ویکی وان پیس

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

مجمع‌الجزایر سابودی

اشتراک‌گذاری

مجمع‌الجزایر سابودی

Sabaody Archipelago

مجمع‌الجزایر سابودی وان پیس

ژاپنی

شابوندی شوتو

منطقه

پارادایس

اولین نمایش

فصل ۴۹۶
قسمت ۳۹۰

مجمع‌الجزایر سابودی (Sabaody Archipelago) آخرین جزیره از پارادایس و در مجاورت با رد لاین است.

اگرچه به این مکان «مجمع‌الجزایر» خطاب می‌شود اما در واقع این جا یک جنگل مانگروی عظیم است که از میان اقیانوس رشد کرده است، و هر یک از درختان آن نقش یک جزیره را ایفا می‌کنند. از آن جایی که این جزایر تنها گروهی از درختان هستند و به مانند جزایر واقع در گرند لاین نیستند، به همین سبب کشش مغناطیسی در آن وجود ندارد و لاگ پوز قادر به تشخیص آن نیست.

به دلیل موقعیت این مکان و مجاورت با رد لاین به عنوان مرز بین دو نیمه‌ی گرند لاین، این مجمع‌الجزایر میزبان گونه‌های مختلفی از مسافران است که قصد سفر به دنیای جدید (نیمه‌ی دوم) را دارند. جدا از محیط منحصر به فرد و وضعیت اقتصادی که در این مکان وجود دارد، حضور اشراف جهانی در این جا بسیار قابل توجه است. اشراف جهانی اغلب برای معاملات برده به این جا می‌آیند. یکی از گروه‌های معروف شکار برده «مهاجمان ماهیان پرنده» هستند.

بعد از نبرد مارین‌فورد، یک سونامی بزرگ توسط مارشال دی. تیچ به مجمع‌الجزایر سابودی فرستاده شد، اتفاقی که به واسطه‌ی قدرت‌های لزره‌ای میوه‌ی شیطانی جدید او شکل گرفته بود. این سونامی باعث وحشت عظیم اهالی سابودی شد.

در مقطعی پس از کناره‌گیری سنگوکو و جانشینی ساکازوکی، پایگاه عملیات‌های مرکز فرماندهی مارین به دنیای جدید و پایگاه G-1 منتقل شد. این اتفاق باعث شد تا جزایر سابودی به مکانی بی‌قانون‌تر تبدیل شود.

صفحات دیگر