ویکی کوسوریا

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

قصر امپراتوری

اشتراک‌گذاری

قصر امپراتوری

Imperial Palace

قصر امپراتوری - کوسوریا

استان

کائو

اولین نمایش

فصل ۱ (مانگا)

قصر یا دربار امپراتوری مجموعه کاخی در پایتخت سلطنتی لی است. این مجموعه از دو بخش تشکیل شده است: کاخ داخلی یا دربار داخلی که شامل حرمسرا می‌شود و دربار بیرونی که دفاتر مقامات دربار در آن قرار دارد. این پایگاه به عنوان پایگاه اصلی امور امپراتور و دولت عمل می‌کند و محل اصلی رویدادهای خاطرات داروگر است.

بخش‌بندی

  • دربار داخلی: کاخ داخلی و محل حرمسرای امپراتوری. اگرچه اینجا در اصل به عنوان «باغ گل» امپراتور در نظر گرفته می‌شود، اما همچنین به عنوان پناهگاهی برای بردگان برای فروش خدمت می‌کند. با این حال ملکه سلطنتی اقدام به لغو تجارت برده کرد. منظور جلوگیری از خروج اعضای حرمسرا این کاخ با دیوارهایی احاطه شده است و ورود مردان اخته نشده به استثنای خانواده امپراتوری ممنوع است. چهار همسر بزرگ امپراتور هر کدام بخش بزرگی از این کاخ را در اختیار دارند.
    • کاخ جید: کاخ جید منطقه‌ای متعلق به همسر نجیب است. قبلا گیوکویو به عنوان همسر نجیب ایفای نقش می‌کرد که پس از ارتقای او به ملکه این جایگاه خالی ماند. در زمان گیوکویو این کاخ توسط چهار خدمتکار مورد اعتماد او اداره می‌شد. پس از تولد لینگلی، او نیز با مادرش در قصر زندگی کرد. با توجه به طبیعت خونگرم گیوکویو و نزدیکی او و خادمانش، این کاخ محلی دنج و دلپذیر بود. در مقطعی پس از اینکه جان گیوکویو و لینگلی توسط مائومائو از مسموم شدن نجات پیدا کرد، او نیز به یکی از خدمتکاران کاخ جید ارتقا یافت.
    • کاخ کریستال: کاخ کریستال متعلق به همسر توانا است. این عنوان در حال حاضر توسط لیهوئا گرفته شده است. خود این کاخ مطابق با شخصیت ظریف لیهوئا تزئین شده است. بیش از ده خدمتکار شخصی آن را مدیریت می‌کنند که بسیاری از آن‌ها عمدا یا ناخواسته باعث خرابکاری‌هایی شده‌اند: مثلا یک خدمتکار به خاطر دادن پودر سمی به لیهوئا اخراج شد، یا یک خدمتکار تلاش کرد تا با ساختن داروهای سقط جنین فرزند لیهوئا را سقط کند.
    • کاخ الماس: کاخ الماس خانه همسر پاکدامن است، عنوانی که قبلا در اختیار لیشو بود.
    • کاخ گارنت: کاخ گارنت متعلق به همسر ناب است. آ-دو در پنج سال اول سلطنت امپراتور این جایگاه را در اختیار داشت. با این حال، به دلیل مرگ احتمالی اولین پسرش و ناباروری او پس از زایمان، او بیشتر تبدیل به یک مشاور شد تا یک همسر و موقعیت‌اش ناپایدار شد. او در نهایت توسط نخست وزیر شیشوئو با دخترش لوئولان جایگزین شد و مجبور به ترک شد. پس از شورش قبیله شی، لوئولان مرده فرض شد و این عنوان خالی ماند. در زمان آ-دو کاخ گارنت دارای چیدمانی ساده و کاربردی بود و از تزئینات بی‌نیاز جلوگیری شده بود تا اینکه لوئولان اسراف‌کننده وارد کاخ شد و آن را به شدت تغییر داد.
  • دربار خارجی
صفحات دیگر