ویکی کوسوریا

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

لیهوئا

اشتراک‌گذاری

لیهوئا

Lihua

لیهوئا - کوسوریا

جنسیت

مونث

سن

۲۳

عنوان

شیانفی ۰ همسر فرزانه

وابسته به

قصر سلطنتی
- دربار داخلی

پیشه

همسر عالی

بستگان

امپراطور (شوهر)
نوزاد بدون نام (پسر؛ متوفی)
پسر بی نام
جینشی (برادرشوهر/پسر ناتنی)
شین (پسرخاله)

اولین نمایش

فصل ۲ (لایت ناول)
فصل ۱ (مانگا)
قسمت ۱ (انیمه)

صداپیشه

یویی ایشیکاوا

لیهوئا (Lihua) شخصیتی در مجموعه خاطرات داروگر است. او یکی از همسران عالی و مورد علاقه امپراتور از قصر سلطنتی کشور لی است که توسط امپراتور لقب «همسر فرزانه» را دریافت کرده است. او همچنین زندگی مادر شاهزاده دوم است.

شخصیت

در ظاهر، لیهوئا شخصیتی جدی و قدرتمند است. با این حال از درون او فردی بسیار متواضع است و عمیقا به کسانی که زیر نظر او خدمت می‌کنند اهمیت می‌دهد. این دوگانگی همان چیزی است که باعث تمایز او با سایر همسران امپراتور شده است و خود او نیز به نوبه‌ی خود امپراتور را عمیقا تحسین می‌کند.

توانایی‌ها

  • ثروت: به عنوان همسر عالی امپراتور، او دارای سطحی از ثروت است که به او اجازه می‌دهد به آنچه می‌خواهد برسد.
  • نفوذ: او به عنوان مادر شاهزاده دوم، در دربار داخلی و خارجی نفوذ دارد.

پیش‌زمینه

لیهوئا یکی از بستگان دور امپراتور بود که توسط خانواده‌اش همراه با دخترعمویش شین فرستاده شد تا به همسر امپراتور تبدیل شوند. او مورد لطف امپراتور قرار گرفت اما با وجود به دنیا آوردن یک پسر (که اولین فرد در صف تاج و تخت بود) نتوانست به درجه‌ي ملکه ارتقا پیدا کند.

هم لیهوئا و هم پسرش از جمله کسانی بودند که با پودری از فلز سنگین مسموم شدند. لیهوئا به اشتباه رقیب خود یعنی گیوکویو را به دلیل «نفرین کردن» پسرش سرزنش کرد و با حالتی عصبی به او حمله کرد (با وجود اینکه دختر خود گیوکویو نیز از قربانیان بود). با وجود اینکه خدمتکار قصر یعنی مائومائو علت ماجرا را تشخیص داد و به طور ناشناس هشداری را برای لیهوئا گذاشت، اما آن نادیده گرفته شد و سرانجام پسرش تنها در سه ماهگی جان باخت.

پس از این ماجرا پودر مذکور بلافاصله در قصر عقبی ممنوع شد، اما یکی از کارکنان لیهوئا به طرز احمقانه‌ای برخی از آن‌ها را پنهان کرد و به استفاده از آن برای لیهوئا ادامه داد. به این ترتیب، وضعیت لیهوئا بدتر شد و در نهایت او در آستانه‌ی مرگ قرار گرفت. با این حال، با مداخله‌ی مائومائو که توسط امپراتور برای معالجه استخدام شده بود، لیهوئا نجات یافت و بانوی استفاده‌کننده از پودر دستگیر شد. در طی دو ماه بعد، لیهوئا تحت مراقبت مائومائو قرار گرفت و به همین دلیل این دختر مورد لطف و احترام عمیق او قرار گرفت.

مدتی بعد، لیهوئا دومین پسر خود را برای امپراتور به دنیا آورد.

دانستنی‌ها

  • نام لیهوئا در چینی به معنای «گل گلابی» است. از میان چهار همسر امپراتور، او تنها فردی است که دارای نامی واقعا سنتی است. به نظر می‌رسد دیدگاه سنتی او در مورد خانواده، ارادت او به امپراتور، و تمایل بیش از حد و محافظه‌کارانه‌اش نسبت به فرزندان اشاره به همین موضوع داشته باشد.
صفحات دیگر