بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

بلا دیمیترسکو

اشتراک‌گذاری

بلا دیمیترسکو

Bela Dimitrescu

بلا دیمیترسکو - رزیدنت ایول

تاریخ تولد

پیش از ۱۹۵۰

تاریخ مرگ

۹ فوریه ۲۰۲۱

مکان مرگ

قلعه دیمیترسکو

جنسیت

مونث

نمایش در

بلا دیمیترسکو (Bela Dimitrescu) یک موجود جهش‌یافته از یک ارگانیسم حشره‌ای ناشناخته است. او ساکن قلعه دیمیترسکو بود و در این قلعه با آلچینا دیمیترسکو و دو موجود جهش‌یافته دیگر به نام دنیلا و کاساندرا زندگی می‌کرد. او آلچینا را «مادر» و دو فرد دیگر را «خواهران» خود خطاب می‌کرد. بلا بزرگترین دختر در میان آن‌ها بود و عنوان فردی ساکت اما هوشمند شناخته می‌شد.

بیوگرافی

در دوره‌ای از دهه ۱۹۵۰ یا قبل از آن، بلا در کنار دو خواهرش کاساندرا و دنیلا توسط لرد آلچینا دیمیترسکو «ایجاد شد». آن‌ها با استفاده از موجوداتی شبیه مگس که از تخم‌های انگل کادو متولد شده بودند ایجاد شدند. مجموعه‌ای از حشرات که بدن سه زن را مصرف کرده بودند، توسط مردی به نام «ردنیک» به قلعه آورده شد، که با تغییر رنگ و ترکیب شدن به شکل سه زن جوان درآمدند. بلا ظاهر جوان خود را حفظ کرد، کسی که طبق دفتر خاطرات یک خدمتکار قبلی در دهه ۵۰ در قلعه کار می‌کرده است. بلا و خواهرانش توانایی پراکنده شدن در قالب حشرات دارند و تشنه‌ی خون و گوشت انسان بودند. او و خواهرانش معمولا تمایلاتی سادیستی نسبت به کارکنان و بازدیدکنندگان داشتند.

هنگامی که ایتن وینترز برای یافتن دخترش وارد قلعه دیمیترسکو شد، بلا و خواهرانش او را به قصد قتل و خوردن نزد مادرشان بردند. ایتن موفق به فرار شد و سپس سه خواهر به تعقیب او در سراسر قلعه پرداختند.

بلا سرانجام ایتن را در نزدیکی آشپزخانه یافت اما ایتن با شلیک به شیشه پنجره آنجا باعث ورود هوای سرد به داخل شد که این موضوع به شدت بلا را تضعیف کرد. با وجود تلاش‌های بلا برای کشتن ایتن، اما در نهایت ایتن پیروز شد و بلا به سرعت از بین رفت.

بیولوژی

بلا به همراه خواهرانش حشرات جهش‌یافته‌ای بودند که از گونه‌ای ناشناخته از حشراتی شبیه به مگس ایجاد شده بودند. این مگس‌ها از طریق تخم‌های انگل کادو که روی یک میزبان قرار داشتند شکل گرفته بودند. مگس‌ها پس از قرار گرفتن در معرض گوشت میزبان، آن را در طی چند روز مصرف کرده و در دسته‌های انبوه بدن میزبان را فرا می‌گرفتند. در طول این زمان مگس‌ها شروع به تقلید از شکل انسان کرده و همانند یک آفتاب‌پرست قادر به تغییر رنگ خود بودند تا ظاهری مطلوب پیدا کنند. به این ترتیب مگس‌ها قادر بودند با جمع شدن خود را به شکل یک انسان در آوردند.

بلا قادر است به میل خود به دسته‌ای از حشرات تبدیل شود و با سرعت بسیار بالایی در قلعه حرکت کند. او در این حالت نمی‌تواند صدمه ببیند زیرا این حشرات از حملات منحرف می‌شوند. با این حال حشرات بدن بلا در برابر افت ناگهانی دما به خصوص به زیر ۱۰ درجه سانتیگراد حساس هستند و به سرعت ضعیف می‌شوند. قرار گرفتن در معرض چنین سرمایی باعث کاهش شدید متابولیسم می‌شود و در نهایت منجر به یک حالت خاموشی می‌شود که آن‌ها را در برابر حملات سلاح‌های معمولی آسیب پذیر می‌کند.

صفحات دیگر