بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

جوجوتسو

اشتراک‌گذاری

جوجوتسو (Jujutsu، به معنی: افسون‌گری/جادوگری)  یکی از تعاریف مجموعه جوجوتسو کایسن است. این واژه اشاره به جادوها و مهارت‌هایی دارد که جادوگران و ارواح نفرین‌شده با دستکاری انرژی نفرین‌شده‌ی خود قادر به انجام هستند.

افرادی که دارای توانایی استفاده از جوجوتسو هستند با عنوان جادوگران جوجوتسو شناخته می‌شوند. بسیاری از این جادوگران برای کسب مهارت‌های بیشتر و استفاده موثر از توانایی‌های خود به سازمان‌های مختلف جوجوتسو از جمله دبیرستان جوجوتسوی توکیو می‌پیوندند.

تاریخچه

جوجوتسو از هزاران سال پیش و از زمانی که نفرین‌ها در زمین پرسه می‌زدند، وجود داشته است. دوران هیان که در آن مقطع ریومن سوکونا شکست خورد، به عنوان «عصر طلایی جوجوتسو» قلمداد می‌شود.

در دوران مدرن، خانواده‌های جادوگری دارند که جامعه‌ی جوجوتسو را کنترل می‌کنند. سه خانواده مهم جادوگری وجود دارد از سه روح بزرگ انتقام‌جو نشات گرفته‌اند و از دوران هیان مشهور بوده‌اند. این خانواده‌ها به لطف تکنیک‌های پیشرفته نفرین‌شده که از طریق نسل آن‌ها منتقل شده، اعتبار و برجستگی خود را حفظ کرده‌اند. به همین سبب بیشتر قبیله‌ها در مورد پیوندهای خونی و انتقال این فنون وسواس زیادی به خرج می‌دهند.

جادوگران جوجوتسو در حال حاضر از طریق دو مرکز آموزشی جوجوتسو در توکیو و کیوتو انتخاب می‌شوند و آموزش می‌بینند. هر دو مدرسه از ارکان جامعه جوجوتسو محسوب می شوند. با افزایش جمعیت در ژاپن، قدرت نفرین‌ها نیز افزایش یافته است. دو عامل مهمی که آن‌ها را تحت کنترل نگه داشته، نگین‌های به جا مانده از خانواده گوجو یعنی شش چشم و تکنیک نامحدود است.

ساتورو گوجو اولین شخصی است که در طول صد سال گذشته قادر به استفاده از توانایی شش چشم و تکنیک نامحدود بوده است، که این موضوع او را به یک نیروی تقریبا شکست‌ناپذیر تبدیل کرده است.

صفحات دیگر