بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

قرن تهی

اشتراک‌گذاری

قرن تهی

Void Century

عنوان‌های دیگر

قرن سیاه
۱۰۰-سال تهی

قرن تهی (Void Century) یک فاصله‌ی زمانی در تاریخچه‌ی باستان‌شناسی است، که مطالعه کردن در مورد آن توسط دولت جهانی ممنوع شده است. رویدادهای این دوره بسیار مهم هستند و از آن با عنوان «حقیقت تاریخ» نام برده می‌شود.

این رویدادها حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ سال قبل از زمان حال رخ داده است. به این موضوع در آرک اسکایپیا و قالب فلش‌بک‌های روبین اشاره شد.

شرح

این دوره به قرن تهی معروف شده است، زیرا چیزی برای تصدیق رویدادهای آن باقی نمانده است، به غیر از پونگلیف‌هایی که به زبان باستانی نوشته شده‌اند و تنها دو انسان زنده قادر به خواندن آن هستند.

فقدان اطلاعات در مورد این دوره باعث ایجاد مشکلاتی در تاریخ جهان شده است. اگرچه بسیاری می‌دانند که شکافی در سوابق تاریخی وجود دارد اما تقریبا همه از امکان پر کردن این شکاف آگاه نیستند. به عنوان مثال نفرتاری کبرا، پادشاه آلاباستا پس از اینکه نیکو روبین در مورد این دوره‌ی از دست رفته با او صحبت کرد، او از این موضوع شوکه شد که راهی برای «گره زدن رشته‌های تاریخ به هم» وجود دارد. سیلورز ریلی این واقعیت را فاش کرده است که دزدان دریایی راجر به تاریخ واقعی دست پیدا کرده‌اند.

تاریخ واقعی جهان ظاهرا حاوی اسرار بسیار خطرناکی است و افرادی که از آن آگاه هستند اصلا تمایلی به صحبت در مورد آن ندارند. راجر و ادوارد نیوگیت آنچه را که در لافتیل پنهان شده بود برای مردم فاش نکردند و کوزوکی اودن نیز این تاریخچه‌ی واقعی را برای پیروانش فاش نکرد. سیلورز ریلی پیشنهاد داد که این تاریخ واقعی را برای نیکو روبین بازگو کند، اما به او هشدار داد که او نمی‌تواند کاری در مورد آن انجام دهد. همچنین افشای هرگونه اطلاعات از وقایع رخ داده در این قرن تهی به حکم اعدام منتهی می‌شود و دولت جهانی نسبت به این موضوع بسیار حساس است. اگر حتی یک نفر تلاش کند تا چیزی در مورد قرن تهی کشف کند، دولت جهانی برای اطمینان از عدم درز اطلاعات می‌تواند یک ملت را نابود و محو کند.

صفحات دیگر