بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

گری حلزون

اشتراک‌گذاری

گری حلزون

Gary the Snail

گری حلزون - باب اسفنجی

سکونت

خیابان کانک ۱۲۴، بیکینی باتم، اقیانوس آرام

پیشه

پیشخدمت (در قسمت‌های مختلف)
آشپز (مقطعی)
دی‌جی (مقطعی)

جنسیت

مذکر

دسته‌بندی

حلزون دریایی

کارفرما

آقای خرچنگ (چند مقطع)

اولین نمایش

«درخواست کمک»

صداگذار

تام کنی

گرولد گری ویلسون (Garold Gary Wilson) یک حلزون دریایی و حیوان خانگی باب اسفنجی است که در این مجموعه باب اسفنجی شلوار مکعبی بیشتر از همه‌های حیوان‌های خانگی به آن پرداخته شده است. او با باب اسفنجی در خانه آناناسی او زندگی می‌کند. گری توسط تام کنی صداگذاری شده و اولین بار در قسمت اول کارتون باب اسفنجی نمایش داده شد.

او یک حیوان اهلی مشابه با عملکردهای یک گربه است. به خصوص صدای «میو» او در این مورد قابل توجه است. در واقع در این مجموعه حلزون‌های زیر آب نقش گربه‌ها را بازی می‌کنند. گفته شده است که باب اسفنجی از زمانی که یک پسربچه بود گری را داشته است. در قسمت «غذای حلزون» مشخص شد که گری توسط باب اسفنجی به سرپرستی گرفته شده است. در قسمت «حیوان خانگی پلانکتون» باب اسفنجی افشا کرد که گری را از پناهگاه حیوانات خریده است.

در ابتدا گری به عنوان یک شخصیت جزئی بامزه در پیش‌زمینه اتاق خواب باب اسفنجی خلق شد و همانند دیگر حیوان خانگی باب اسفنجی یعنی شلی که یک گوش ماهی است بود. اما با پیشروی مجموعه، گری به تدریج شخصیت پیدا کرد و تنها به «میو» کردن محدود نشد. او سرانجام به پکیج مدل اصلی مجموعه اضافه شد در میان ده شخصیت اصلی جا گرفت.

صفحات دیگر