ویکی کوسوریا

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

گیوکویو

اشتراک‌گذاری

گیوکویو

Gyokuyou

گیوکویو - کوسوریا

جنسیت

مونث

سن

۱۹

عنوان

گویفی - همسر ارزشمند (قبلا)

وابسته به

قصر سلطنتی
- دربار داخلی (قبلا)
- دربار بیرونی

پیشه

همسر عالی (قبلا)
ملکه

بستگان

امپراتور (شوهر)
لینگلی (دختر بزرگ)
ولیعهد (کوچکترین پسر)
امپراتور سابق (پدرشوهر؛ متوفی)
آنشی (مادرشوهر)
ملکه سلطنتی (مادربزرگ، متوفی)
جینشی (برادرشوهر/پسر ناتنی)
گیوکوئن (پدر)
گیوکو-او (برادر ناتنی بزرگتر)

اولین نمایش

فصل ۲ (لایت ناول)
فصل ۱ (مانگا)
قسمت ۱ (انیمه)

صداپیشه

آتسومی تاهزاکی

گیوکویو (Gyokuyou) شخصیتی در مجموعه خاطرات داروگر است.

او دارنده عنوان «همسر ارزشمند» است و  یکی از همسران عالی امپراتور کشور لی است. همچنین او مادر اولین شاهزاده یعنی لینگلی است.

پس از تولد شاهزاده اول، امپراتور او را به عنوان ملکه پذیرفت و به کاخ سلطنتی منتقل کرد.

شخصیت

گیوکویو شخصیت مهربان و باشکوهی دارد که شایسته یک ملکه است. او هم مهربان و هم توانا است، به طوری که امپراتور او را به همه‌ی همسرانش ترجیح می‌دهد. او همچنین به عنوان فردی عاقل و محتاط توصیف شده است که از سیاست‌های قصر آگاه است و می‌تواند به طرز ماهرانه‌ای با آن‌ها حرکت کند. با این حال، گاهی او جنبه‌های شیطنت‌آمیز از خود نشان می‌دهد و می‌تواند تا حدودی دردسرساز و جویای نمایش باشد. گیوکویو اغلب زندگی عاشقانه‌ی خدمتکارانش را مسخره می‌کند. با وجود بی‌میلی مائومائو در ایجاد یک دردسر اما گیوکویو او را استخدام کرد.

پیش‌زمینه

گیوکویو توسط جینشی برای همسری امپراتور انتخاب شد. او به عنوان همسر ارزشمند امپراتور نه تنها نقش خود را در کاخ داخلی ایفا می‌کرد بلکه اطلاعاتی را در مورد وضعیت کشور به خاستگاهش و برای پدر و برادرش ارسال می‌کرد.

از آنجایی که پیشینه خانوادگی او به اندازه سایر همسران بلندپایه امپراتور برجسته نبود، او فقط خدمتکارانی را استخدام می‌کرد که بسیار به آن‌ها اعتماد داشت. در نتیجه، تا زمانی که مائومائو به او ملحق شد، تنها خدمتکاران او هونگنیانگ، ینگهوا، گیئن، و آیران بودند. وقتی ولیعهد به دنیا آمد، سه خدمتکار دیگر از زادگاه گیوکویو به او پیوستند که شامل هاکیو، سکیو و کوکو بود.

دختر او لینگلی اندکی قبل از شروع ماجراهای مجموعه به دنیا آمد و مانند سایر بچه‌های امپراتوری تحت تأثیر یک پودر سمی قرار گرفت که توسط همسران استفاده می‌شد. با این حال هر دوی مادر و دختر به لطف یادداشتی از مائومائو زنده ماندند. وقتی جینشی متوجه شد که مائومائو کسی بوده است که یادداشت را نوشته است، گیوکویو از او دعوت کرد تا به عنوان یک تست‌کننده سم به خدمتکار شخصی او تبدیل شود.

در مقطعی او برای بار دوم باردار شد. هم مائومائو و هم لوئومن برای بارداری او به کاخ داخلی بازگردانده شدند. در لایت ناول اگرچه او با زایمان بریچ دست و پنجه نرم می‌کرد، اما ولیعهد سالم به دنیا آمد. او که قبلا همسر مورد علاقه امپراتور بود، همچنین اولین همسری بود که از نظر رسمی یک وارث سالم به دنیا آورد و بنابراین تبدیل به ملکه شد و به کاخ امپراتوری نقل مکان کرد.

توانایی‌ها

  • آگاه: گیوکویو که در یک خانواده تجاری بزرگ شده است و با بسیاری از جنبه‌های مرتبط به امور مالی و تجارت به خوبی آشنا است.
  • ثروت: به عنوان ملکه‌ی منتخب امپراتور، او دارای سطحی از ثروت است که به او اجازه می‌دهد به آنچه می خواهد دست یابد.
  • نفوذ: او به عنوان ملکه قدرت بسیار زیادی در دربار داخلی و بیرونی دارد.
صفحات دیگر