باب اسفنجی

کربی پتی

اشتراک‌گذاری

کربی پتی

Krabby Patty

کربی پتی - باب اسفنجی

تولیدکننده

کراستی کرب و کراستی کرب ۲

نوع

برگر

اولین نمایش

درخواست کمک

کربی پتی (Krabby Patty) غذای اصلی رستوران کراستی کرب است. این غذا یک برگر بدون گوشت است که از جلبک‌ها و سبزیجات دریایی، چاشنی‌ها و یک پتی تشکیل شده است. این برگر همچنین با پنیر نیز قابل سفارش است. فرمول ترکیبات این پتی در سراسر مجموعه محرمانه باقی مانده است، اما خالق این مجموعه یعنی استیون هیلنبرگ اعلام کرده است که گوشت در ترکیبات آن جایی ندارد.

این غذا شناخته شده‌ترین و محبوب‌ترین غذای بیکینی باتم است. کربی پتی اولین بار در قسمت «درخواست کمک» نمایش داده شد و باب اسفنجی در زمان کارش بیشتر اوقات مشغول درست کردن این برگرها است.

کربی پتی در واقع عنصر اصلی موجودیت رستوران کراستی کرب است. در سراسر مجموعه دشمن این رستوران یعنی پلانکتون سعی در ربودن فرمول سری کربی پتی داشته است اما همیشه در این امر شکست خورده است.

در سراسر کارتون به جز برگر معمولی، کربی پتی‌های مختلفی وجود داشته ‌اندکه هر کدام ویژگی‌های به خصوصی داشته‌اند. با این حال بسیاری از آن‌ها تنها یک بار نمایش داده شده‌اند.

مضر برای سلامتی

کربی پتی

کربی پتی بسیار ناسالم و چاق‌کننده است. اختاپوس در قسمت «فقط یه گاز» این برگرها را «یک حمله قلبی روی نان» توصیف کرد. آن‌ها دارای عوارض ناگوار و خطرناکی هستند. زمانی که تعداد زیادی کربی پتی در یک مقطع خورده شود، مصرف‌کننده دچار چاقی و انفجار می‌شود. این مضوع در قسمت «فقط یه گاز» برای اختاپوس افتاد. ضررهای این برگر در فیلم باب اسفنجی: بیرون از آب نیز نشان داده شد.