بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

هوکو (نژاد)

اشتراک‌گذاری

هوکو

Hōko

هوکو (نژاد) - بهشت جهنم: جیگوکوراکو

معنی

مردم چوبی

خاستگاه

اولین نمایش

چپتر ۲۳ (مانگا)

هوکوها  (Hōko) نژادی جاودانه هستند که زمانی در جنگل ایشو از کوتاکو ساکن بودند. لرد تنسن با مشاهده شیوه زندگی هوکوها، از آن‌ها به عنوان آزمایشی برای دستیابی به جاودانگی استفاده کرد و همچنین از آن‌ها برای جبران تائوی از دست رفته خود تغذیه کرد.

یبولوژی

اگرچه هوکو‌ها شبیه به انسان هستند، اما به دلیل جاودانگی عمر طولانی‌تری دارد و می توانند تا ۱۰۰۰ سال زندگی کنند. با این حال، آن‌ها با وجود طول عمر بالایی که دارند بدن‌شان در نهایت تحت شرایطی قرار می‌گیرد که با عنوان گیاه‌زدگی شناخته می‌شود. در این فرآیند بدن آن‌ها به آرامی به ساختاری شبیه به درخت تبدیل می‌شود و این وضعیت بدون در نظر گرفتن سن‌شان اتفاق می‌افتد. پس از اینکه آن‌ها کاملا به یک درخت تبدیل شوند به آرامی هوشیاری خود را از دست می‌دهند.

تاریخچه

گذشته

هوکوها در اصل انسان‌هایی در ۱۰۰۰ سال پیش بودند که همراه با جوفوکو در تلاش برای یافتن اکسیر حیات سفر می‌کردند. پس از رسیدن به  جزیره‌ای که در نهایت با نام کوتاکو شناخته شد، جوفوکو به عنوان بخشی از تحقیقات خود در کشف اسرار جاودانگی، آزمایشاتی را روی گروه خود انجام داد و موفق شد از طریق یک فرآیند ناشناخته طول عمر آن‌ها را افزایش دهد. هوکوها در طول ۱۰۰۰ سال اقامت خود در کوتاکو، در دهکده‌ای کوچک زندگی می‌کردند و توسط سوشین‌ها و لرد تنسن هدایت می‌شدند. با گذشت زمان هوکوها به هورای برده شدند، جایی که لرد تنسن به زور تائوی آن‌ها را جذب کرد و آن‌ها به عنوان سوژه‌ی آزمایشی ریئن در ایجاد یک اکسیر ایده آل جاودانگی قربانی شدند. آن‌ها سرانجام در مقطعی دچار گیاه‌زدگی شدند و طی این فرآیند به طور کامل به درخت تبدیل شدند. مردی به نام هوکو که تنها بازمانده‌ی این نژاد بود پس از شروع گیاه‌زدگی به هورای رفت و در آنجا می را پیدا کرد. هوکو این دختربچه را به دهکده بازگرداند تا با هوشیاری باقی مانده‌ی خود او را بزرگ کند.

دوره‌ی ادو

بعدها، هوکو به عنوان تنها بازمانده، تائوی خود را قربانی کرد تا می به طور کامل بهبود یابد و پس از آن این نژاد برای همیشه منقرض شد.

صفحات دیگر