بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

هاکی

اشتراک‌گذاری

هاکی

Haki

هاکی - وان پیس

معنی

جاه‌طلبی

کابران

افراد مختلف

تمرکز شیوه مبارزه

ابراز نیروی اراده

اولین نمایش

فصل ۱ (مانگا)
قسمت ۴ (انیمه)

هاکی (Haki) نیروی اسرارآمیزی است که در تمام موجودات جهان وجود دارد. این نیرو جدا از حواس معمول نیست، با این حال اغلب افراد متوجه آن نمی‌شوند یا قادر به بیدار کردن آن نیستند.

به طور کلی دو نوع هاکی برای هر فرد وجود دارد که با تمرین مناسب قابل دستیابی است. با این حال نوع سومی از هاکی وجود دارد که گفته شده تنها گروهی از «برگزیدگان» دارای آن هستند.

به طور خلاصه هاکی قابلیتی برای حس کردن انرژی معنوی (کنبونشوکو)، بهره‌وری از نیروی حیات (بوسوشوکو)، و غلبه بر دشمنان (هائوشوکو) است.

انواع هاکی

هاکی شامل سه دسته‌بندی یا نوع است که هر یک دارای سطوح کاربری مختلفی هستند، بنابراین دو کاربر از یک دسته ممکن است قدرت برابری با هم نداشته باشند.

بیشتر افرادی که قادر به استفاده از هاکی هستند اغلب تمایل به استفاده از یک نوع هاکی را دارند و در نتیجه بر آن نوع متمرکز می‌شوند. با این حال یک فرد می‌تواند توانایی‌های تمام نوع‌های هاکی را در خود پرورش دهد و این تنها با کار و تلاش بیشتر میسر خواهد شد. علاوه بر این فرد می‌تواند حداقل از دو نوع هاکی به طور همزمان استفاده کند.

 • کنبوشوکو هاکی (هاکی مشاهده)، که چیزی مثل حس ششم را برای کاربر تداعی می‌کند. این هاکی به کاربر اجازه می‌دهد حضور، قدرت و احساسات افراد دیگر را احساس کنند. همچنین توانایی‌های پیش‌شناختی محدودی را فراهم می‌کند و به کاربر این امکان را می‌دهد تا اقدامات و حملات حریفان را قبل از وقوع پیش‌بینی کند.
  • سطح پیشرفته کنبوشوکو به کاربر این امکان را می‌دهد که دوره‌ای کوتاه از آینده را پیش‌بینی کند.
 • بوسوشوکو هاکی (هاکی سلاح)، که به کاربر اجازه می‌دهد از روحش به عنوان یک زره تدافی در مقابل حملات دشمن استفاده کند یا حملات خود را نیرومندتر کند. همچنین کاربر با کمک این هاکی می‌تواند دفاع‌های میوه‌های شیطانی لمس‌ناپذیر مثل میوه‌های لوگیا را دور بزند. کاربر می‌تواند اسلحه را به بخشی از بدن خود را آغشته به این هاکی کند.
 • هائوشوکو هاکی (هاکی شاهی)، این هاکی به کاربر این امکان را می‌دهد تا اراده خود را برای غلبه بر اراده دیگران آزاد کند. این باعث می‌شود تا قربانیان از نظر ذهنی توسط کاربر تحت فشار قرار بگیرند، به ویژه دشمنان ضعیف بلافاصله هوشیاری خود را از دست می‌دهند. هائوشوکو شکل نادری از هاکی است که از هر چند میلیون تنها یک نفر قادر به استفاده از آن است.
  • سطح پیشرفته هائوشوکو به کاربر این امکان را می‌دهد تا روح خود را در سلاح‌ها و حملات فیزیکی خود تزریق کند و قدرت خود را به شدت افزایش دهد. تنها تعداد انگشت شماری از قدرتمندترین کاربران هائوشوکو قادر به دستیابی به این هدف هستند.
  • یکی دیگر از سطوح پیشرفته هائوشوکو امکان دستکاری هاله یا حضور خود را فراهم می‌کند، به طوری که حریف قادر نیست با استفاده از هاکی کنبوشوکو کاربر را تشخیص دهد.

تفاوت‌های انیمه و مانگا

 • در مانگا، افرادی که با هاکی هائوشوکو ضربه می‌خورند، دهانشان کف می‌کند یا خودآگاهی‌شان را از دست می‌دهند، در حالی که در انیمه تنها غش می‌کنند.
 • در انیمه، استفاده از هاکی هائوشوکو و بوسوشوکو یک افکت موج دار ایجاد می‌کند، در حالی که در مانگا، کاملا نامرئی است. همچنین در قسمت‌های اخیر انیمه نواحی آسیب‌دیده از هاکی هائوشوکو رنگ آبی تیره پیدا کنند. در فیلم وان پیس: زی، استفاده از هاکی هائوشوکو یک موج بنفش دایره‌ای شکل ایجاد می‌کند. همچنین استفاده از هاکی بوسوشوکو پیشرفته، ذرات گلبرگ شکلی تولید می‌شود.
 • در انیمه، برخی از کاربران هاکی با هاله‌های رنگی مختلف احاطه شده‌اند (قرمز برای لوفی، بنفش برای دوفلامینگو یا صورتی برای بیگ مام). این هاله حتی در صورت عدم استفاده از هاکی هم دیده شده است.
صفحات دیگر