ویکی جوجوتسو کایسن

روح نفرین‌شده

اشتراک‌گذاری

ارواح نفرین‌شده

Cursed Spirit

روح نفرین‌شده - جوجوتسو کایسن

روماجی

جورِی

توانایی اصلی

ارواح نفرین‌شده (Cursed Spirit) که همچنین به طور خلاصه با نام نفرین‌ها شناخته می‌شوند، نژادی از موجودات غیرمادی هستند که از انرژی نفرین‌شده‌ی ناشی از احساسات منفی انسان‌ها تجلی یافته‌اند. آن‌ها برای بشریت مضر هستند و از همین رو هدفف اصلی جادوگران جوجوتسو هستند.

تاریخچه

منشا نفرین‌ها و جوجوتسو تا حد زیادی ناشناخته است. با این حال، می‌توان حدس زد که چون انرژی نفرین شده از احساسات منفی ناشی می‌شود، نفرین‌ها همیشه در کنار بشریت وجود داشته‌اند. در دوران هی‌آن که اوج جوجوتسو بود، ریومن سوکونا به عنوان پادشاه بی‌چون و چرای نفرین شناخته شد. نفوذ او همچنان پایدار است و تاثیر به سزایی در عصر کنونی داشته است.

در دوران معاصر، در ژاپن سالانه تعداد مرگ و میرها، و ناپدیدشدگان غیرقابل توجیه بیش از ده هزار نفر هستند. این آمار نتیجه‌ی مستقیم نفوذ نفرین بر جامعه عادی است. به دلیل نامرئی بودن این نفرین‌ها، وجود آن‌ها از غیر-جادوگران مخفی مانده است. جادوگران جوجوتسو نیز برای دفع تهدیدهای نفرین‌ها به طور مخفیانه عمل می‌کنند.

دسته‌بندی‌ها

  • روح نفرین‌شده انتقام‌جو: این روح نفرین‌شده زمانی ایجاد می‌شود که انسان‌ها پس از مرگ به نفرین تبدیل می‌شوند. در مورد کسانی که مرگشان نفرین شده باشد این امکان وجود دارد که روحشان تباه شود و به روح انتقام‌جو تبدیل شود. جادوگران شانس بیشتری برای تبدیل شدن به چنین نفرینی پس از مرگ را دارند، اما با کشتن آن‌ها با جوجوتسو می‌توان از این امر جلوگیری کرد.
  • روح نفرین‌شده انتقام‌جوی خیالی: روح نفرین‌شده‌ای که از ترس انباشته توده‌ها شکل می‌گیرد. وقتی بسیاری از مردم تصویری از ترس را به اشتراک می‌گذارند، همانند داستان‌های معروف یوکای یا روباه نه دم، یک روح انتقام‌جوی خیالی شکل می‌گیرد. اغلب جادوگران به طور گسترده‌ای از آن‌ها می ترسند.
  • روح نفرین‌شده بیماری: طاعون و بیماری عمومی مفاهیمی هستند که دائما توسط بشر مورد لعنت و نفرین قرار گرفته‌اند و از همین رو نفرین‌های قوی بیماری شکل می‌گیرند. این نوع ارواح نفرین‌شده می‌توانند از تکنیک‌های نفرین‌شده برای آلوده کردن انسان‌ها به بیماری‌های مربوط به خود استفاده کنند.
صفحات دیگر