بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

پیدایش

اشتراک‌گذاری

پیدایش

Emergence

پیدایش - دنیای سینمایی مارول

شروع

اواخر ۲۰۲۳

پایان

اواخر ۲۰۲۳

مکان

زمین

نتیجه

کشته شدن تیاموت ارتباط‌گر توسط سرسی
کشته شدن کرو توسط تینا
کشته شدن ایجک، گیلگامش و ایکاریس
ربوده شدن سرسی، فاستوس و کنیگو توسط آریشم

پیدایش (Emergence) یک رویداد کیهانی مربوط به تولد یک سلستیل است، به طوری که همزمان سیاره مربوطه خود را نابود می‌کند. به دنبال رویداد بلیپ، قرار بود که یک سلستیل به نام تیاموت ارتباط‌گر روی زمین متولد شود، با این حال تولد آن و متعاقبا نابودی زمین توسط اترنال‌ها جلوگیری شد.

پیش‌زمینه

برای این که یک سلستیل - که موجودی ساخته شده از مقدار زیادی انرژی است - متولد شود، نیاز است که جمعیت بالایی از موجودات هوشمند روی سیاره‌ای با دانه‌ی سلستیل در حال حیات باشند. در ابتدا سلستیل‌ها اقدام به ایجاد نژادی به نام دیوینت‌ها کردند تا شکارچیان برتر این سیاره را نابود کنند تا حیات هوشمند بتواند رشد کند. با این حال دیوینت‌ها خود تکامل یافتند و به هدف اصلی خود خیانت کردند و تبدیل به شکارچیان برتر شدند. از این رو سلستیل‌ها اقدام به ایجاد موجوداتی مصنوعی به نام اترنال‌ها کردند تا دیوینت‌ها را منقرض کنند و از حیات دارای ادراک محافظت کنند.

رویداد پیدایش می‌تواند در اثر یک کاهش بزرگ در جمعیت به تعویق بیفتد که این موضوع در مورد رویداد بشکن تانوس اتفاق افتاد. در هنگام پیدایش، سیاره میزبان با زمین‌لرزه و سونامی جهانی متلاشی می‌شود. سپس سلستیل نوظهور از پوسته خارج می‌شود و بزرگی آن سرانجام باعث کشتار تمام موجودات روی سیاره به جز اترنال‌ها می‌شود.

صفحات دیگر