ویکی ناروتو / بوروتو

تاکا (Taka)

اشتراک‌گذاری

تاکا

Taka

تاکا (Taka) ناروتو / بوروتو

رهبر

ساسوکه اوچیها

اعضا

  • سویگتسو هوزوکی
  • جوگو
  • کارین

وابسته به

آکاتسوکی

اولین نمایش

جلد ۳۹، فصل ۳۵۲ ناروتو (مانگا)
قسمت ۱۱۸ ناروتو شیپودن (انیمه)

تاکا (Taka) و در اصل هبی (Hebi) گروه ایجاد شده توسط ساسوکه اوچیها بود که هدف اولیه‌اش موقعیت‌یابی ایتاچی اوچیها و مبارزه با او بود.

تاریخچه

ساسوکه بعد از خیانت کردن به اوروچیمارو، برای یافتن سه عضو گروه جدیدش یعنی هوزوکی، کارین، و جوگو به پایگاه‌ها مختلف اوتوگاکوره سفر کرد. ساسوکه پس از مشاهده مرگ ایتاچی و پی بردن به نقش کونوها در نابودی قبیله اوچیها، نام گروهش را به «تاکا» و هدف آن را به نابودی کونوها تغییر داد.

گروه تاکا - ساسوکه اوچیها

با وجود این که اعضای این تیم در ابتدا با هم همکاری خوبی داشتند و حتی برای محافظت از هم جان خود را به خطر می‌انداختند، اما با فاسد شدن ساسوکه و تمرکز او روی گرفتن انتقام از کونوها باعث شد تا او اعضای تیمش را رها کند و حتی در مقاطعی در مقابل آن‌ها قرار بگیرد. مثل زمانی که کارین به گروگان گرفته شده بود و ساسوکه بدون اهمیت دادن به او به تعقیب دانزو شیمورا پرداخت. با این حال کارین توسط هم‌تیمی سابق ساسوکه نجات پیدا کرد و به عنوان یک اسیر جنگی به کونوها انتقال پیدا کرد. پس از آن کارین دیگر کار خود را با ساسوکه تمام شده می‌دانست اما جوگو و هوزوکی که از اقدام ساسوکه بی‌خبر بودند همچنان در مسیر هدف او در ویران کردن کونوها در کنار او بودند. آن‌ها مدتی بعد در کونوها دوباره با کارین دیدار کردند و کارین با وجود تمام اتفاقات افتاده دوباره به گروه پیوست.

با رفع شدن خصومت ساسوکه نسبت به کونوها، همه از جمله اوروچیماروی احیا شده به نیروهای متحد شینوبی پیوستند و آماده شرکت در جنگ جهانی چهارم شینوبی شدند. در این مقطع ساسوکه  دچار جراحتی حیاتی شد و هوزوکی، جوگو، کارین و اوروچیمارو جان خود را برای کمک به او به خطر انداختند. پس از پایان جنگ گروه تاکا برای همیشه منحل شد و ساسوکه به کونوها بازگشت و در دهکده‌اش خانواده‌ای را تشکیل داد. سایر اعضای این گروه نیز به مخفیگاه اوروچیمارو بازگشتند تا به عنوان دستیاران او مشغول به فعالیت شوند.