ویکی کوسوریا

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

مائومائو

اشتراک‌گذاری

مائومائو

Maomao

مائومائو - کوسوریا

نام مستعار

شیائو مائو

لقب

دانشمند دیوانه (توسط لومن)
دوشیزه سم

جنسیت

مونث

سن

۱۷ (اولین نمایش)

وابسته به

قصر سلطنتی
- دربار داخلی
- دربار بیرونی

پیشه

داروگر
کورتیزان (قبلا)
دربار داخلی: خدمتکار - سرویس کمد لباس (قبلا)
دربار داخلی: سم‌سنج
دربار بیرونی: خدمتکار شخصی (جینشی)

قبیله

بستگان

لومن (پدرخوانده / عموی بیولوژیکی)
لاکان (پدر بیولوژیکی)
فنگشیان (مادر بیولوژیکی)
مادام (مادربزرگ مادری)
لاهان (پسرعمو / برادرخوانده)

اولین نمایش

فصل ۱ (مانگا)
فصل ۱ (لایت ناول)
قسمت ۱ (انیمه)

صداپیشه

آئوی یوکی

مائومائو (Maomao) قهرمان اصلی مجموعه خاطرات داروگر است. او پس از ربوده شدن و فروخته شدن، متوجه شد که به عنوان یک بانوی دربار در کاخ داخلی لی مشغول به کار شده است. در آنجا مائومائو قادر شد تا از حس عملی و دانش بصیرانه خود در مورد گیاهان و بیماری‌ها برای حل مشکلات مرموز درون دربار استفاده کند.

شخصیت

مائومائو توسط یک داروگر قابل احترام به نام لومن بزرگ شده است و از همین رو مجذوب سم و گیاهان است و عادت دارد این موارد را تست کند تا تأثیرات آن‌ها را در درجه اول بر بدن خودش مشاهده کند. به دلیل عشق پرشوری که او به سموم و لذت بردن از مصرف آن‌ها دارد، بسیاری از شخصیت‌های مجموعه او را فردی عجیب، ترسناک یا وسواسی می‌دانند، اما این ویژگی او با بسیاری دیگر از اعضای عجیب و با استعداد قبیله لا مشترک است. همین وسواس انگیزه‌ی اصلی اقدامات او در طول مجموعه است، به طوری که جینشی با دانستن این موضوع ا او به عنوان یک طعمه بهره گرفت تا اسرار دربار را حل کند.

رویکرد مائومائو به زندگی بسیار عملی است و او بر یادگیری بقا در محیط و اجتناب از مشکلات متمرکز است. بزرگ شدن در یک منطقه چراغ قرمز باعث شده است تا او به فردی همه فن حریف تبدیل شود. مائومائو فردی آرام، بالغ و تیزبین است که به ندرت توسط دیگران فریب می‌خورد: او یکی از معدود افرادی است که تحت تأثیر زیبایی و جذابیت جینشی قرار نگرفت. طرز فکر مائومائو به او کمک می‌کند تا با مسائلی کنار آید که بسیاری آن را نگران‌کننده یا حتی آسیب‌زننده می‌دانند. برای مثال او مواردی چون تجاوز احتمالی، آدم‌ربایی و موقعیت‌های سخت زندگی خود را چیزهایی اجتناب‌ناپذیر برای زندگی در منطقه چراغ قرمز می‌داند.

از آنجایی که او آموخته است که تمرکز بر بقا و دوری از مشکل مستلزم احتیاط است، هرگز عجولانه عمل نمی‌کند و دستورات را بدون اعتراض ظاهری دنبال می‌کند. این نگرش محافظه‌کار او باعث شده است تا افرادی (مثل لومن و جینشی) که  برای کمک به دیگران به ضرر خودشان عمل می‌کنند، را دردناک پندارد. او با وجود آگاهی از سختی‌های شرایط زندگی خود، اما معتقد است که سلسله مراتب اجتماعی در امور اجتناب‌ناپذیر است.

با وجود عملگرایی مامائو اما کنجکاوی سیری‌ناپذیرش اغلب باعث می‌شود تا او خود را درگیر مشکلات دیگران بیابد. همچنین اشاره شده است که او دارای احساس قوی از عدالت، همدلی و شفقت است و از این رو نادیده گرفتن چنین مواردی برای او دشوار است.

توانایی‌ها

  • داروی گیاهی: مائومائو که توسط لومن، یکی از بهترین داروسازان کشور آموزش دیده است، یک مصرف‌کننده و سازنده عالی گیاهان است، به طوری که او داروی منحصر به فرد خود را می‌سازد و اغلب آن را روی خودش آزمایش می‌کند.
  • مقاومت به سم: از آنجا که مائومائو دائما سموم را روی بدن خود آزمایش می‌کند، او مقاومت بالایی در برابر داروها و سموم دارد. بدن او چه در اثر نیش مار، چه مواد، الکل یا قارچ توهم‌زا قادر به مقاومت در برابر اثرات است.
  • درک: مائومائو که در منطقه چراغ قرمز بزرگ شده است، در برخورد با دیگران بسیار هوشمندانه عمل می‌کند. او در کنار تجربه و دانش خود در مورد گیاهان دارویی، قادر است تا مشکلات را به طور موثرتری از بقیه حل از کند. با وجود این، او خود را با در معیارهای آکادمیک باهوش نمی‌داند.

دانستنی‌ها

  • در قسمت ۶ او اظهار داشت که به گندم سیاه حساسیت دارد.
  • در قسمت ۸ اشاره شد که مائومائو تا حدودی با تنفس مصنوعی و مانور هایملیش آشنا است.
  • نام مائومائو از کلمه‌ای چینی به معنی گربه گرفته شده است.
    • از این رو او اغلب به عنوان یک گربه توصیف می‌شود.
صفحات دیگر