ویکی Metro

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

Metro Last Light

اشتراک‌گذاری

مترو لست لایت

Metro Last Light

Metro Last Light Metro

توسعه‌دهنده

4A Games

ناشر

Deep Silver

پلتفرم‌ها

ایکس‌باکس ۳۶۰
رایانه‌های شخصی
پلی‌استیشن 3
ایکس‌باکس وان
پلی‌استیشن 4

تاریخ انتشار

۱۴ می ۲۰۱۳ (آمریکای شمالی)
۱۷ می ۲۰۱۳ (اروپا)

سبک‌ها

  • ترس و بقا
  • تیراندازی اول شخص

مودها

تک-نفره

درجه سنی

بزرگسال

Metro: Last Light (که قبلا با نام Metro 2034 شناخته می‌شد) یک بازی آخرالزمانی در سبک تیراندازی اول-شخص است که دنباله‌ای بر Metro 2033 محسوب می‌شود. این بازی توسط 4A Games توسعه یافته و توسط Deep Silver عرضه شده است.

نگاه کلی

Metro: Last Light به عنوان دنباله‌ی Metro 2033 از همان فرمول گیم‌پلی گذشته استفاده می‌کند. این بار آرتیوم در قسمت‌های خطی، سفری در سراسر سیستم متروی آخرالزمانی دارد و در مواردی به روی سطح زمین خواهد آمد و شهر آخرالزمانی موسکو را مشاهده خواهد کرد. او این سفر را به این امید آغاز کرده تا بقایایی از بشریت را پس از جنگ جهانی سوم پیدا کند. بازیکن می‌بایست آرتیوم را در این دنیای خشن به دنبال دوستانش هدایت کند و در این راه با جهش‌یافتگان خطرناک و جناح‌های مختلف مقابله کند، یا در برخی ماموریت‌ها به طور مخفیانه مسیر خود را برای بقا طی کند.

داستان Metro Last Light به بعد از رویدادهای Metro 2033 می‌پردازد. داستان بازی توسط 4A Games و با راهنمایی دیمیتری گلوخوفسکی نوشته شده است. داستان، بعد از پایان بازی قبلی و نابود شدن تهدید مرموز دارک وان‌ها ادامه پیدا می‌کند. این بار متحدان آرتیوم، هان و دیگر رنجرها هستند که در برابر دشمنانی چون رایش چهارم، کومونیست‌ها و راهزنان از D6 دفاع می‌کنند. در این قسمت بازی مکان‌ها و سلاح‌های جدیدی نیز به بازی اضافه شده‌اند: مانند تفنگ گلنگدنی، تپانچه تک-لول و مسلسل گاتلینگ.

بازی در ۱۴ می سال ۲۰۱۳ برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس ۳۶۰ و رایانه‌های شخصی (از طریق اسیم) و پلی‌استیشن 3 منتشر شد. Metro: Last Light در نمایشگاه E3 سال ۲۰۱۱ به عنوان یکی از بازی‌های آینده‌ی کنسول Wii-U شرکت نینتندو معرفی شد اما یک سال بعد در همین نمایشگاه مشخص شد که این کنسول بازی Metro Last Light را به خود نخواهد دید.

صفحات دیگر