بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

تینکرر

اشتراک‌گذاری

تینکرر

Tinkerer

تینکرر - Marvel's Spider Man

سن

۱۸

خاستگاه

خانواده

ریک میسون (برادر)

پیشه

دانش‌آموز دبیرستان
رهبر آندرگراند

جنسیت

مونث

توانایی‌ها

هوش، ساخت سلاح، اختراعات

بازیگر

جاسمین سووی براون

فین میسون (Phin Mason) که همچنین با لقبش تینکرر (Tinkerer) شناخته می‌شود، یک آنتاگونیست در Spider-Man: Miles Morales است. او رهبر آندرگراند بود که با شرکت راکسون در جنگ بود. فین از دوستان مایلز مورالز بود و این دو از دوران مدرسه با هم در نیویورک بزرگ شده بودند.

فین دارای برادری به نام ریک بود که او نیز از دوستان مایلز بود. مرگ ریک که به خاطر سهل‌انگاری شرکت راکسون صورت گرفت دست‌مایه شکل‌گیری داستان اصلی Spider-Man: Miles Morales شد. در طول رویدادهای بازی این موضوع مشخص شد که ریک موفق به کشف عوارض جانبی خطرناک منبع انرژی جدید راکسون یعنی نوفورم شده است و چون تصمیم داشته این پروژه را تعطیل کند کشته شده است. پس از این اتفاق فین با اتخاذ نام مستعار تینکرر، برای گرفتن انتقام مرگ برادرش در برابر راکسون و مدیرعامل آن یعنی سایمون کریگر قرار گرفت.

تاریخچه

فین میسون از دوستان دوران کودکی مایلز مورالز بود. در مقطعی این دو با کمک برادر فین موفق به ساخت یک مبدل انرژی شدند که برای همین اثرشان یک جایزه‌ی علمی را در شهر نیویورک دریافت کردند. بعد از آن که مایلز در مدرسه‌ی جدیدی ثبت نام کرد آن‌ها دیگر کمتر یکدیگر را ملاقات کردند.

بعدها، فین به برادرش ریک کمک کرد تا یک راکتور نوفورم که ریک برای شرکت راکسون ساخته بود را مختل کنند. نقشه‌ی آن‌ها این بود که جلوی تولید این منبع انرژی را بگیرند چرا که این انرژی جدید باعث ایجاد بیماری در مردم از جمله خود ریک شده بود. با این حال مدیر این شرکت یعنی سایمون کریگر جلوی آن‌ها را گرفت و ریک را در راکتور نوفورم گرفتار کرد و باعث مرگ او شد. فین پس از این ماجرا سوگند خورد تا به هر بهایی شده انتقام برادرش را بگیرد و راکسون را متوقف کند.

مایلز مورالز

فین شروع به توسعه دادن یک محصول بیولوژیکی کرد و به گروه آندرگراند پیوست. از آنجایی که او فراهم‌کننده سلاح‌های این گروه بود، آن‌ها به او لقب تینکرر را دادند. این گروه قبال سلاح‌هایی که تینکرر برای آن‌ها توسعه می‌داد با او همکاری می‌کردند تا شرکت راکسون را زمین بزنند.

در مقطعی فین در پوشش تینکرر با استفاده از یک فرصت سعی کرد تا نوفرم را از یک ترابری متعلق به راکسون در پل بریثویت بدزدد. قبل از درگیر شدن با نیروی امنیت راکسون، مایلز مورالز به عنوان مرد عنکبوتی سعی کرد مداخله کند و این نبرد را متوقف کند و تینکرر را از گرفتن نوفورم باز دارد. مایلز در نهایت ناموفق بود و فین قادر شد مرد عنکبوتی را به عقب براند و فرار کند.

مدتی بعد مایلز از فین درخواست کرد تا به آندرگراند بپیوندد تا از این طریق به این سازمان نفوذ پیدا کند. فین بی‌توجه به این موضوع به مایلز اجازه داد تا ملحق شود. مایلز تلاش کرد تا نوفرم را با خود ببرد اما در این کار ناموفق بود. در طول یک درگیری فین نزدیک بود مایلز را بکشد که با فاش شدن هویت او این اتفاق نیفتاد. این جریان فشار سنگینی بر دوستی آن‌ها وارد کرد، زیرا فین احساس می‌کرد به او خیانت شده است. با وجود این فین در نهایت با اکراه موافقت کرد که مایلز را دوباره در کلیسای ترینیتی ملاقات کند و در مورد نقشه‌ای صحبت کنند. از آنجایی که ارون دیویس موقعیت آن‌ها را برای راکسون فاش کرده بود، راینو از راه رسید و آن‌ها را اسیر کرد و سپس این دو به آزمایشگاه راکسون منتقل شدند، جایی که کریگر از آن‌ها را بازجویی کرد. فین و مایلز با همکاری هم فرار کردند. این دو در پایان با راینو جنگیدند که فین به خاطر طعنه‌های او در مورد ریک نزدیک بود او را بکشد. هنگامی که مایلز سعی کرد او را متوقف کند، این باعث عصبانیت بیشتر او شد.

فین نمونه نوفورم خود را به پلازای راکسون برد و قصد داشت راکتور آنجا را بیش از حد بارگذاری کند تا از این طریق این مجموعه را نابود کند. با این حال، همانطور که مایلز کشف کرده بود، کریگر مشخصات راکتور را تغییر داده بود. این به این معنی بود که بارگذاری بیش از حد فین می‌توانست تمام منطقه هارلم را از بین ببرد. فین هشدارهای مایلز را نادیده گرفت، چرا که به او اعتماد نداشت و با او جنگید. همانطور که نبرد آن‌ها ادامه داشت، سایمون کریگر اعلام کرد که اهمیتی به بحرانی شدن رآکتور نمی‌دهد، زیرا اگر آن‌ها دچار یک حمله تروریستی شده باشند، برای شرکت خوب به نظر می‌رسید. این قضیه خشم فین را بیشتر کرد و نبرد ادامه یافت، اگرچه متوجه شده بود که مایلز درست می‌گفته است. پس از سقوط هر دو از ساختمانی، مایلز او نجات داد و از نیروی بیوالکتریک خود برای جذب انرژی راکتور استفاده کرد. فین که می‌دانست مایلز با این کار زنده نمی‌ماند، با یادآوری مرگ برادرش چکمه‌های قابل برنامه‌ریزی خود برای به حرکت درآورد و به بالای منهتن رفت. فین با قربانی کردن خود به مایلز اجازه داد تا انرژی راکتور را که در بدنش ذخیره شده بود آزاد کند.

صفحات دیگر