ویکی بهشت جهنم: جیگوکوراکو

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

یوزوریها

اشتراک‌گذاری

یوزوریها

Yuzuriha

یوزوریها - بهشت جهنم: جیگوکوراکو

نام مستعار

یوزوریها کیشو
فاکس
سومیره

نژاد

انسان

تاریخ تولد

۱۱ اکتبر

محل تولد

ژاپن

جنسیت

مونث

مشخصه عنصری

سنگ

بستگان

سایا (خواهر)

پیشه

کونویچی

تیم

تیم بازیابی اکسیر

اولین نمایش

چپتر ۲
قسمت ۲

صداپیشه

ریه تاکاهاشی

یوزوریها (Yuzuriha) یک جنایتکار محکوم به اعدام و یک کونویچی است که با نام یوزوریها کیشو شناخته می‌شود. او یکی از شخصیت‌های مکمل اصلی بهشت جهنم: جیگوکوراکو است.

یوزوریها قبل از محکوم شدن به اعدام، در ازای عفو شدن جنایات گذشته‌ی خود به یک تیم اعزامی پیوست و همراه با سایر محکومان به سوی جزیره‌ی شینسنکیو رفت تا در رقابتی اکسیر حیات را برای شوگان به دست آورد.

تاریخچه

یوزوریها پس از مرگ پدر و مادرش برای مراقبت از خواهر کوچکترش سایا که از بیماری رنج می‌برد، رها شد. اگرچه دکتر سایا به او گفته بود که بیماری او غیرقابل درمان است، اما یوزوریها از یک دستفروش شنیده بود که داروی خاصی وجود دارد که می‌تواند به درمان بیماری سایا کمک کند اما این دارو در بازار بسیار گران قیمت بود. یوزوریها که نیاز به جمع‌آوری پول برای خرید این دارو داشت، پس از توصیه‌ی یک دستفروش که به دنیای زیرزمینی مرتبط بود، تصمیم گرفت تا به عنوان یک شینوبی برای قبیله کای کار کند. او این موضوع را از سایا مخفی نگه داشت تا نگران نباشد و در عوض به او گفت که به فروش سبزیجات می‌پردازد.

یوزوریها پس از ورود به دنیای شینوبی، در مأموریت‌هایی محول شده شرکت کرد و تا حد مرگ کار کرد تا اینکه سرانجام به اندازه کافی پول به دست آورد تا آن داروی خاص را بخرد. با بدتر شدن حال خواهرش و همچنین نیاز دستفروش به بیست روز برای انجام مبادله، یوزوریها با رئیس خود ملاقات کرد به این امید که از او مرخصی بگیرد تا با دستفروش مبادله کند. پس از ملاقات با رئیس کای، یوزوریها به طرز شگفت انگیزی پی برد که در تمام طول این مدت برای خدمت به این قبیله فریب خورده است، زیرا رئیس فاش کرد که آن دستفروش یک جاسوس بوده است که برای دهکده کار می‌کند و داستان داروی ویژه را نیز ساخته است تا بتواند شینوبی‌های بیشتری را جذب کند. گرچه یوزوریها به این حقیقت پی برده بود اما همچنان خدمت به قبیله کای را ادامه داد و همانطور که از رئیس انتظار داشت بیست روز مرخصی به او داده شد. قبل از بازگشت به خانه، یوزوریها تصمیم گرفت اسلحه‌های گرم را قبیله کای بدزدد و آن‌ها را برای سایا بیاورد تا از آن لذت ببرد، زیرا خواهرش می‌خواست یک نمایش آتش‌بازی را تماشا کند. پس از اینکه او سایا را در حال سرفه کردن خونی دید، این لحظه شادی‌بخش برای او پایان یافت.

پس از گذشت چند روز، یوزوریها کنار بالین سایا نشست و این در حالی بود که سایا به آرامی بر اثر بیماری در حال مرگ بود. سایا در آخرین لحظات خود به یوزوریها گفت که از شغل خطرناکش برای حمایت از او آگاه بوده است و از او خواست که اکنون دیگر آزادانه زندگی کند. یوزوریها پس از سوگواری برای مرگ سایا بر سر سنگ قبرش، متعهد شد که به آرزوی خواهر مرحومش احترام بگذارد. یوزوریها در اولین اقدام به سوی افرادی بازگشت که او را فریب داده بودند. او دستفروش را کشت و بعدا رئیس کای و یاناگیهارا تاداساتو، ارباب فئودال قلعه ساگیوا را مورد هدف قرار داد. بعدا یوزوریها به تنهایی به قلعه ساگیوا حمله کرد و با رئیس کای درگیر شد. یاناگیهارا از یوزوریها درخواست کرد تا جان او را ببخشد و قول داد که در ازای آن چیزی به او بدهد. یوزوریها معتقد بود که چیز دیگری نمی‌خواهد و اظهار داشت که فقط از رو عصبانیت و نه به خاطر انتقام‌جویی این کار را کرده است. او سپس از نینجوتسو خود استفاده کرد تا خود را به بالای بام قلعه برساند، جایی که می‌توانست بر آتش بازی‌های شهر دید کامل داشته باشد. سپس او در حالی که به سخنان سایا فکر می‌کرد چشمانش را بست و لبخندی زد.

در مقطعی پس از این حمله، یوزوریها توسط مقامات گرفتار شد و به اعدام محکوم شد. با این حال یامادا آسائمون سنتا از قبیله یامادا به یوزوریها پیشنهاد داد تا در صورت انجام مأموریتی و به دست آوردن اکسیر حیات، عفو شود. یوزوریها نیز با این گزینه موافقت کرد و در این رقابت شرکت کرد.

توانایی‌ها و قدرت‌ها

یوزوریها یک کونویچی بسیار توانا با سابقه کیفری است، به طوری که زنده ماندن او بسیار خطرناک تلقی می‌شود و او به اعدام محکوم شده است. او قادر بود حمله‌ای را به قلعه ساگیوا آغاز کند و موفق شد تک تک نگهبانان را از بین ببرد. او همچنین به اندازه کافی قوی بود تا از قتل عام پر جنایتکاران محکوم به اعدام و در حالی که دستانش مهار شده بود جان سالم به در برد. یوزوریها پس از ورودش به کوتاکو یکی از اولین افرادی در ۱۰۰۰ سال بود که توانست از مصیبت‌های این جزیره جان سالم به در ببرد و به هورای برد، جایی که محل سکونت لرد تنسن بود. لازم به ذکر است که در میان جنایتکاران اعزامی به این مأموریت، یوزوریها تنها کسی بود که از انرژی حیاتی معروف به تائو یا «کی» آگاه بود و از آن استفاده‌ی آگاهانه داشت که حتی گابیمارو، نخبه‌ی نینجا مشهور هیچ اطلاعی از آن نداشت. او توانایی کافی برای مبارزه با مو دان، یک تنسن مسلط بر تائو را داشت و با تلاش‌های ساگیری و سنتا در شکست او کمک کرد و همین طور یک عنصر اساسی در کشتن ران بود.

نینجوتسو

یوزوریها به عنوان یک کونویچی قادر به استفاده از نینجوتسو است. توانایی اصلی او ترشح مقادیر زیادی مایع است که می‌تواند آن را دستکاری کند، و رایج‌ترین شیوه‌ی استفاده از آن ایجاد مخاط برای تشکیل رشته‌هایی برای حمله به حریف یا بستن آن‌ها است. قدرت برش تارهای او به اندازه‌ای قوی است که می‌تواند حریفانش را از وسط نصف کند و بدن آن‌ها را تکه تکه کند. با نوشیدن نوعی معجون، این مایع حاوی خاصیت سمی خورنده می‌شود. این مایع بسیار انعطاف‌پذیر است و می‌تواند به عنوان نوعی زره ​​برای جلوگیری از صدمات عمل کند. یوزوریها همچنین از این مایع به عنوان لایه‌ای برای پوشش زخم‌های خود استفاده می‌کند.

تائو

یوزوریها دارای عنصر سنگ تائو است که به آن «کی» می‌گویند. او کاربر ماهری است و اطلاعات کافی از ویژگی‌های تائو دارد به طوری که به عنوان معلم به آموزش سایر اعضای گروه ونگارد می‌پردازد. او با استفاده از تائو قادر است حضور دیگران را حس کند، اهداف حملات حریف را بخواند و تائوی خود را سرکوب کند تا حضور خود را پنهان کند. او همچنین می‌تواند از تائو در ارتباط با نینجوتسو و سلاح‌های خود استفاده کند.

سلاح‌ها

سلاح اصلی یوزوریها کونای است. او همچنین یک واکیزاشی را با خود حمل می‌کرد اما پس از تغییر لباسش آن را کنار گذاشت.

صفحات دیگر