بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

باستر کال

اشتراک‌گذاری

باستر کال

Buster Call

باستر کال - وان پیس

اولین نمایش

چپتر ۴۲۱
قسمت ۳۰۲

باستر کال (Buster Call) فرمی از یک حمله‌ی نظامی نهایی است که توسط تفنگداران دریایی استفاده می‌شود. این حمله ناشی از اصول «عدالت مطلق» است. آئوکیجی مدعی است که قدرت یک باستر کال برابر با ارتش کامل یک کشور است.

شرح

باستر کال قوی‌ترین اقدام نظامی دریایی ممکن است که فقط در شرایط خاص انجام می‌شود. هدف از آن معمولا نابود کردن هر چیزی شامل یک جنایتکار یا گروهی از جنایتکاران تا یک جزیره کامل است. استفاده از این حمله به معنی خطرناک بودن هدف برای دولت جهانی است. دلایل شناخته شده برای استفاده باستر کال عبارتند از:

  • ۲۰ سال قبل از حمله به انیس لابی، جزیره اوهارا مورد این حمله قرار گرفت و دلیلش دانشمندان حاضر در آنجا بودند که مشغول مطالعه‌ی پونگلیف‌ها و رمزگشایی اطلاعات مربوط به قرن تهی بودند.
  • انیس لابی مورد حمله‌ی باستر کال قرار گرفت تا از فرار نیکو روبین که تنها بازمانده از باستر کال قبلی بود، جلوگیری شود. این باستر کال در ابتدا به اشتباه توسط مدیر CP9 یعنی اسپاندام آغاز شد.

اختیار

از آنجایی که باستر کال دستوری با قدرت به شدت مخرب است، اختیار استفاده از آن فقط به بالاترین مقامات داده می‌شود. این اختیار حداکثر به ده نفر اعطا می‌شود. چهار نفر از این افراد، سه دریابد و دریابد ناوگان هستند. شش نفر دیگر همتایان آن‌ها در دولت جهانی هستند: پنج ارشد و فرمانده کل قوا.

تنها راه برای استفاده از باستر کال افرادی پایین رده‌تر، داشتن یک مجوز قانونی و دن دن موشی طلایی است. دو مورد شناخته شده در این رابطه وجود دارد: یکی زمانی که سنگوکو به اسپنداین مجوز داد، و دیگری زمانی که آئوکیجی به اسپاندام مجوز داد.

شروع

هنگامی که یک فرد دارای ابزار و اختیارات لازم باشد، روند شروع یک باستر کال بسیار ساده است. فرد به سادگی دکمه‌ی روی یک دن دن موشی موشی طلایی را فشار می‌دهد و باستر کال به محل فرا خوانده می‌شود.

این اقدام بلافاصله سیگنالی را می فرستد که ستاد دریایی آن را از طریق یک دن دن موشی نقره‌ای دریافت می‌کند.

باستر کال
دن دن موشی طلایی برای انتقال دستور باستر کال
باستر کال
دن دن موشی نقره‌ای، دریافت‌کننده دستور باستر کال
صفحات دیگر