بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

یوریچی تسوگیکونی

اشتراک‌گذاری

یوریچی تسوگیکونی

Yoriichi Tsugikuni

یوریچی تسوگیکونی - شیطان کش

نام به ژاپنی

継国縁壱

نژاد

انسان

جنسیت

مذکر

سن

۱۷-۲۴ (جوانی)
بیش از ۸۰ (سالخوردگی)

وابسته به

پیشه

شیطان کش

سبک مبارزه

بستگان

میچیکاتسو تسوگیکونی (برادر دوقلو)
پدری بی‌نام
آکنو تسوگیکونی (مادر)
اوتا (همسر)
فرزندی متولد نشده

اولین نمایش

فصل ۹۹ (مانگا)
قسمت ۴۵ (انیمه)

صداپیشه

کازوهیکو اینوئه

یوریچی تسوگیکونی (Yoriichi Tsugikuni) یک شیطان‌کش افسانه‌ای است که ۵۰۰ سال پیش در دوران سنگوکو می‌زیست، و به عنوان قدرتمندترین شیطان‌کش تمام دوران شناخته می‌شد. یوریچی همچنین پیشگام سبک‌های تنفس است، کسی که اولین سبک تنفس را خلق کرد که سرانجام به هینوکامی کاگورا تبدیل شد و توسط تانجیرو کامادو و اعضای خانواده کامودو مورد استفاده قرار گرفت.

او برادر دوقلوی میچیکاتسو تسوگیکونی است، کسی که بعدها تبدیل به یک شیطان شد و به دوازده کیزوکی پیوست.

تاریخچه

یوریچی و برادر دوقلواش میچیکاتسو در قبیله تسوگیکونی و در عصر سنگوکو به دنیا آمدند، در زمانی که یک پیش‌گویی بسیار بد در مورد آن‌ها وجود داشت. یوریچی با یک خال مادرزادی عجیب روی پیشانی‌اش متولد شد، موضوعی که پدرش را به این تصمیم وا داشت تا او را بکشد؛ با این حال مادر آن‌ها از این موضوع بسیار خشمگین شد و در نهایت توافق شد تا یوریچی در وقتی به سن ده سالگی رسید برای تبدیل شدن به یک راهب به معبد فرستاده شود. با وجود این که پدرشان باور داشت که این علامت نشانه‌ای از بد اقبالی است، اما این علامت قدرت‌های فیزیکی و توانایی دیدن درون جسم موجودات زنده را به یوروچی داده بود. پرورش یوریچی نسبت به میگیکاتسو بسیار متفاوت بود و او از غذای و تحصیل کمتری برخوردار بود و به اتاقی جدا از سایر خانواده محدود شده بود. تصور می‌شد که یوریچی ناشنوا است چرا که هرگز صحبت نمی‌کرد و به طور دائم به پهلوی چپ مادر مریضش چسبیده بود (این موضوع بعدا مشخص شد که او ضعف مادرش در سمت چپ را حس کرده و او را برای راه رفتن کمک می‌کرده است).

وقتی او هفت ساله بود، در یک روز برای اولین بار لبخند زد و صحبت کرد. او پس از دیدن تمرینات میچیکاتسو اعلام کرد که قصد دارد همانند برادرش یک سامورایی شود. میچیکاتسو که می‌دانست یوریچی قرار است به معبد فرستاده شود به این موضوع بی‌اعتنایی کرد. با این حال یکی از افراد پدر او تصمیم گرفت تا یوریچی را با نشان دادن چیزی ساده مثل طرز ایستادن راضی کند. یوریچی پس از گرفتن موضع مناسب به شکل غیرمنتظره‌ای چهار ضربه را به آن مرد وارد که برادرش را شوکه کرد، چرا که او با وجود تمریناتش قادر به انجام آن نبود. میچیکاتسو اغلب از یوریچی در مورد ضربه زدن به آن فرد می‌پرسید و یوریچی نیز چیزی را توصیف می‌کرد که ظاهرا شکل اولیه از یک سبک تنفس بود.

پس از آن که مادر آن‌ها به خاطر بیماری‌اش از دنیا رفت، یوریچی در همان شب به اتاق میچیکاتسو رفت تا این خبر را به او بدهد و از او خداحافظی کند، چرا که تصمیم داشت در آن شب به معبد برود. میچیکاتسو بعدا به واسطه‌ی دفتر خاطرات مادرش به این موضوع پی برد که یوریچی از بیماری مادرش کاملا مطلع بوده و آماده بوده تا پس از مرگ مادرش به معبد برود، و این کار را برای محافظت از برادرش برای جلوگیری از سلب شدن عنوانش به عنوان جانشین و فرستاده شدنش به معبد به جای یوریچی انجام داده است. با این حال میچیکاتسو که نسبت به یوریچی حسادت داشت و او را یک نابغه می‌دانست، پس از این ماجرا از او نفرت زیادی پیدا کرد.

یوریچی اگرچه تبدیل به یک راهب معبد شد اما او می‌خواست که زندگی آزادانه‌ای داشته باشد و برای همین از آنجا فرار کرد. او پس از یک روز و یک شب دویدن در کوهستان، با دختری به نام اوتا که همسن خودش بود آشنا شد، کسی که کل خانواده‌ی خود را از دست داده بود. یوریچی تصمیم گرفت در کنار او بماند و بعد از ده سال او با اوتا ازدواج کرد و اولین بچه‌ی آن‌ها در راه بود. یوریچی قبل از تولد بچه، برای آوردن یک ماما خانه را ترک کرد و به همسرش قول داد که پیش از غروب آفتاب بازگردد. یوریچی در مسیر خود به یک پیرمرد کمک کرد و زمانی زیادی صرف این موضوع شد. یوریچی تصمیم گرفت به خانه بازگردد و فردا برای آوردن ماما برود. او پس از غروب آفتاب سرانجام به خانه رسید و شاهد کشته شدن اوتا و فرزند متولد نشده‌شان توسط یک شیطان شد. این اتفاق باعث شوک بزرگی در یوریچی شد و او پس از رویارویی با یک شیطان کش تصمیم گرفت تمریناتی را برای تبدیل شدن به یک شیطان کش شروع کند.

یوریچی با کمک نشان شیطان کش و استعداد ذاتی خود در شمشیرزنی، ثابت کرد که یک شیطان‌کش فوق‌العاده قدرتمند است. زمانی که اردوگاه سامورایی میچیکاتسو توسط یک شیطان سلاخی شد و او تنها بازمانده این ماجرا بود، یوریچی دوباره به برادرش پیوست. یوریچی بدون زحمت این موجود را کشت و بابت مرگ رفقای برادرش عذرخواهی کرد. او با کمک تکنیک تنفس خود که بعدها تنفس خورشید نام گرفت سعی داشت به دیگران کمک کند و این سبک مبارزه را به دیگر شیطان‌کشان آموزش دهد. با این حال، هیچ کس نتوانست دقیقا با فرم او مطابقت داشته باشد. از این رو او بدون هراس تکنیک‌های تنفس را مطابق با نقاط قوت افراد تغییر داد و به آن‌ها اجازه داد تا افزایشی قابل توجه در قدرت و توانایی‌هایشان در شکار شیاطین داشته باشند. تغییراتی که او ایجاد کرد اولین تکنیک‌های تنفس آب، باد، شعله، سنگ و برق را شکل داد و بهترین افراد در این سبک‌ها به نام هاشیرا شناخته شدند. میچیکاتسو نیز تلاش کرد اما نتوانست تنفس خورشید را یاد بگیرد، در عوض سبک خود را ایجاد کرد که نام آن را تنفس ماه گذاشت.

یوریچی تسوگیکونی
برخورد سرنوشت ساز یوریچی با موزان و تامایو.

مدتی بعد یوریچی با موزان کیبوتسوجی، یک شیطان و دشمن فانی شیطان‌کشان روبرو شد که تامایو نیز همراهش بود. یوریچی پس از ملاقات با او، نیت بدخواهانه‌اش را احساس کرد. پس از آن او نتیجه‌گیری کرد به این دلیل با مهارت و استعداد به دنیا آمده است تا یک بار برای همیشه موزان را شکست دهد. موزان پس از مشاهده سبک‌های تنفس برای اولین بار احساس ترس کرد. یوریچی با دیدن دنیای شفاف متوجه شد که موزان هفت قلب و پنج مغز دارد که در بدن او تغییر موقعیت می‌دهند. به این ترتیب او تمام فرم‌های خود را در یک حمله واحد ترکیب کرد و همه‌ی آنها را قطع کرد و موزان را کاملا شکست داد.

عدم توانایی موزان در بازسازی بدنش برای او باورنکردنی بود. یوریچی از او پرسید ارزش زندگی چیست اما پاسخی دریافت نکرد. سپس نگاهی به تامایو انداخت و با تعجب دید که او با درخششی امیدوارکننده در چشمانش به بدن تکه تکه شده اربابش نگاه می‌کند. یوریچی برای کشتن موزان یک بار برای همیشه اقدام کرد، اما در عوض صدای ترک خوردن دندان را شنید و سپس بدن موزان به صدها قطعه کوچک منفجر شد. یوریچی که از این اتفاق غافلگیر شده بود، تنها توانست ۱۵۰۰ قطعه از ۱۸۰۰ قطعه بدن موزان را از بین ببرد و بقیه رها شد تا موزان دوباره بازسازی شود. علیرغم ناکامی یوریچی در کشتن او، اما موزان هرگز این برخورد را فراموش نکرد و تا پایان عمرش از یوریچی ترس داشت.

تامایو از شکسته شدن نفرین موزان به خاطر تضعیف شدن او شگفت‌زده شد. تامایو تصمیم گرفت هر آنچه را که درباره موزان می‌داند به یوریچی بگوید چرا که بعید بود دوباره او را ملاقات کند. یوریچی برای تشکر از کمک تامایو، او را آزاد کرد و به او گفت که به اراده‌اش برای پایان دادن به موزان ایمان دارد. بلافاصله پس از این، چندین شیطان کش آمدند تا به یوریچی گزارش دهند که برادرش به سازمان خیانت کرده و تبدیل به یک شیطان شده و اویاکاتا را ترور کرده است. یوریچی مسئولیت خیانت کردن میچیکاتسو، ناتوانی در کشتن موزان و اجازه‌ی آزادی تامایو را به عهده گرفت. شیطان‌کش‌ها از او خواستند که به خاطر این تخلفات خود را بکشد، اما اویاکاتا که به تازگی منصوب شده بود دستور داد که جان او حفظ شود و به او اجازه داد تا در تبعید از دسته شیطان‌کش خارج شود.

پس از تبعید، یوریچی به این نتیجه رسید که چیزهای زیادی در سر دارد و می‌خواهد با کسی در میان بگذارد. از این رو او به دیدن دوستانش سومیوشی و سویاکو رفت. در ملاقات با سومیوشی، او تمام داستان خود را از آغاز تا تبعیدش تعریف کرد. یوریچی با یادآوری تراژدی‌هایش و پشیمانی‌اش از زنده گذاشتن موزان اظهار ناامیدی کرد.

سویاکو از یوریچی خواست تا فرم‌های تنفس خورشید را اجرا کند. او نیز با مهربانی این کار را انجام داد. سومیوشی این اجرا را با دقت تماشا کرد و آن‌ها را در خاطرات خود نگه داشت. یوریچی در این دیدار گوشواره هانافودا خود را نیز به سومیوشی داد. سومیوشی و سویاکو متوجه شدند که این آخرین باری است که او به آنجا می‌آید. سومیوشی قول داد که فرم‌های تنفس خورشید را به نسلش منتقل کند. پس از آن یوریچی با وجود تبعید شدن از دسته شیطان‌کش‌ها، اما به طور مستقل به شکار شیاطین ادامه داد. در همین زمان دسته شیطان‌کشان دچار آشفتگی شد و موزان سایر کاربران تنفس خورشید را کشت و دیگر کسی مثل یوریچی وجود نداشت که سبک‌های تنفس را آموزش دهد.

یوریچی با وجود طول عمر محدود ۲۵ ساله‌ای که شامل حال دارندگان نشان شیطان‌کش می‌شد، اما تا ۸۰ سالگی زندگی کرد و در نهایت نابینا شد. در آخرین روز از زندگی‌اش او شخصا با میچیکاتسو که حالا با نام کوکوشیبو شناخته می‌شد و قوی‌ترین فرد در میان دوازده کیزوکی بود مقابله کرد. او از تبدیل شدن برادرش به چنین فردی ویران شده بود و گریه می‌کرد. کوکوشیبو نیز از این که او با وجود داشتن نشان شیطان‌کش ۸۰ سال عمر کرده منزجر بود. یوریچی با وجود عشقی که به او داشت اما می‌دانست که باید او را بکشد و آماده ضربه زدن به او شد.

یوریچی تسوگیکونی
آخرین تقابل یوریچی با کوکوشیبو

انزجار کوکوشیبو با دیدن اینکه یوریچی همچنان همان جنگجوی توانا و قدرتمند سابق است، به ترس تبدیل شد. کوکوشیبو بدون اینکه بتواند تیغه‌اش را بکشد، گردنش بریده شد. کوکوشیبو از اینکه دوباره پیش افتادن یوریچی را می‌دید عصبانی بود و منتظر حمله بعدی بود، اما متأسفانه هرگز حمله‌ی بعدی انجام نشد. یوریچی در همین زمان به خاطر کهولت سن جان خود را از دست داد. کوکوشیبو خشمگین بود که دیگر شانس نبرد با او را ندارد و این که او برای همیشه شکست‌ناپذیر قلمداد می‌شد. او با تمسخر به جسد برادرش ضربه‌ای زد و متوجه فلوتی شد که در دوران کودکی به او هدیه داده بود. کوکوشیبو که هنوز نمی‌توانست ارتباط خود با یوریچی را جدا شده ببیند، فلوت را برداشت و با خود برد.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

یوریچی قوی‌ترین شیطان‌کش شناخته‌شده در کل تاریخ است و بزرگترین شمشیرزن شمرده می‌شود که با نشان شیطان‌کش و توانایی جهان شفاف متولد شده است. او تنها شیطان کشی بود که موفق شد موزان کیبوتسوجی را تحت فشار قرار دهد و او را تا مرز مرگ ببرد.

 • نشان شیطان کش: یوریچی پیشگام نشان شیطان کش است و با آن متولد شده است. او دارای توانایی‌های فیزیکی فوق‌العاده‌ای است که اثرات آن در تمام طول عمرش وجود داشت. بر خلاف سایر کاربران این نشان در دوران خود، یوریچی توانست از سرنوشت مرگ خود طفره برود و تا حدود ۸۵ سال عمر کند. در حال حاضر ناشناخته است که چرا یوریچی از اثرات جانبی نشان مصون است، اما احتمالا به این دلیل است او به طور طبیعی با آن متولد شد، بر خلاف سایر حاملان نشان که باید برای دریافت آن آموزش ببینند.
  • شمشیر نیچیرین سرخ تابان: یوریچی اولین کسی است که توانسته است شمشیر نیچیرین خود را به رنگ سرخ روشن تبدیل کند، زیرا او با علامتی متولد شد که احتمالا به کاربران این امکان را می‌دهد تا تیغه خود را به رنگ قرمز روشن درآورند. در هنگام مبارزه، یوریچی می‌تواند به میل خود شمشیر سیاه خود را به رنگ قرمز روشن تبدیل کند و این به او امکان می‌دهد تا از بازسازی شدن بدن شیاطین، حتی بازسازی فوری موزان جلوگیری کند.
  • دنیای شفاف: یوریچی از بدو تولد به دنیای شفاف دسترسی داشت و قادر بود از آن با مهارتی بالایی استفاده کند. این توانایی به او امکان می‌دهد تا انبساط ریه و انقباضات عضلانی یک فرد را مشاهده کند.
یوریچی تسوگیکونی
یوریچی در حال مشاهده اندام‌های حیاتی موزان
 • ادراک فراحسی: فراتر از حس‌هاش شش‌گانه، یوریچی دارای توانایی‌های حسی فوق‌العاده‌ای است که می‌تواند چیزهای خارج از محدوده طبیعی ادراک را تشخیص دهد.
 • نبوغ بالا
 • سرعت و واکنش‌های فوق‌العاده
 • استقامت و تحمل بی‌اندازه
 • حالت بی‌خود شدن: موزان در هنگام اولین مبارزه خود با یوریچی متوجه شد که او هیچ حسی شامل نفرت، خشم، روح مبارزه و خصومت نداشت و عملا موزان قادر به شناسایی یا اندازه‌گیری قدرت او نبود. از این رو موزان او را دست کم گرفت و همین موضوع تفریبا به بهای جان او تمام شد.

سبک مبارزه

 • شمشیرزنی بی‌همتا: یوروچی قدرتمندترین شمشیرزن تمام تاریخ است. او حتی در کودکی و بدون آموزش قادر بود به راحتی یک شمشیرزن آموزش دیده را شکست دهد. شمشیرزنی او به راحتی فراتر از پادشاه شیطان یعنی موزان کیبوتسوجی است.

سبک تنفس

 • سبک تنفس خورشید: سبکی خلق شده توسط خود یوریچی به عنوان سبک تنفس اولیه که سایر سبک‌ها از آن مشتق شده‌اند. این سبک بعدا توسط سومیوشی دوباره به کار گرفته شد و او نام آن را هینوکامی کاگورا گذاشت.

تجهیزات

 • کاتانای نیچیرین استاندارد: یک کاتانا با تیغه سیاه که در نبرد سرخ می‌شود. روی این شمشیر عبارت نابودگر شیطان‌ها حک شده است.
صفحات دیگر