ویکی سولو لولینگ

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

مانا

اشتراک‌گذاری
مانا

مانا (Mana) شکلی از انرژی طبیعی است که قبلا برای جهان انسان بیگانه بود و پس از ظهور دروازه‌ها در این دنیا پدیدار شد. در همان زمان، افراد خاصی با ادغام شدن مانا در بدن‌شان «بیدار» شدند و توانایی‌های جادویی مختلفی را به دست آوردند.

 مانا منبع اکثر مهارت‌ها و جادو است و قدرت شکارچی را تعیین می‌کند. پس از نفوذ مانا در بدن، معمولا بدن به اندازه کافی قوی می‌شود که هر چیزی بدون مانا قادر به برش یا سوراخ کردن آن نیست. بنابراین حتی ضعیف‌ترین شکارچی بسیار برتر از یک انسان معمولی است.

همه افراد مقدار متفاوتی از ذخایر مانا دارند و یک شکارچی معمولاً پس از بیدار شدن نمی‌تواند قوی‌تر شود. مقدار مانای ساطع شده توسط یک شکارچی را می‌توان اندازه‌گیری کرد که امکان طبقه‌بندی در یک سیستم رتبه‌بندی را فراهم می‌کند. کسانی که می‌توانند خروجی مانای خود را پنهان کنند، رتبه‌دارهای کاذب نامیده می‌شوند.

مانا را می‌توان در جانوران جادویی، به‌ویژه در سنگ‌های اسانس که در بدن‌شان ادغام شده است، پیدا کرد. کریستال‌های مانا نیز مانا را ذخیره می‌کنند، اگرچه نه به اندازه یک سنگ اسانس. از هر دوی این ماده‌ها می‌توان برای استفاده از مانا به عنوان منبع انرژی پایدارتر، تمیزتر و کارآمدتر از هر منبع دیگری روی زمین استفاده کرد.

صفحات دیگر