ویکی وان پیس

هاکی

اشتراک‌گذاری

هاکی

Haki

هاکی وان پیس

معنی

جاه‌طلبی

کابران

افراد مختلف

تمرکز شیوه مبارزه

ابراز نیروی اراده

اولین نمایش

فصل ۱ (مانگا)
قسمت ۴ (انیمه)

هاکی (Haki) نیروی اسرارآمیزی است که در تمام موجودات جهان وجود دارد. این نیرو جدا از حواس معمول نیست، با این حال اغلب افراد متوجه آن نمی‌شوند یا قادر به بیدار کردن آن نیستند.

به طور کلی دو نوع هاکی برای هر فرد وجود دارد که با تمرین مناسب قابل دستیابی است. با این حال نوع سومی از هاکی وجود دارد که گفته شده تنها گروهی از «برگزیدگان» دارای آن هستند.

به طور خلاصه هاکی قابلیتی برای حس کردن انرژی معنوی (کنبونشوکو)، بهره‌وری از نیروی حیات (بوسوشوکو)، و غلبه بر دشمنان (هائوشوکو) است.

انواع هاکی

هاکی شامل سه دسته‌بندی یا نوع است که هر یک دارای سطوح کاربری مختلفی هستند، بنابراین دو کاربر از یک دسته ممکن است قدرت برابری با هم نداشته باشند.

بیشتر افرادی که قادر به استفاده از هاکی هستند اغلب تمایل به استفاده از یک نوع هاکی را دارند و در نتیجه بر آن نوع متمرکز می‌شوند. با این حال یک فرد می‌تواند توانایی‌های تمام نوع‌های هاکی را در خود پرورش دهد و این تنها با کار و تلاش بیشتر میسر خواهد شد. علاوه بر این فرد می‌تواند حداقل از دو نوع هاکی به طور همزمان استفاده کند.

  • کنبوشوکو هاکی، که چیزی مثل حس ششم را برای کاربر تداعی می‌کند. کاربران به واسطه‌ی این مهارت به درجاتی از پیش‌بینی آینده دست خواهند یافت.
  • بوسوشوکو هاکی، که به کاربر اجازه می‌دهد از روحش به عنوان یک زره تدافی در مقابل حملات دشمن استفاده کند یا حملات خود را نیرومندتر کند. کاربران می‌توانند با یادگیری تکنیک کوکا تسلط ویژه‌ای روی تمام بدن یا سلاح‌های خود داشته باشند.
  • هائوشوکو هاکی، نوعی نادر از هاکی است که تنها یک در میلیون نفر دارای آن هستند. بنا بر گفته‌ی چینجائو دارندگان این نوع هاکی در «راس تمام فاتحان» قرار دارند.