جوجوتسو کایسن

ماکی زنین

اشتراک‌گذاری

ماکی زنین

Maki Zenin

ماکی زنین - جوجوتسو کایسن

نژاد

انسان

تاریخ تولد

۲۰ ژانویه

سن

۱۵ (پیش‌درآمد)
۱۶

جنسیت

مونث

بستگان

خانواده زنین
مای زنین (خواهر دوقلو)
نائویا زنین (دختر عمو)
توجی فوشیگورو(پسر عمو)
اوگی زنین (پدر)
نائوبیتو زنین (عمو)
مگومی فوشیگورو (پسر عموزاده)

پیشه

جادوگر جوجوتسو
دانش‌آموز

درجه

اولین نمایش

چپتر ۰-۱ (مانگا)
قسمت ۵ (انیمه)

صداگذار

میکاکو کوماتسو

ماکی زنین (Maki Zenin) یک شخصیت جانبی مهم در جوجوتسو کایسن و یکی از شخصیت‌های اصلی پیش‌درآمد این مجموعه است.

او در حال حاضر یک دانش‌آموز سال-دومی در دبیرستان جوجوتسوی توکیو است. ماکی که از تبار خانواده زنین بود اما به دلیل نداشتن انرژی نفرین‌شده ترد شد. او با وجود آن که خانواده‌اش بر علیه او فعالیت می‌کنند، اما برای تبدیل شدن به یک جادوگر قدرتمند تحصیل می‌کند.

شخصیت

ماکی یک فردی لجباز و بی‌پرده است که اغلب مواقع بی‌حوصله است. او فردی قوی است و به خودش انگیزه می‌دهد تا از روابط خانواده‌ی جادوگری خود فرار کند. او برای تمام عمرش توسط خانواده زنین به خاطر این که یک زن و یک غیر-جادوگر بود مورد بدرفتاری قرار گرفته است.

ماکی با وجود احساس نفرین شدن توسط خانواده‌اش، اما تلاش می‌کند تا تبدیل به یک جادوگر شود و به همه اثبات کند که در مورد او اشتباه می‌کرده‌اند. ماکی و مای در ابتدا تصمیم داشتند که با خانواده زنین باقی بماندند، اما ماکی متوجه شد که نمی‌تواند به شکل زندگی کند.

تاریخچه

ماکی به عنوان دختر اوگی زنین و خواهر دوقلوی مای در خانواده زنین به دنیا آمد. او در دیدن ارواح نفرین‌شده ناتوان بود، اما با وجود این به عنوان شجاع  در کنار خواهرش دیده می‌شد. ماکی تمایل داشت حتی با ناتوانی در دیدن روح‌های نفرین‌شده قویتر شود، بنابراین او خانواده زنین را ترک کرد تا مهارت‌های خود را تقویت کند و روزی تبدیل به رئیس این خانواده شود. با این حال قبیله زنین تلاش داشتند تا جلوی پیشروی او را در هر مرحله بگیرند تا جایی که اجازه ندادند او با وجود استعداد بالایش از درجه ۴ جادوگری بالاتر برود.

توانایی‌ها و قابلیت‌ها

سطح مهارت کلی: ماکی اگرچه یک جادوگر درجه ۴ است اما این موضوع به هیچ وجه بازتاب تمام توانایی واقعی او در جنگ نیست. فرآیند ترفیع یافتن او سال‌ها به خاطر اقدامات خانواده زنین متوقف شده است، و اگر نه او می‌تواند یک روح نفرین‌شده درجه ۲ را به راحتی از بین ببرد. قدرت جسمی وی پس از یوجی در میان دانش آموزان برتر است و او در استفاده از سلاح‌های مختلف استاد است. ماکی از ابزار نفرین‌شده استفاده می‌کند و علی‌رغم کمبود انرژی نفرین‌شده اما یک جادوگر موثر است چرا که با توانایی‌های فیزیکی خود این ضعف را پوشش می‌دهد.

در مقایسه با سایر دانش‌آموزان جوجوتسو، ماکی اغلب دست کم گرفته می‌شود. با این حال او بدون زحمت قادر به غلبه کردن بر کسومی میوا شد و همچنین بر خواهرش کاملا تسلط یافت. حتی در برابر ارواح نفرین‌شده درجه ویژه، ماکی ثابت کرده است که یک گزینه ارزشمند در جنگ است. او و مگومی در برابر هانامی موفق به خریدن زمان برای ورود نیروهای کمکی شدند. ماکی زمانی که در کنار نائوبیتو و نانامی علیه داگون می‌جنگید، یک قدم کندتر از جادوگر درجه ۱ بود اما همچنان خودش را در نبرد حفظ کرد.

  • متخصص سلاح‌ها
  • هوش بالا
  • قدرت تقویت‌یافته
  • واکنش و سرعت تقویت‌یافته

جوتسو

کنترل انرژی نفرین‌شده

  • انرژی نفرین شده صفر: ماکی در اصل از سطح بسیار پایینی از انرژی نفرین‌شده بهره می‌برد و از این لحاظ قابل مقایسه با یک غیر-جادوگر متوسط قرار قرار دارد. او بدون استفاده از عینک آغشته به انرژی نفرین‌شده قادر به استفاده از نفرین‌ها نیست و از همین رو از ابزارهای نفرین‌شده استفاده می‌کند. با مرگ مای، خواهر مایکی انرژی نفرین‌شده باقیمانده بین آن‌ها را گرفت. این موضوع باعث بهبود محدودیت آسمانی ماکی شد و او را به طور چشم‌گیری قدرتمند کرد.

محدودیت آسمانی

در قبال انرژی نفرین‌شده‌ی اندکی که مایکی دارد، او دارای قدرت‌های فیزیکی فرا انسانی است. او از زمان تولد با ظرفیت‌های فیزیکی شگفت‌انگیزی به دنیا آمد و از همین رو سرعت و قدرت او به سطحی بالاتر از انسان رسید. این موضوع به او اجازه می‌دهد تا همانند یک جادوگر جوجوتسو فعالیت کند. وقتی او اندک انرژی نفرین‌شده خود را نیز از دست داد، قدرت فیزیکی او حتی فراتر رفت.

تجهیزات

  • یک نیزه نفرین‌شده قرمز رنگ
  • عینک نفرین‌شده
  • کاتانا
  • ابر بازیگوش
  • استخوان اژدها