیب‌پذیر هستند اما آن‌ها قادر به مقاومت در برابر چند شلیک هستند.

دموگورگن (گونه)
دارت در مرحله پنجم

مرحله ششم: دموگورگن

جزئیات بیشتر: دموگورگن

بعد از پوست‌اندازی احتمالا نهایی، دموگورگن سرانجام به فرم بالغ خود درمی‌آید. دموگورگن‌های بالغ روی دو پا حرکت می‌کنند و قدی بین ۶ تا ۱۰ فوت دارند. آن‌ها بسیار قدرتمند هستند و قادر به از جای در آوردن یک در با لولاهایش هستند. حس بویایی آن‌ها بسیار قوی است و آن‌ها از آپساید داون قادر به تشخیص حتی مقدار کمی از بوی خون هستند. پوست دموگورگن‌ها بسیار محکم است و در برابر شلیک گلوله مقاوم است. یکی از مواردی که می‌تواند آسیب قابل توجهی به آن‌ها وارد کند، سوزانده شدن است با این حال آن‌ها به راحتی قادر به فرار هستند.

دموگورگن (گونه)
یک دموگورگن

موارد برجسته

  • دموگورگن
  • موجود حلزون-شکل
  • دارتانیان
  • دموداگ یخچال
  • دموگورگن روسی
صفحات دیگر