ویکی وان پیس

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

گیر چهارم

اشتراک‌گذاری

فنون گیر چهارم

Gear Fourth Techniques

گیر چهارم - وان پیس

معنی

دنده‌ی چهارم

تمرکز شیوه مبارزه

مشت‌ها، بدن لاستیکی، عضلات باد کرده، فشرده‌سازی اندام‌ها، بوسوشوکو هاکی

اولین نمایش

فصل ۷۸۴ (مانگا)
قسمت ۷۲۶ (انیمه)

دنده یا گیر چهارم (Gear Fourth) تکنیکی است که اولین بار در لوفی و در نبرد او مقابل دنکیهوته دوفلامینگو دیده شد. این فن در زمان تمرینات لوفی در جزیره‌ی روسوکاینا توسعه یافت.

نگاه کلی

نحوه‌ی استفاده از این تکنیک مشابه با گیر ثرد است با این تفاوت که بازوی لوفی با بوسوشوکو هاکی پوشانده می‌شود. لوفی مقدار عظیمی از هوا را به واسطه فوت کردن به بدنش وارد می‌کند اما این بار توزیع هوا به شکلی است که قسمت بالا تنه‌اش حالت عضلانی پیدا می‌کند.

مشابه با گیر سکند در این حالت بدن لوفی به طور مداوم بخار تولید می‌کند. ترکیب این تکنیک با بدن لاستیکی و ساختار بازوهای فشرده شده‌ی لوفی، ظرفیت‌های هجومی و تدافعی بالایی را برای او به ارمغان می‌آورد. لوفی بنا به وضعیت موجود می‌تواند گیر چهارم را به حالت‌های مختلفی تغییر دهد.

اما این تکنیک نقاط ضعفی هم دارد و ماندن در گیر چهارم دارای محدودیت است. زمانی که این محدودیت فرا برسد این تکنیک به طور خودکار غیر فعال خواهد شد، و بدن لوفی خسته و کم رمق می‌شود. همچنین لوفی پس از استفاده از این فن به مدت ده دقیقه قادر به استفاده از هاکی نخواهد بود.

همانند گیر سکند استفاده از گیر چهارم نیز سوخت و ساز بدن را با سرعت زیادی افزایش می‌دهد. علاوه بر این اگر لوفی در مدت زمان کوتاهی دوباره از گیر چهارم استفاده کند، ممکن از به مدت سه روز بی‌هوش شود. در واقع با وجود تکنیک‌های گیر سکند و گیر ثرد، استفاده از گیر چهارم یک گزینه‌ی نهایی در تقابل با حریف محسوب می‌شود.

بر خلاف حالت‌های پیشین، گیر چهارم تمام تمرکزش روی فشرده‌سازی اندام‌ها است. لوفی می‌تواند بازوها، پاها و سر خود را فشرده کند و این فشرده‌سازی قدرت و سرعت خارق‌العاده‌ای را در اختیار او خواهد گذاشت.

باندمن

اولین فرم از گیر چهارم با نام باندمن شناخته می‌شود. اندازه‌ی بدن لوفی در این فرم گسترش پیدا کرده و بازوها، نیم‌تنه، و پاهای او با بوسوشوکو هاکی پوشانده می‌شود. از عوارض جانبی این فرم این است که لوفی از ثابت ایستادن روی زمین عاجز است و به طور مداوم باید پرش داشته باشد. این فرم در زمان مبارزه با حیوانات قدرتمند و بزرگ جزیره‌ی روسوکاینا مورد استفاده قرار گرفت.

تانک‌من

لوفی در هنگام نبرد با شارلوت کرکر از فرم دیگر گیر چهارم تحت عنوان تانک‌من پرده برداشت.

به دلیل افزایش سوخت و سازی که گیر چهارم ایجاد می‌کند، لوفی قادر است فرم تانک‌من را، مدتی کوتاهی پس از استفاده رها کند. این فرم زمانی اتفاق افتاد که لوفی حجم زیادی از بیسکوییت را در مبارزه با کرکر خورد.

در حال حاضر اساس فرم تانک‌من نامشخص است، چرا که لوفی تنها یک بار و آن هم در زمان خوردن بیسکوییت‌های کرکر از این فرم استفاده کرد.

اسنک‌من

لوفی در هنگام نبرد با شارلوت کاتاکوری فرم دیگری از گیر چهارم به نام اسنک‌من را نشان داد. بر خلاف دو فرم دیگر بدن لوفی در این فرم دچار گسترش نشده و به جز در بزرگ شدن اندک بازوها و پاها، بدن او خصوصیات معمولی خود را حفظ خواهد کرد، با این حال موهای او شکل شعله به خود می‌گیرد. بدن لوفی در این فرم در عوض بخار، گازی تولید می‌کند که ظاهری ترکیبی از آتش و بخار است.

در این فرم لوفی سرعت قابل توجهی خواهد داشت و با استفاده از قابلیتی به نام «پایتون» قادر به تغییر مسیر حملاتش خواهد بود. در واقع این فرم در مقابل دشمنان چابک کاملا تاثیرگذار است.

با این حال این فرم به دلیل عدم تورم بدن، در مقابل دو فرم باندمن و اسنک‌من از ظرفیت دفاعی پایین‌تری برخوردار است.

فنون به کار برده شده

 • کین‌نیکو فیوژن
 • پایتون

باندمن

 • گومو گومو نو کونگ گان
 • گومو گومو نو رینو اشنایدر
 • گومو نو کالورین
 • گومو گومو نو دابل کالورین
 • گومو گومو نو لئو بازوکا
 • گومو نو کینگ کونگ گان
 • گومو گومو نو گونگ ارگان

اسنک‌من

 • گومو گومو نو جت کالورین
 • گومو گومو نو بلک ماما
 • گومو گومو نو کینگ کبرا

فنون وضعیتی

تانک‌من: ورژن مانپوکو

 • گومو گومو نو کانن‌بال
صفحات دیگر