ویکی شیطان کش

سانمی شینازوگاوا

اشتراک‌گذاری

سانمی شینازوگاوا

Sanemi Shinazugawa

سانمی شینازوگاوا - شیطان کش

نام به ژاپنی

不死川 実弥

نژاد

انسان

جنسیت

مذکر

سن

۲۱

تاریخ تولد

۲۹ نوامبر

پیشه

شیطان کش

سبک مبارزه

بستگان

پدر و مادری بی‌نام
گنیا شینازوگاوا (برادر جوان‌تر)
شویا شینازوگاوا (برادر جوان‌تر)
هیروشی شینازوگاوا (برادر جوان‌تر)
کوتو شینازوگاوا (برادر جوان‌تر)
تیکو شینازوگاوا (خواهر جوان‌تر)
سومی شینازوگاوا (خواهر جوان‌تر)

اولین نمایش

فصل ۴۵ (مانگا)
قسمت ۲۲ (انیمه)

صداپیشه

توموکازو سکی

سانمی شینازوگاوا (Sanemi Shinazugawa) یک شیطان کش و هاشیرا باد از دسته شیطان کش‌ها است.

او همچنین برادر بزرگ‌تر گنیا شینازوگاوا است، شیطان‌کشی که در کنار تانجیرو و نزوکو کامادو جنگید. سانمی قبل از این که تبدیل به یک هاشیرا شود، به همراه شریکش، ماساچیکا کومنو اقدام به شکست دادن اوبومه، رتبه بالایی یکم سابق شد که به بهای مرگ ماساچیکا تمام شد.

تاریخچه

سانمی بزرگ‌ترین پسر از هفت فرزند خانواده بود. پدر او فردی بدرفتار بود و به طور مرتب فرزندان و مادر آن‌ها را شلاق می‌زد، تا این که روزی توسط فردی که از او کینه داشت خنجر خورد و کشته شد. بعد از آن سانمی و گنیا از مادر و خانواده‌شان حمایت کردند.

یک روز، مادر سانمی به خانه بازنگشت و از این رو سانمی به جستجوی او رفت. در مقطعی، او مادرش را پیدا کرد و پی برد که او تبدیل به یک شیطان شده است. سانمی نتوانست جلوی مادرش را بگیرد و این شیطان در بازگشت به خانه پنج تا از خواهر و برادران او را کشت. با این حال قبل از این که این شیطان بتواند گنیا را بکشد، سانمی با ضربه‌ی یک چاقو او را از پنجره به خیابان پرت کرد. پس مبارزه با این شیطان دو زخم بزرگ روی صورت او ایجاد شد و خون مارچی (خونی مدهوش‌کننده برای شیطان‌ها) که از او خارج شده بود به سانمی فرصت داد تا کار شیطان را تمام کند.

زمانی که گنیا برای یافتن دکتری برای خواهر و برادرانش به بیرون رفت، سانمی را ایستاده بالای جسد مادرش یافت. گنیا که وحشت‌زده بود و نمی‌دانست که آن «گرگ» مادرشان بوده که تبدیل به یک شیطان شده است، سانمی را متهم به قتل مادرشان کرد.

سانمی شینازوگاوا
سانمی و کشتن مادرش برای دفاع از خود

بعد این ماجرا سانمی اقدام به ترک گنیا کرد و شروع به شکار شیطان‌ها کرد. او بدون اطلاع از وجود شیطان کش‌ها و شمشیرهای نیچیرین خود را با سلاح‌های بسیاری مجهز کرد تا در شب با شیطان‌ها مبارزه کند. او با وجود سبک مبارزه‌ی خام و بی‌پروا، به لطف شانس و عطر خون منحصر به فردش زنده ماند.

در حالی که سانمی برای شکار شیطان‌های سرگردان بود، سرانجام با یک شیطان کش به نام ماساچیکا کومنو دیدار کرد، و کومنو او را به یک مربی مناسب معرفی کرد. این دو در انجام تمرین‌ها متحد شدند و در مقطعی برای شکست دادن رتبه پایینی یکم اقدام کردند، با این حال کومنو در این نبرد جان خود را از دست داد و از این رو تنها سانمی به جایگاه هاشیرای باد ترفیع پیدا کرد.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

سانمی به عنوان یک هاشیرا از دسته شیطان کش، یک مبارز بسیار قدرتمند و ماهر است. او توانایی‌ها و مهارت‌های فوق‌العاده‌ی خود را در مبارزات متعددی به نمایش گذاشته است. هنگام مبارزه با گیو تومیوکا، او نبردی پایاپای را با این هاشیرای آب داشت. در نبرد درون قلعه بی‌نهایت، سانمی نشان داد که می‌تواند ده‌ها شیطان را که از نظر قدرت قابل مقایسه با شیاطین رتبه پایینی بودند را نابود کند و همچنین قادر شد در برابر کوکوشیبو که رتبه بالایی یکم بود خود را حفظ کند.

 • نشان شیطان کش: سانمی در طول نبرد با کوکوشیبو، نشان شیطان‌کش خود را بیدار کرد. این نشان به طور چشمگیری توانایی‌های بدنی او را افزایش می‌دهد، به طوری که وقتی سانمی به شدت مجروح و شکمش بریده شده بود، هنوز قادر بود با کوکوشیبو مبارزه کند.
  • شمشیر نیچیرین سرخ روشن: در طول نبرد با کوکوشیبو، سانمی با شمشیر خود به تیغه‌ی گیومی ضربه زد و هر دو تیغه را برای مدت کوتاهی قرمز رنگ کرد. این به آن‌ها اجازه داد تا دسته بالایی را از بین ببرند. بعدا در مبارزه با موزان، سانمی که از رویارویی قبلی خود آموخته بود، دوباره همان اقدام را انجام داد تا تیغه‌های آن‌ها موقتا سرخ شود. سرخ کردن تیغه به او این توانایی را داد که مانع از بازسازی آنی موزان شود که در این نبرد مؤثر بود.
 • سرعت و واکنش سریع
 • تحمل و استقامت بالا
 • اراده‌ی تسخیرناپذیر
 • مارچی (خون مدهوش‌کننده): خون سانمی یکی از نادرترین گروه‌های خونی است، به طوری که خون او به‌طور باورنکردنی مست‌کننده‌ی شیاطین است. همچنین به دلیل قوی بودن آن، کوچکترین بویی از خون او بلافاصله باعث ترشح بزاق شیاطین و از دست دادن تمرکزشان می‌شود. خون او حتی می‌تواند بر قوی‌ترین شیطان رتبه بالا یعنی کوکوشیبو نیز تأثیر بگذارد. با این حال اثر آن پس از مدتی کاهش یافت و پس از عادت کردن روی کوکوشیبو و موزان کاملا بی‌اثر شد.
 • کنترل عضلات: صانمی می‌تواند تا حدی عضلات خود را کنترل کند و از آن برای بستن و جلوگیری از باز شدن زخم‌های کشنده استفاده کند. زمانی که کوکوشیبو بارها بر روی بدن سانمی کوبید، او توانست ماهیچه‌هایش را دستکاری تا از افتادن اعضای بدنش جلوگیری کند.
 • تطبیق‌پذیری با سلاح

سبک مبارزه

 • استاد شمشیرزنی

سبک تنفس

 • تنفس باد (شامل نه تکنیک): سبک تنفسی که سانمی پس از آموزش از فردی ناشناس و همراه با ماساچیکا کومنو آموخت. سانمی به عنوان هاشیرای باد، ماهرترین کاربر این سبک در نسل خود بوده است. سطح مهارت او در تنفس باد، کوکوشیبو را به یاد اولین هاشیرای بادی در دوران سنگوکو انداخت که عصر طلایی شیطان‌کشان بود.

تجهیزات