بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

ویروس تایرنت

اشتراک‌گذاری
ویروس تایرنت
ویروس تی زیر تلسکوپ

ویروس تایرنت (Tyrant Virus) یا ویروس-تی (t-Virus) نام عمومی داده شده به مجموعه‌ای از ویروس‌های پروژنیتور جهش‌یافته است.

این ویروس در اواخر دهه‌ی ۶۰ توسط داروسازی آمبرلا توسعه یافت و هدف از تولید آن از بین بردن نیاز به یک ارتش در مقیاس عظیم بود، همچنین این ویروس عایدی بود برای رفتن به سراغ برنامه‌ی اصلاح نژاد انسان تحت نام پروژه‌ی وسکر. دو لازمه برای این ویروس در نظر گرفته شده بود: این که در جمعیت هدف کاملا مسری باشد و دیگر این که نرخ ۱۰۰ درصدی مرگ و میر را تضمین کند.

تا سال ۱۹۷۸ کار توسعه برای ساخت یک ویروس مرگبار و مسری به نقطه‌ای رسید که میزبان‌ها با جهش یافتن از لحاظ فیزیکی قدرتمند می‌شدند و با وجود از بین رفتن اندام‌ها و مغز همچنان زنده می‌ماندند، همچنین این افراد آلوده‌شده روی به تجاوزهای مرگبار و آدمخواری می‌آوردند.

با کشف این موضوع که ۱۰ درصد از جمعیت هدف به طور طبیعی می‌توانست نسبت به این ویروس مقاوم باشد، به این ترتیب فاز دوم این پروژه برای یافتن راه حلی در این باره متمرکز شد. گروه آزمایشگاهی آرکلی به سردستگی دکتر ویلیام برکین گونه‌های جدید حیوانی که قادر به شکار بازماندگان بود را طراحی کرد. آن‌ها با سلاح‌های بیو-ارگانیک ساده‌ای چون وب اسپینر کار خود را این زمینه را آغاز کردند و با کایمرا-ژنتیکی هانتر آلفا این پژوهش را کامل کردند.

در اواسط دهه‌ی ۱۹۸۰، پروژه‌ی ویروس-تی متمرکز بر ساخت سلاح‌های بیولوژیکی هوشمند شد که تحت عنوان تایرنت‌ها شناخته می‌شدند. بعد از فروپاشی آمبرلا در اوایل دهه‌ی ۲۰۰۰، ویروس-تی در دسترس ده‌ها سازمان گرفت و آن‌ها به روش‌های خود پژوهش‌های آمبرلا را ادامه دادند تا بر صنعت اسلحه تسلط پیدا کنند. موتاژن‌هایی مثل t-Abyss نیز به همین سبب و به طور مستقل توسعه پیدا کردند.

صفحات دیگر