بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

کری (Kree)

اشتراک‌گذاری

کری

Kree

کری (Kree) - دنیای سینمایی مارول

نام مستعار

ماموران آبی
جنگجویان نجیب‌زاده
آبی‌ها
منبع آبی بزرگ

سیاره خاستگاه

هالا

نمایش‌ها

Guardians of the Galaxy
Guardians of the Galaxy Vol. 2
Captain Marvel
Avengers: Endgame
Agents of S.H.I.E.L.D

کری (Kree) نژادی نظامی‌گرا و انسان‌نما از سیاره هالا است که پوست بیشتر آن‌ها آبی رنگ است. آن‌ها یکی از پیشرفته‌ترین نژادهای کهکشان هستند که مهارت بالایی در مهندسی ژنتیک دارند و مسئول ساخت ناانسان‌های روی زمین هستند. از لحاظ سیاسی آن‌ها یک دولت بین‌کهکشانی قدرتمند هستند که یک امپراتوری پهناور را کنترل می‌کنند.

تاریخچه

استثمار کهکشان

کری نژادی انسان‌نما است که از یک سبک زندگی سخت‌گیرانه و نظامی‌گرا پیروی می‌کند. آن‌ها حاکم امپراتوری کری هستند که یک گروه امپراتوری بزرگ میان‌ستاره‌ای است که سیارات مختلفی را در بر گرفته است. کری یکی از نژادهایی است که با آسگاردی‌ها در نه قلمرو و جهان‌های یگدراسیل روبرو شده است. رابطه‌ی آن‌ها با آسگاردی‌ها در بهترین حالت سرد است، زیرا این نژاد آسگاردی‌ها را فریبکار و وحشی می‌داند.

کری‌ها یک رقابت تاریخی با امپراتوری نوا دارند که رقیب‌شان در قدرت سیاسی کهکشان است. این دو امپراتوری جنگ طولانی مدتی را با یکدیگر انجام دادند که هزار سال به طول انجامیده است.

کری‌ها در طول تاریخ خود تقریبا به طور مداوم در جنگ بوده‌اند. در طی یکی از همین جنگ‌ها بیش از پنج هزار سال پیش، تفرقه‌ای در مورد چگونگی پیشبرد هدف آن‌ها ایجاد شد. شاخه‌ای به نام ریپرها در نژاد کری ایجاد شد که این شاخه تیم‌هایی علمی را به جهان‌های مختلف اعزام كردند تا آزمایش‌هایی را روی نژادهای مختلف بیگانه انجام دهند و سلاح‌های زیستی برای ارتش خود ایجاد کنند. با این حال آن‌ها در این هدف آنچنان موفق نبودند تا این که به زمین رسیدند.

انسان‌ها امیدوارکننده‌ترین سوژه برای این هدف بودند. آن‌ها در فرآیند آزمایشات خود انسان‌ها را در معرض یک مه تولید شده از کریستال‌های تریگن قرار دادند که باعث جهش‌های ژنتیکی شد و افراد توانایی‌های فوق بشری پیدا کردند.

امپراتوری کری سرانجام عملیات غیرقانونی ریپرها را کشف کرد و سعی به پایان دادن آن داشت، اما یکی از ساخته‌های کری معروف به «هایو» علیه آن‌ها شروش کرد. هایو برای فرماندهی ارتش ناانسان‌های کری در نظر گرفته شده بود، اما او در عوض علیه آن‌ها قیام کرد.

امپراتوری‌های کری به این نتیجه رسیدند که ناانسان‌ها باید نابود شوند و تلاش کردند تا برای رسیدن به این هدف از یک اثر محرمانه به نام مونولیث استفاده کنند که درگاهی به یک سیاره دوردست به نام ماوث بود.

قرن‌ها بعد، جسدی از آن دسته از کری‌ها که برای آزمایش‌های مرتبط به ناانسان‌ها روی زمین آمده بودند توسط ساکنان یکی از روستاهای کشف شد. این جسد برای انجام پروژه‌ای به دست هایدرا افتاد و در نهایت در اختیار شیلد قرار گرفت.

صفحات دیگر