ویکی شیطان کش

یوریچی تسوگیکونی

اشتراک‌گذاری

یوریچی تسوگیکونی

Yoriichi Tsugikuni

یوریچی تسوگیکونی - شیطان کش

نام به ژاپنی

継国縁壱

نژاد

انسان

جنسیت

مذکر

وابسته به

سبک مبارزه

بستگان

میچیکاتسو تسوگیکونی (برادر دوقلو)
پدری بی‌نام
آکنو تسوگیکونی (مادر)
اوتا (همسر)
فرزندی متولد نشده

اولین نمایش

فصل ۹۹ (مانگا)
قسمت ۸ (انیمه، نمایش جزئی)

یوریچی تسوگیکونی (Yoriichi Tsugikuni) در دوران سنگوکو عضوی از دسته شیطان کش بود. او برادر دوقلوی میچیکاتسو تسوگیکونی بود، کسی که بعدها تبدیل به یک شیطان رده بالایی ۱ شد.

یوریچی همچنین پیشگام سبک‌های تنفس است، کسی که با قابلیت‌های خدا-گونه متولد شد و سرنوشتش این بود که موزان کیبوتسوجی را شکست دهد، اما شکست خورد.

تاریخچه

یوریچی و برادر دوقلواش میچیکاتسو در قبیله تسوگیکونی و در عصر سنگوکو به دنیا آمدند، در زمانی که یک پیش‌گویی بسیار بد در مورد آن‌ها وجود داشت. یوریچی با یک خال مادرزادی عجیب روی پیشانی‌اش متولد شد، موضوعی که پدرش را به این تصمیم وا داشت تا او را بکشد؛ با این حال مادر آن‌ها از این موضوع بسیار خشمگین شد و در نهایت توافق شد تا یوریچی در وقتی به سن ده سالگی رسید برای تبدیل شدن به یک راهب به معبد فرستاده شود. با وجود این که پدرشان باور داشت که این علامت نشانه‌ای از بد اقبالی است، اما این علامت قدرت‌های فیزیکی و توانایی دیدن درون جسم موجودات زنده را به یوروچی داده بود. پرورش یوریچی نسبت به میگیکاتسو بسیار متفاوت بود و او از غذای و تحصیل کمتری برخوردار بود و به اتاقی جدا از سایر خانواده محدود شده بود. تصور می‌شد که یوریچی ناشنوا است چرا که هرگز صحبت نمی‌کرد و به طور دائم به پهلوی چپ مادر مریضش چسبیده بود (این موضوع بعدا مشخص شد که او ضعف مادرش در سمت چپ را حس کرده و او را برای راه رفتن کمک می‌کرده است).

وقتی او هفت ساله بود، در یک روز برای اولین بار لبخند زد و صحبت کرد. او پس از دیدن تمرینات میچیکاتسو اعلام کرد که قصد دارد همانند برادرش یک سامورایی شود. میچیکاتسو که می‌دانست یوریچی قرار است به معبد فرستاده شود به این موضوع بی‌اعتنایی کرد. با این حال یکی از افراد پدر او تصمیم گرفت تا یوریچی را با نشان دادن چیزی ساده مثل طرز ایستادن راضی کند. یوریچی پس از گرفتن موضع مناسب به شکل غیرمنتظره‌ای چهار ضربه را به آن مرد وارد که برادرش را شوکه کرد، چرا که او با وجود تمریناتش قادر به انجام آن نبود. میچیکاتسو اغلب از یوریچی در مورد ضربه زدن به آن فرد می‌پرسید و یوریچی نیز چیزی را توصیف می‌کرد که ظاهرا شکل اولیه از یک سبک تنفس بود.

پس از آن که مادر آن‌ها به خاطر بیماری‌اش از دنیا رفت، یوریچی در همان شب به اتاق میچیکاتسو رفت تا این خبر را به او بدهد و از او خداحافظی کند، چرا که تصمیم داشت در آن شب به معبد برود. میچیکاتسو بعدا به واسطه‌ی دفتر خاطرات مادرش به این موضوع پی برد که یوریچی از بیماری مادرش کاملا مطلع بوده و آماده بوده تا پس از مرگ مادرش به معبد برود، و این کار را برای محافظت از برادرش برای جلوگیری از سلب شدن عنوانش به عنوان جانشین و فرستاده شدنش به معبد به جای یوریچی انجام داده است. با این حال میچیکاتسو که نسبت به یوریچی حسادت داشت و او را یک نابغه می‌دانست، پس از این ماجرا از او نفرت زیادی پیدا کرد.

یوریچی اگرچه تبدیل به یک راهب معبد شد اما او می‌خواست که زندگی آزادانه‌ای داشته باشد و برای همین از آنجا فرار کرد. او پس از یک روز و یک شب دویدن در کوهستان، با دختری به نام اوتا که همسن خودش بود آشنا شد، کسی که کل خانواده‌ی خود را از دست داده بود. یوریچی تصمیم گرفت در کنار او بماند و بعد از ده سال او با اوتا ازدواج کرد و اولین بچه‌ی آن‌ها در راه بود. یوریچی قبل از تولد بچه، برای آوردن یک ماما خانه را ترک کرد و به همسرش قول داد که پیش از غروب آفتاب بازگردد. یوریچی در مسیر خود به یک پیرمرد کمک کرد و زمانی زیادی صرف این موضوع شد. یوریچی تصمیم گرفت به خانه بازگردد و فردا برای آوردن ماما برود. او پس از غروب آفتاب سرانجام به خانه رسید و شاهد کشته شدن اوتا و فرزند متولد نشده‌شان توسط یک شیطان شد. این اتفاق باعث شوک بزرگی در یوریچی شد و او پس از رویارویی با یک شیطان کش تصمیم گرفت تمریناتی را برای تبدیل شدن به یک شیطان کش شروع کند.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

توانایی‌های کلی: یوریچی قوی‌ترین شخصیت شناخته‌شده در کل تاریخ است و بزرگترین شمشیرزن و شیطان‌کش شمرده می‌شود که با نشان شیطان‌کش و توانایی جهان شفاف متولد شده است. او تنها شیطان کشی بود که موفق شد موزان کیبوتسوجی را تحت فشار قرار دهد و او را تا مرز مرگ ببرد.

توانایی‌های فیزیکی

  • قدرت بی اندازه
  • سرعت و واکنش‌های بیکران
  • استقامت و تحمل بی اندازه

توانایی‌های فرا طبیعی

نشان شیطان کش: یک نشان ظاهر شده روی شیطان‌کش‌های قدرتمند

عدم حضور: موزان در هنگام اولین مبارزه خود با یوریچی متوجه شد که او هیچ حسی شامل نفرت، خشم، روح مبارزه و خصومت نداشت و عملا موزان قادر به شناسایی یا اندازه‌گیری قدرت او نبود. از این او موزان او را دست کم گرفت و همین موضوع تفریبا به بهای جان او تمام شد.

سبک مبارزه

شمشیرزنی بی‌همتا: یوروچی قدرتمندترین شمشیرزن تمام تاریخ است. او حتی در کودکی و بدون آموزش قادر بود به راحتی یک شمشیرزن آموزش دیده را شکست دهد. شمشیرزنی او به راحتی فراتر از پادشاه شیطان یعنی موزان کیبوتسوجی است.

شمشیرزنی

سبک تنفس خورشید: سبکی خلق شده توسط خود یوریچی به عنوان سبک تنفس اولیه که شامل سیزده فرم است.

تجهیزات

کاتانای نیچیرین استاندارد: یک کاتانا با تیغه سیاه که در نبرد سرخ می‌شود. روی این شمشیر عبارت نابودگر شیطان‌ها حک شده است.