ویکی شیطان کش

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

گیوکو

اشتراک‌گذاری

گیوکو

Gyokko

گیوکو - شیطان کش

کانجی

玉壺

نام مستعار

ماناگی (انسان)

نژاد

انسان (قبلا)

جنسیت

مذکر

سن

بیش از ۱۱۳ (از لحاظ زمانی)

وابسته به

اولین نمایش

فصل ۹۸ (مانگا)
قسمت ۴۵ (انیمه)

صداپیشه

کوسوکه توریومی

گیوکو (Gyokko) همراه با هانتنگو، یکی از آنتاگونیست‌های اصلی آرک روستای شمشیرساز است. او یک شیطان و عضوی از دوازده کیزوکی است که رتبه بالایی پنجم را به خود اختصاص داده است.

پیش از این که گیوکو تبدیل به یک شیطان شود، او انسانی به نام ماناگی بود.

تاریخچه

زندگی به عنوان انسان

ماناگی انسانی بود که در دهکده‌ای در حاشیه خط ساحلی به دنیا آمد و در آنجا زندگی کرد. آنجا روستایی بود که به دلیل ماهیگیری معروف بود. وقتی او جوان بود، والدینش به یک سفر ماهیگیری رفتند و دیگر برنگشتند و در نهایت در دریا غرق شدند. پس از مدتی اجساد ژولیده آن‌ها در ساحل روستا دیده شد. ماناگی با دیدن اجساد والدینش شیفتگی عجیبی نسبت به اجساد پیدا کرد.

او به لاشه‌های ماهی‌هایی که پیدا می‌کرد وسواس داشت و همین مسئله باعث شد تا کل جامعه او را طرد کنند و از او فاصله بگیرند، چرا که معتقد بودند ماناگی دیوانه شده است. در روزی یک کودک ماناگی را به خاطر رفتار غیرعادی‌اش مورد تمسخر قرار داد و این باعث شد تا ماناگی او را بکشد و جسدش را در گلدانی که برای ماهیگیری استفاده می‌شد، فرو کند. وقتی والدین کودک متوجه شدند که فرزندشان مرده است و مناگی مسئول آن بوده است، با نیزه ماهیگیری به او ضربه زدند و او را رها کردند تا بمیرد.

ماناگی به مدت دوازده ساعت به سختی زنده ماند زیرا تا اینکه او توسط موزان کیبوتسوجی پیدا شد و به یک شیطان تبدیل شد.

زندگی به عنوان شیطان

ماناگی به عنوان یک شیطان نام گیوکو را به خود گرفت. گیوکو از زمان تجربه‌ی نزدیک به مرگ خود، تنفر شدیدی نسبت به همه موجودات زنده پیدا کرد و زندگی جدیدش به عنوان یک شیطان را در پیش گرفت و موزان را ستایش می‌کرد. او در درجه اول گوشت کودکان را می‌خورد. وسواس عجیب او در مورد ماهی‌ها و اجساد به حدی رسید که او شروع به تغییر دادن بدنش به شکل ماهی کرد و تمایل داشت تا مردم را با گلدان‌هایی که ساخته بود برباید. هنگامی که گیوکو قربانیان نگون‌بخت خود را اسیر می‌کرد، آن‌ها را به «هنر» تبدیل می‌کرد و از بدن‌شان برای ساخت مجسمه‌های زنده استفاده می‌کرد. اغلب اوقات، این قربانیان با وجود اینکه بدنشان به طرز وحشتناکی در هم ریخته شده بود، زنده باقی می‌ماندند.

با گذشت زمان، گیوکو در نهایت به رتبه بالایی پنجم در میان دوازده کیزوکی دست یافت.

توانایی‌ها

گیوکو به عنوان دارنده‌ی رتبه پنجم در میان دوازده کیزوکی، یک شیطان بسیار قدرتمند است. هنر خون شیطان و تکنیک‌های منحصر به فرد گیوکو به او امکان را می‌دهد که به راحتی از شیاطین معمولی پیشی بگیرد و توان کافی را دارد که حتی یک هاشیرا که ماهرترین و قدرتمندترین شمشیرزنان است را از پای درآورد.

  • دستکاری گوشت: گیوکو مانند سایر شیاطین دارای توانایی دستکاری در گوشت خود است. او از این توانایی استفاده می‌کند تا ویژگی‌های صورت خود را تغییر دهد و فیزیولوژی غیرمعمولی شبیه یک جین پیدا کند.
  • پایداری فوق‌العاده
  • بازسازی پیشرفته
  • واکنش و سرعت بالا
  • پوست انداختن: در مواقع اضطراری، گیوکو می‌تواند به فرم واقعی خود درآید و تمام توانایی‌هایش را تقویت کند. در این فرم او می‌تواند آزادانه بدون نیاز به تله‌پورت کردن حرکت کند. بدن واقعی گیوکو نیز بسیار بادوام است و بنا بر گفته سایر شیاطین، فلس‌های بدن او از الماس هم سخت‌تر هستند. علاوه بر این، گیوکو هر چیزی را که لمس کند به ماهی تبدیل می‌شود که همین موضوع مبارزه کردن با او در فاصله نزدیک را بسیار خطرناک می‌کند.
  • هنرمند مستعد: او به دلیل علاقه‌ی زیادی که به گلدان دارد، در نقاشی و ساخت آن‌ها مهارت زیادی پیدا کرده است، به طوری که موزان به شدت به آن‌ها علاقه‌مند شد و حتی آن‌ها را به قیمت بالایی می‌فروشد.
  • تحمل و استقامت بی‌نهایت

سبک مبارزه

هنر خون شیطان

گلدان‌های چینی: هنر خون شیطان گیوکو پیرامون گلدان‌های چینی او می‌چرخد. او احتمالا می‌تواند به طور همزمان چندین گلدان با اندازه‌های مختلف را در هر جایی در نزدیکی خود ایجاد کند. گیوکو برای اولین بار توانایی تلپورت آزادانه از یک گلدان به دیگری را به صورت آنی نشان داد و این به او امکان می‌دهد  تا مسافت‌های دور را با حداقل تلاش طی کند و همچنین به راحتی از حملات فرار کند. گیوکو همچنین می‌تواند اجسام (از جمله افراد) را در داخل گلدان خود به دام بیندازد. اگر شیئی مورد نظر او برای مهر و موم خیلی بزرگ باشد، گلدان‌ها می‌توانند به سادگی آن‌ها را فشرده کنند تا داخل آن قرار گیرند. به نظر می‌رسد که گلدان‌ها به گیوکو آزادی هر چیزی را می‌دهند و مثلا او به روشی غیرممکن شمشیرسازها را با هم ادغام کرد تا هر آنچه را که می‌خواهد را ایجاد کند.

صفحات دیگر