رزیدنت ایول

جو بیکر

اشتراک‌گذاری

جو بیکر

Joe Baker

جو بیکر رزیدنت ایول

اولین نمایش

Resident Evil 7: Biohazard

جو بیکر (Joe Baker) یکی از شهروندان لوئیزیانا بود که در مرداب شهرک دالوی زندگی می‌کرد. او برادر بزرگتر جک بیکر بود.

او به خاطر شیوه‌ی زندگی منزوی که داشت تنها عضو از خانواده‌ی بیکر بود که توسط اولین آلوده نشد. او تا مدت‌ها از وضعیت سایر اعضای خانواده‌اش بی‌خبر بود و وقتی هم که مطلع شد خیلی دیر شده بود. با این حال او وقتی از ماجرا با خبر شد برای نجات جان تنها بازمانده‌ی خانواده‌اش یعنی برادرزاده‌اش زویی بیکر وارد عمل شد.

بیوگرافی

اوایل زندگی

جو بیکر از لحاظ فیزیکی اگر از برادرش برتر نباشد هم تراز با او است. جو زمانی در دوران کودکی طی دعوایی اقدام به شکستن بینی جک کرد.

جو همچنین همانند برادرش در ارتش ایالات متحده خدمت می‌کرد و در نبرهای تن به تن بسیار مهارت داشت. با وجود اعتقاد به ارزش‌های خانوادگی اما او تماس خیلی کمی با سایر بیکرها داشت و به تنهایی در نزدیکی مردابی در اطراف خانه‌ی آن‌ها زندگی می‌کرد.

حادثه‌ی دالوی

در سال ۲۰۱۷، به دنبال مرگ مارگاریت، لوکاس و اولین، و همین طور نجات یافتن ایتن و میا وینترز، ماده‌ی Mold همچنان در سراسر مرداب در حال گسترش بود، موضوعی که باعث شد تا بلو آمبرلا این ناحیه را قرنطینه کند و دور آن دیوار بکشد.

جو که از اتفاقات رخ داده در چند سال گذشته بی خبر بود به جای این که محل را ترک کند یا از کسی کمک بخواهد خودش سعی داشت با موجودات گسترش یافته مبارزه کند.

هفته‌ها بعد، جو با دو تا از سربازان بلو آمبرلا روبرو شد، سربازانی که زویی بی‌هوش شده را در اختیار داشتند. جو به سربازان هجوم برد و یکی از سربازان و زویی را با خود به کلبه‌اش برد. جو که آن‌ها را مسئول گسترش موجودات Mold و وضعیت کنونی زویی می‌دانست اقدام به بازجویی از سرباز گروگان گرفته شده کرد. سرباز به او از وجود یک دارویی درمانی برای زویی گفت. جو ابتدا حرف سرباز را قبول نکرد اما بعد تصمیم گرفت به دنبال این دارو برود.

در حالی که جو برای یافتن درمانی برای زویی کلبه را ترک کرده بود، موجودی تحت عنوان «مرد باتلاقی» (Swamp Man) کلبه را به آتش کشاند و سعی داشت زویی را برباید. با این حال جو موفق به نجات زویی شد و با قایقی از محل فرار کرد.

هیولا اقدام به تعقیب آن‌ها کرد و در نقطه‌ای پیش از این که جو بتواند ساخت داروی زویی را کامل کند به او حمله کرد. جو موفق شد او را برای مدتی فلج کند. اما طولی نکشید تا این موجود دوباره خود را بازسازی کرد و اقدام به ربودن زویی کرد. مرد باتلاقی زویی را تا منطقه‌ی قرنطینه‌ی آمبرلا حمل کرد و قبل از این که جو بتواند او را دنبال کند در مه ناپدید شد. مرد باتلاقی دامی را در یک کلیسای متروکه برای جو پهن کرد و از زویی به عنوان یک طعمه برای حمله به جو استفاده کرد. جو در تقابلی با این موجود شانس این را داشت تا پوشش روی صورت او را بکند و به این ترتیب از هویت مرد باتلاقی شوکه شود. او جک بیکر برادر جو بود که قصد ربودن دختر خود را داشت. جو که از این موضوع بهت‌زده شده بود با ضربه‌ای اساسی توسط جک بی‌هوش شد و در تابوتی به اعماق باتلاق فرو رفت.

بعد از به هوش آمدن جو، در نهایت یک رویارویی نهایی در خانه‌ی اصلی مرتع بیکر بین جک و جو شکل گرفت. جو بیکر به واسطه‌ی یک دستکش آهنی AMG-78 نیم‌تنه‌ی بالایی بدن جک را به طور کامل از بین رفت و وجود او را برای همیشه از زمین پاک شد.

با رسیدن کریس ردفیلد و تیمش به صحنه، دارویی درمانی با دوز کامل به زویی تزریق شد و بعد از انتقال آن‌ها به یک خیمه‌ی آزمایشگاهی زویی سلامت خود را دوباره به دست آورد.