ویکی Marvel's Spider Man

تینکرر (Tinkerer)

اشتراک‌گذاری

تینکرر

Tinkerer

تینکرر (Tinkerer) - Marvel's Spider Man

سن

۱۸

خاستگاه

خانواده

ریک میسون (برادر)

پیشه

دانش‌آموز دبیرستان
رهبر آندرگراند

جنسیت

مونث

بازیگر

جاسمین سووی براون

فین میسون (Phin Mason) که همچنین با لقبش تینکرر (Tinkerer) شناخته می‌شود، آنتاگونیست ثانویه Spider-Man: Miles Morales است. او رهبر آندرگراند بود که با شرکت راکسون در جنگ بود. فین از دوستان مایلز مورالز بود و این دو از دوران مدرسه با هم در نیویورک بزرگ شده بودند.

فین دارای برادری به نام ریک بود که او نیز از دوستان مایلز بود. مرگ ریک که به خاطر سهل‌انگاری شرکت راکسون صورت گرفت دست‌مایه شکل‌گیری داستان اصلی Spider-Man: Miles Morales شد. در طول رویدادهای بازی این موضوع مشخص شد که ریک موفق به کشف عوارض جانبی خطرناک منبع انرژی جدید راکسون یعنی نوفورم شده است و چون تصمیم داشته این پروژه را تعطیل کند کشته شده است. پس از این اتفاق فین با اتخاذ نام مستعار تینکرر، برای گرفتن انتقام مرگ برادرش در برابر راکسون و مدیرعامل آن یعنی سایمون کریگر قرار گرفت.

تاریخچه

اوایل زندگی

فین میسون از دوستان دوران کودکی مایلز مورالز بود. در مقطعی این دو با کمک برادر فین موفق به ساخت یک مبدل انرژی شدند که برای همین اثرشان یک جایزه‌ی علمی را در شهر نیویورک دریافت کردند. بعد از آن که مایلز در مدرسه‌ی جدیدی ثبت نام کرد آن‌ها دیگر کمتر یکدیگر را ملاقات کردند.

بعدها، فین به برادرش ریک کمک کرد تا یک راکتور نوفورم که ریک برای شرکت راکسون ساخته بود را مختل کنند. نقشه‌ی آن‌ها این بود که جلوی تولید این منبع انرژی را بگیرند چرا که این انرژی جدید باعث ایجاد بیماری در مردم از جمله خود ریک شده بود. با این حال مدیر این شرکت یعنی سایمون کریگر جلوی آن‌ها را گرفت و ریک را در راکتور نوفورم گرفتار کرد و باعث مرگ او شد. فین پس از این ماجرا سوگند خورد تا به هر بهایی شده انتقام برادرش را بگیرد و راکسون را متوقف کند.

مایلز مورالز

فین شروع به توسعه دادن یک محصول بیولوژیکی کرد و به گروه آندرگراند پیوست. از آنجایی که او فراهم‌کننده سلاح‌های این گروه بود، آن‌ها به او لقب تینکرر را دادند. این گروه قبال سلاح‌هایی که تینکرر برای آن‌ها توسعه می‌داد با او همکاری می‌کردند تا شرکت راکسون را زمین بزنند.