بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

گیر پنجم

اشتراک‌گذاری

فنون گیر پنجم

Gear 5 Techniques

گیر پنجم - وان پیس

روماجی

گیا فیفوسو

شیوه مبارزه

بیداری، مشت‌ها، بدن لاستیکی، هاکی

اولین نمایش

چپتر ۱۰۴۴
قسمت ۱۰۷۱

دنده یا گیر پنجم (Gear 5) شکل بیدار شده گومو گومو نو می است که بدن لاستیکی کاربر را تقویت می‌کند. همچنین مشابه بیداری پارامسیا، به کاربر این امکان را می‌دهد تا محیط اطراف خود را تغییر دهد. لوفی در آخرین نبرد خود با کایدو در اونیگاشیما به این توانایی دست یافت.

شرح

بیدار شدن گومو گومو نو می که قبلا با نام هیتو هیتو نو می، مدل: نیکا شناخته می‌شد، به بدن لاستیکی کاربر قدرت و آزادی بیشتری می‌بخشد و به او اجازه می‌دهد به هر شکلی که می‌خواهد بجنگد. به همین دلیل است که گفته می‌شود کاربر در این فرم به «جنگجوی آزادی» تبدیل می‌شود و شادی و آزادی را برای اطرافیانش به ارمغان می‌آورد. قدرت این میوه به عنوان «مضحک‌ترین قدرت» توصیف شده است.

در این فرم، ضربان قلب لوفی ریتمی موسیقایی به خود می‌گیرد که توسط زونشا به عنوان «درام‌های رهایی» توصیف شده است. موها و لباس‌های لوفی (به استثنای کلاه حصیری، کمربند و صندل‌هایش) سفید رنگ می‌شوند، مردمک‌های حلقه‌ای چشم به رنگ قرمز درخشان می‌شود، ابرهای سفیدی مانند ابرهای بخار دور گردنش شناور می‌شوند، و همچنین ابروهای او می‌چرخند.

به عنوان یک زوئن بیدار شده، لوفی از قدرت، سرعت و دوام بسیار بیشتری نسبت به کسانی که دارای زوئن بیدار نشده هستند برخوردار است. از همه مهمتر، او قادر شد با امپراتور بدنام، کایدو که همه از قدرتش می‌ترسیدند بجنگد و تقریبا در شرایطی برابر او را شکست دهد. قدرت و سرعت او بر فرم زوئن بیدار شده راب لوچی برابری می‌کرد و حتی از آن پیشی گرفت. از نظر دوام هم او قادر بود ضربه مستقیم تنفس بولو (Bolo Breath) از کایدو را دریافت کند و به سختی مقاومت کند. این همچنین وضعیت بهبودی او سریع‌تر می‌شود، به طوری که که غیرارادی و حتی زمانی که او بیهوش است عمل می‌کند. او می‌تواند پاهایش را به اندازه کافی سریع بچرخاند تا در هوا بدود و در عین حال اصطکاک کافی برای شعله‌ور شدن آتش را ایجاد کند.

گیر پنجم
کش آمدن سر لوفی در اثر ضربه چماق کایدو

ماهیت زوئن افسانه‌ای در این فرم باعث می‌شود تا بدن لاستیکی او از قبل آزادی و انعطاف‌پذیری بیشتری داشته باشد، تا جایی که اکنون حتی به‌طور کارتونی شکل‌پذیر است و کایدو آن را به «چیزی خارج شده از یک کتاب» تشبیه کرده است. نمونه‌ی از این توانایی زمانی دیده شد که کایدو ضربه‌ای را با هاسایکای خود به سر او وارد کرد، و سر لوفی تنها به شکلی این سلاح منعطف شد و بعدا به شکل اولیه خود بازگشت.

لوفی قادر است با از تکنیک‌های باد کردن اندام گیر ۳ و باد کردن عضلات گیر ۴ بدون نیاز به پمپاژ هوا به بدن خود استفاده کند و این به او اجازه می‌دهد تا قدرت خود را تا حد زیادی افزایش دهد. او بازوی خود را به اندازه‌ای بزرگ می‌کند که بتواند بدن تغییر یافته کایدو را در بر بگیرد. لوفی با اندام‌ها و ماهیچه‌های بزرگ‌شده‌اش، علی‌رغم جثه‌ی بزرگ‌اش اما همچنان روی آن کنترل دارد. لوفی همچنین می‌تواند به یکباره کل بدنش را باد کند و خود را به یک غول بزرگ تبدیل کند.

طبیعت لاستیکی لافی را می‌توان به محیط اطرافش بسط داد، همانطور که دیده شد لوفی بخشی از سقف را کشید و از آن برای برگشت ضربه‌ی کایدو به سمت خودش استفاده کرد. لوفی می‌تواند محیط اطراف خود را تا حدی تحت تأثیر قرار دهد که حتی سطوحی مانند زمین زیر خود را نیز لاستیکی کند و از آن بهره بگیرد. به نظر می‌رسد که این قدرت می‌تواند بر مواد آلی نیز تأثیر بگذارد، همانطور که نشان داده شد، زمانی که کایدو به معنای واقعی کلمه لوفی را قورت داد، با منبسط شدن بدن لوفی، بدن کایدو نیز متورم شد.

گیر پنجم
پایان یافتن گیر پنجم

علیرغم قدرت فوق‌العاده این فرم، اما لوفی به دلیل بی‌تجربه بودن، انرژی زیادی را مصرف می‌کند، تا حدی که پس از پایان یافتن آن، شکل ظاهری او می‌تواند پیر شود و خستگی زیادی را تجربه کند. همچنین برخلاف بیداری پارامسیا، بیداری یک زوئن که شامل گیر ۵ هم می‌شود، خطر ذاتی حیوان مربوط به میوه را به همراه دارد که در مورد گومو گومو نو می، نیکا «خدای خورشید» ذهن لوفی را مصرف می‌کند. علاوه بر این، لوفی همچنان ضعف مربوط به حملات برشی را دارد.

صفحات دیگر