ویکی ناروتو / بوروتو

ساکورا هارونو

اشتراک‌گذاری

ساکورا هارونو

Sakura Haruno

ساکورا هارونو - ناروتو / بوروتو

تاریخ تولد

۲۸ مارچ

جنسیت

مونث

سن

بخش اول: ۱۲-۱۳
بخش دوم: ۱۵-۱۷

طبقه‌بندی

نینجای طبی

پیشه

مدیر کلنیک سلامت روانی بچه‌ها در کونوها

وابستگی ها

تیم

  • تیم کاکاشی
  • کونوها ۱۱ (تنها در انیمه)
  • تیم آسوما (تنها در انیمه)
  • تیم نجات کازگاکه
  • جوخه هشت مرد
  • تیم سه (تنها در انیمه)
  • لشگر سوم
  • تیم نجات هانابی (تنها در فیلم)
  • اینو-ساکو-سای (تنها در رمان)
  • دسته پزشکی (تنها در انیمه)

درجه نینجا

خانواده

کیزاشی هارونو (پدر)
مبوکی هارونو (مادر)
سارادا اوچیها (دختر)
ساسوکه اوچیها (همسر)

گونه طبیعت

رهاسازی خاک
رهاسازی آب
رهاسازی یین
رهاسازی یانگ

ساکورا هارونو (Sakura Haruno) یک کونویچی از دهکده کونوهاگاکوره است.

بیوگرافی ساکورا

او عضو مونث تیم ۷ بود. علاقه ساکورا نسبت به ساسوکه اوچیها از ابتدای شروع مجموعه قابل مشاهده بود اما ساسوکه تقریبا در اکثر مجموعه او را مورد بی‌توجهی قرار می‌داد. همچنین ساکورا در طول مجموعه به عنوان یک هم‌تیمی رابطه‌ی خوبی با ناروتو اوزوماکی داشت، رابطه‌ای که شاید شروع آن به خاطر نزدیکی ناروتو به ساسوکه بود.

ساکورا یک کونویچی باهوش و با استعداد در کونوها بوده است. او بر خلاف بیشتر نینجاهای مجموعه که دارای مهارت‌های مختلفی هستند بیشتر متکی بر اندیشه و فنون استاندارد نینجایی است، به همین خاطر او در بخش اول مجموعه بیشتر در حاشیه قرار گرفت. ساکورا پس از این که در متوقف کردن ساسوکه برای فرار از کونوها ناموفق بود و همچنین ناروتوی مجروح شده را در بیمارستان مشاهده کرد به این نتیجه رسید که باید فرد قوی‌تری باشد. او با همین هدف به پرنسس سوناده نزدیک شد تا به فرد موثرتری تبدیل شود.

در بخش دوم مجموعه، ساکورا با تمرینات دشوار سوناده موفق شد قدرت فوق‌العاده‌ای به دست آورد و مهارت‌های طبی را فرا بگیرد. او با ظرفیت‌های جدیدش به یک کونویچی موثر و قدرتمند تبدیل شد. پیشرفت‌های او در اولین مبارزه جدی‌اش مقابل ساسوری، عضو گروه آکاتسوکی مشاهده شد و توانایی‌های درمانی او در بیشتر بخش‌های مجموعه دیده شد.

از آن پس ساکورا در رویدادهای مختلف مجموعه حضور پر رنگی داشت، با این حال او همچنان عشق خود به ساسوکه و وفاداری‌اش به ناروتو را حفظ کرد. در هنگام جنگ جهانی شینوبی چهارم او موفق شد پتانسیل کامل خود در «مهر قدرت سفید» را آزاد کند و همانند استادش سوناده نشان مربوط به این نیرو را روی پیشانی‌اش ظاهر کند، اگرچه او در ادامه‌ی مجموعه هنوز یک نینجای طبی قلمداد می‌شد. در حالی که ساکورا در نبرد نهایی با کاگویا مشارکت داشت، اما این ناروتو و ساسوکه بودند که تقابل اصلی با این دشمن قدرتمند را انجام دادند و ساکورا نقش یک منحرف کننده را برای کاگویا بازی می‌کرد. پس از پایان ماجرا سرانجام عشق ساکورا به ساسوکه تحقق پیدا کرد و پس اقدامات موثر ناروتو برای بخشش ساسوکه توسط کونوها، آن دو با هم ازدواج کردند و صاحب دختری به سارادا شدند.

توانایی‌ها

آمار و ارقام