ویکی جوجوتسو کایسن

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

جوجوتسو کایسن

اشتراک‌گذاری

جوجوتسو کایسن

Jujutsu Kaisen

جوجوتسو کایسن - جوجوتسو کایسن

نویسنده

گگه آکوتامی

ناشر

هفته‌نامه شونن چامپ

شروع نشر

۵ مارچ ۲۰۱۸

جلدها

۱۳

سبک

اکشن، فانتزی تاریک، فراطبیعی

جوجوتسو کایسن (Jujutsu Kaisen) مانگایی به نویسندگی و تصویرگری گگه آکوتامی است که در هفته‌نامه شونن جامپ منتشر شده است. اولین چپتر از این مانگا در تاریخ ۵ مارچ ۲۰۱۸ در شماره ۱۴ام از این هفته‌نامه منتشر شد.

پیش از انتشار جوجوتسو کایسن، یک مانگا به نام جوجوتسو کایسن ۰: دبیرستان جوجوتسو در سال ۲۰۱۷ منتشر شد. این مانگا شامل یک جلد بود و پیش‌درآمدی بر مجموعه اصلی محسوب می‌شود.

داستان

یوجی ایتادوری یک نابغه دو و میدانی است با این حال علاقه‌ی چندانی به دویدن در میادین ندارد و در عوض نسبت به فعالیت به عنوان عضوی از باشگاه پژوهشی غیبی اشتیاق دارد. اگرچه او تنها برای تفریح در این باشگاه حضور پیدا کرد اما با ظاهر شدن یک روح واقعی در مدرسه همه چیز جدی شد.

زندگی یوجی پس از دیدار با یک شمن به نام مگومی فوشیگورو تغییر کرد، کسی که سعی داشت یک شی نفرین‌شده را بازیابی کند. زمانی که دوستان یوجی این شی نفرین‌شده را باز کردند، آن‌ها پی بردند که روح‌های نفرین شده شروع به پرسه زدن در مدرسه کرده‌اند. وقتی یوجی و فوشیگورو از یکی از این ارواح تقریبا شکست خورده بودند، یوجی اقدام به بلعیدن شی نفرین شده کرد و قدرت‌های آن را به دست آورد. او تبدیل به یک فرد نفرین شده شد و به دنیای هیجان‌انگیز شمن‌ها و ارواح نفرین‌شده کشیده شد.

شخصیت‌های برجسته

مقبولیت

تا نوامبر سال ۲۰۱۹ این مجموعه بیش از ۲.۵ میلیون نسخه در سراسر دنیا فروخت. این رقم در ماه می ۲۰۲۰ به ۴.۵ میلیون رسید.

اقتباس انیمه‌ای

اقتباس انیمه‌ای جوجوتسو کایسن در شماره ۵۲ام هفته‌نامه شونن جامپ تائید شد. این انیمه توسط استودیوی MAPPA ساخته شده و پخش آن به طور رسمی از ۳ اکتبر سال ۲۰۲۰ شروع شد.

لایت ناول‌ها

دو لایت ناول از این مجموعه منتشر شده است که نام‌های آن‌ها به شرح زیر است:

  • تابستان سر به فلک کشیده و بازگشت به پاییز (Soaring Summer and Returning Autumn)
  • مسیر خاردار تا سپیده‌دم (Thorny Road To Dawn)
صفحات دیگر