ویکی وان پیس

اقیانوس آبی

اشتراک‌گذاری

اقیانوس آبی

اقیانوس آبی - وان پیس

ژاپنی

سکای

اولین نمایش

فصل ۱ (مانگا)
قسمت ۱ (انیمه)

اقیانوس آبی (Blue Sea) بخش بزرگی از کره و کل دنیای وان پیس است. تقریبا همه چیز به جز هفت جزیره‌ی آسمانی روی این دریا قرار گرفته است.

خود این دریا به واسطه‌ی رد لاین و کالم بلتس به پنج دریا تقسیم شده است:

آبی شمالی، شمالی‌ترین دریای آبی است و مکان تولد افرادی چون سانجی، ترافالگار لا، و مون‌بلان نولند است.

آبی جنوبی، جنوبی‌ترین دریای آبی است، جایی که کشتی اس‌تی. بریس از آسمان در آن سقوط کرد. فرانکی، یوستاس کید، اینازوما و پرتگاس دی. ایس اهل دریای آبی جنوبی هستند.

آبی شرقی، شرقی‌ترین دریای آبی و مکان تولد شخصیت‌های مهمی چون گول دی. راجر، مانکی دی. لوفی، مانکی دی. دراگون و رورونوا زورو است. از جزایر برجسته این اقیانوس می‌توان به لوگ‌تاون، جزیره دون، و شلز تاون اشاره کرد.

آبی غربی، غربی‌ترین دریای آبی است که زمانی حاوی جزیره‌ی اوهارا بوده است، جزیره‌ای که توسط دولت جهانی تخریب شد. از شخصیت‌های برجسته این اقیانوس می‌توان به شنکس، نیکو روبین و بروک اشاره کرد.

گرند لاین، بخشی از اقیانوس آبی است که توسط کالم بلتس محصور شده است. این اقیانوس ممتد خودش توسط رد لاین به دو نیمه تقسیم شده است که نیمه‌ی اول با نام پارادایس و نیمه‌ی دوم آن با نام دنیای جدید شناخته می‌شود.

دولت جهانی در حال حاضر بر بیش از صد و هفتاد کشور در سراسر دریای آبی کنترل دارد. ارتش انقلابی اصلی‌ترین نیروی مخالف با دولت جهانی است که کنترل چند جزیره از جمله بالتیگو و مومویرو را در دست دارد. یونکوها نیز چهار دزد دریایی قدرتمند هستند که بر دنیای جدید حکمرانی می‌کنند.

نقل مکان از یکی از چهار دریا به دیگری کار دشواری تلقی می‌شود، چرا که آن‌ها به واسطه‌ی رد لاین از هم جدا شده‌اند.