بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

آ-دو

اشتراک‌گذاری

آ-دو

Ah-Duo

آ-دو - کوسوریا

جنسیت

مونث

سن

۳۵

عنوان

شوفی
همسر ناب (قبلا)

وابسته به

قصر سلطنتی
- دربار داخلی (قبلا)

پیشه

همسر عالی (قبلا)

بستگان

امپراتور (شوهر)
جینشی (پسر بیولوژیکی)

اولین نمایش

فصل ۱۷ (لایت ناول)
فصل ۶ (مانگا)
قسمت ۵ (انیمه)

صداپیشه

یوکو کایدا

بانو آ-دو (Ah-Duo) همسر عالی سابق قصر گارنت است. او به عنوان دوست دوران کودکی و همسر امپراتور، نفوذ زیادی بر دربار داشت، اما در نهایت به دلیل ناتوانی در ایجاد وارث این سمت را از دست داد. او اکنون در ویلای جنوبی امپراتوری زندگی می‌کند، جایی که از چهار کودک قبیله شی مراقبت می‌کند.

شخصیت

آ-دو شخصیت بسیار پسرانه‌ای دارد، تا جایی که امپراتور را دوست خود و نه یک معشوقه می‌بیند. او اعتماد به نفس بالایی دارد و در عین حال فردی مراقب است که اغلب با اطمینان و محبت صحبت می‌کند.

پیش‌زمینه

در مقطعی امپراتور عاشق آ-دو شد و قول داد که او تنها همسرش باشد.

او تقریبا مسن‌ترین همسر در میان همسران امپراتور است و گفته می‌شود که پسری به دنیا آورده است که در دوران نوزادی و زمانی که امپراتور هنوز ولیعهد بود درگذشته است. در حین زایمان، او و نوزاد باید می‌مردند اما برای زنده ماندشان، رحم آ-دو برداشته شد. در نتیجه او باروری و به دنبال آن نفوذ خود را از دست داد. همین موضوع راه را برای نخست وزیر شیشوئو هموار کرد تا دخترش لوئولان را جایگزین او کند، و به این ترتیب آ-دو از موقعیت همسر ناب خارج شد.

او مادر جینشی است اما با اطلاع از این که فرزند امپراتور سابق در همان زمان متولد شده است از نظر امنیت در اولویت قرار دارد، تصمیم گرفت فرزندش را با فرزند امپراتور سابق عوض کند. اقدامات او بعدا زندگی جینشی را نجات داد، زیرا فنگ‌مینگ، خدمتکار آ-دو به طور تصادفی با دادن عسلی که برای نوزادان سمی بود برادر امپراتوری را کشت.

توانایی‌ها

  • نفوذ: او به عنوان دوست دوران کودکی، همسر و مشاور نزدیک امپراتور، نفوذ زیادی در دربار داخلی و بیرونی دارد. با این حال نفوذ او برای جلوگیری از برکناری‌اش از قدرت توسط شیشو کافی نبود.
  • کاریزما: آ-دو با زیبایی و شخصیت نجیب خود، جذابیتی شبیه به جینشی دارد و می‌تواند قلب بسیاری، به ویژه زنان جوان را مجذوب خود کند. خدمتکاران او به شدت به او وفادار بودند، به ویژه فنگ‌مینگ که حاضر بود برای او بمیرند.
  • هوش: او به عنوان فردی باهوش شناخته می‌شود، با این حال از هوش هیجانی کمی برخوردار است.

دانستنی‌ها

  • نام او یعنی آ-دو در لغت به معنای «بارور» است.
  • همانند لیشو، نام او نیز یک روش سنتی چینی برای نامگذاری یک زن نیست، که منعکس‌کننده شخصیت «نه چندان زنانه» اوست.
صفحات دیگر