ویکی ناروتو / بوروتو

شیکامارو نارا

اشتراک‌گذاری

شیکامارو نارا

Shikamaru Nara

شیکامارو نارا - ناروتو / بوروتو

تاریخ تولد

۲۲ سپتامبر

سن

بخش اول: ۱۳-۱۲
بخش دوم: ۱۷-۱۵

پیشه

کمک‌دست هوکاگه
برنامه‌ریز اتحاد شینوبی
نماینده فرمانده لشکر چهارم
ناظر آزمون چونین(تنها در انیمه)
رئیس قبیله نارا

وابسته به

کونوهاگاکوره
نیروهای متحد شینوبی

تیم‌ها

تیم ۱۰
تیم بازیابی ساسوکه
تیم ۱۱ (تنها در انیمه)
جوخه‌های بیست
لشکرچهارم
تیم آزادسازی هانابی (تنها در فیلم)

قبیله

قبیله نارا

درجه نینجا

بخش اول: چونین
دوره نانوشته: جونین

خانواده

شیکاکو نارا (پدر)
یوشینو نارا (مادر)
شیکادای نارا (پسر)
تماری نارا (همسر)

گونه طبیعت

رهاسازی آتش
رهاسازی خاک
رهاسازی یین

شیکامارو نارا (Shikamaru Nara) یک شینوبی از قبیله نارا و دهکده کونوهاگاکوره است.

بیوگرافی شیکامارو

شیکامارو یکی از اعضای تیم ۱۰ کونوها بود. اوایل او فردی نسبتا تنبل بود که از زیر مسئولیت‌ها فرار می‌کرد و از آنجایی که نمرات او تقریبا به اندازه ناروتو پایین بود، همه او را به چشم یک بازنده می‌دیدند. اما مدتی بعد مربی او یعنی آسوما از آی‌کیوی شگفت‌انگیز او پرده برداشت. شیکامارو همانند اعضای قبیله‌اش جوتسویی دارد که با استفاده از سایه‌ی خود قادر است دشمنان را کنترل کند یا به آن‌ها حمله کند.

هوش بالای او باعث شد تا شیکامارو اولین فرد در میان همتایانش باشد که به درجه چونین می‌رسد. در زمان مبارزه‌ی او با تماری، اگرچه او در انتها اعلام شکست کرد اما نحوه مبارزه او موجب شگفتی هوکاگه سوم شد. اولین ماموریت دریافتی او نیز بسیار دشوار بود؛ او رهبری گروهی شامل خودش، ناروتو، چوجی، کیبا، و نجی را به عهده گرفت که می‌بایست ساسوکه اوچیها را بازیابی می‌کرد.

در مقطعی او با تایویا، عضوی از گروه چهار صدا مقابله کرد. شیکامارو در این مبارزه تقریبا تا نزدیکی مرگ پیش رفت اما توسط تماری نجات پیدا کرد. مدتی بعد شیکامارو بعد از شکست در ماموریتش تصمیم گرفت تا موقعیت خود را ترک کند اما با تشویق پدرش به تلاش‌های خود ادامه داد.

بهترین دوست و هم‌تیمی او چوجی است، اگرچه با پیشروی بیشتر در مجموعه، شیکامارو به تدریج به ناروتو اوزوماکی نزدیک‌تر شد. او به واسطه همین رابطه به ناروتو کمک کرد تا از شوک جزئی بعد از مرگ جیرایا خارج شود.

در بخش دوم مجموعه، او به گروه تازه تاسیس نیجو شوتای پیوست تا در کنار مربی‌اش آسوما به شکار اعضای آکاتسوکی بپردازد. در مقطعی آن‌ها با یکی از اعضای آکاتسوکی یعنی هیدان روبرو شدند و در این نقطه شیکامارو شاهد کشته شدن مربی‌اش توسط این جنگجوی خطرناک بود. این اتفاق باعث شد تا شیکامارو انگیزه‌ای مضاعف پیدا کند و به دنبال هیدان برود. او در تقابلی هوشمندانه موفق به شکست او شد. در بازگشت به دهکده، او تصمیم گرفت برای احترام به زحمات آسوما بیشتر از قبل تلاش کند. او همچنین توسط سوناده برای رمزگشایی آخرین مخابره جیرایا به کار گرفته شد.

در زمان جنگ جهانی شینوبی چهارم، او به عنوان جایگزین گارا به ژنرال لشکر چهارم تبدیل شد و دوستان او یعنی چوجی و تماری تحت رهبری او قرار گرفتند. شیکامارو به دنبال مرگ غم‌انگیز پدرش تبدیل به مغز متفکر کونوها و مشاور هوکاگه هفتم یعنی ناروتو شد.

توانایی‌ها

آمار و ارقام