بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

شیون

اشتراک‌گذاری

شیون

Shion

شیون - بهشت جهنم: جیگوکوراکو

نام مستعار

کوئون

نام‌های دیگر

فرزند خدای شمشیر
شیو-سان

نژاد

انسان

تاریخ تولد

۱۳ ژوئن

جنسیت

مذکر

سن

۲۷

مشخصه عنصری

چوب

بستگان

مادری بی‌نام

کلاس

رونین (قبلا)

پیشه

سامورایی (قبلا)
آسائمون یامادا (قبلا)

رتبه

۴ (قبلا)

وابسته به

قبیله یامادا (قبلا)

تیم

تیم ونگارد
تیم ایمن‌سازی مسیر فرار

اولین نمایش

چپتر ۲
قسمت ۲

صداپیشه

چیکاهیرو کوبایاشی

شیون (Shion) که قبلا با نام آسائمون یادامادا شیون شناخته می‌شد، رتبه چهارم سابق آسائمون در قبیله یامادا است. 

پس از اینکه شوگان از محکومان اعدام خواست تا اکسیر زندگی را از جزیره خطرناکی که گمان می‌رود شینسنکیو باشد، در ازای عفو جنایات گذشته خود به دست آورند، شیون به عنوان یکی از ناظران یامادا آسائمون به تیم اعزامی ملحق شد و منصوب شد. مراقب آکاگینو جنایتکار باشید.

تاریخچه

شیون به شکل نابینا و از مادری که یک اجراکننده خیابانی بود به دنیا آمد. شیون در سنین جوانی توانایی خود را در احساس تائو بیدار کرد و توانست دنیای اطراف خود را درک کند. به همین دلیل، مادر شیون از او به عنوان راهی برای جمع‌آوری پول استفاده کرد و او در نمایشی از ضربات شمشیر چوبی مشتریان جاخالی می‌داد، و از این رو به او لقب فرزند شمشیر خدا داده شد. به عنوان بخشی از نمایش، مادر شیون زخم‌هایی را روی صورت پسرش حک کرد. او در نهایت توجه کنگیو را به خود جلب کرد و به همراه مادرش در تودوزا پذیرفته شد. از طریق این ارتباطات شیون به قبیله یامادا برده شد و آموزه‌های جلادی را پشت سر گذاشت. در این مقطع مادر شیون داستانی دروغین را ساخت مبنی بر این شیون فرزند نامشروع یک شمشیرزن معروف است و زخم‌های او نیز از اولین نبردش در سنین جوانی به جا مانده است. شیون نیز با این داستان همراه شد و می‌دانست که اگر بخواهد از آن دور شود این افتخار خدشه‌دار می‌شود. او راه و رسم قبیله را دنبال کرد و در نهایت نام خود را به عنوان آسائمون یامادا شیون تثبیت کرد و در کنار آن به اندازه کافی شایستگی خود را ثابت کرد تا رتبه چهارم آسائمون را به دست آورد و به رهبر احتمالی بعدی قبیله نزدیک شود. او گاهی زمان خود را صرف کمک به دیگران می‌کرد و در مقطعی فردی به نام تنزا را در خیابان‌ها یافت و این مرد جوان را متقاعد کرد که به قبیله یامادا بپیوندد و به عنوان شاگردش خدمت کند.

توانایی‌ها و قدرت‌ها

شیون به عنوان رتبه چهارم سابق آسائمون، در قبیله یامادا به عنوان یکی از قوی‌ترین اعضا شناخته می‌شد و توسط این قبیله به عنوان یکی از افراد مناسب برای رهبر بعدی در نظر گرفته می‌شد. او در حین سفر در کوتاکو به یکی از اولین افرادی تبدیل شد که در ۱۰۰۰ سال اخیر توانسته بود از مصیبت‌های جزیره جان سالم به در ببرد و به هورای برسد، جایی که لرد تنسن در آن ساکن بود. شیون در طول مبارزه با مو دان در قوی‌ترین حالتش، موفق شد تا در برابر حملات او مقاومت کند و در نهایت او را بکشد.

کنجوتسو

شیون
برش سریع یک سوشین توسط شیون

شیون استاد شمشیرزنی است. او به اندازه کافی مهارت دارد که شمشیر خود را با استفاده از هر دو سبک عادی و معکوس در دست بگیرد و اجرای ضربات شمشیر را به شکل سریع و با دقت بسیار بالا انجام دهد. او یک آسائمون است و می‌تواند با یک برش سر قربانیانش را از تن‌شان جدا کند. سرعت شمشیر کشیدن شیون به قدری سریع است که او می‌تواند از ایی‌آی‌دو استفاده کند. او با ترکیب توانایی خود با تائو می‌تواند ضربات شمشیرش را برای مقابله با پرتابه‌ها زمان‌بندی کند. او قادر شد به راحتی چندین سوشین را بکشد و از خود در برابر تمام حملات مو دان دفاع کند و به اندازه‌ی کافی دوام آورد تا کار او را تمام کند.

تائو

شیون
شیون و ادراک او از اطراف با استفاده از تاسو

شیون دارای عنصر چوب تائو است و استفاده‌ی ماهرانه از آن نشان داده است. او توانایی حس تائو را برای جبران نابینایی‌اش استفاده می‌کند و آن را از سنین بسیار پایین بیدار کرده است. او تائو را درک «امواجی» توصیف کرده است که در اطراف همه چیز جریان دارد. این حس به او اجازه می‌دهد تا به خوبی (یا بهتر از) یک فرد بینا عمل کند و می‌تواند شمشیر خود را با دقت حرکت دهد. شیون در طول سفر خود به هورای، فرا گرفت گرفت که چگونه حضور خود را پنهان کند و از آن در ارتباط با شمشیرزنی استفاده کند.

سلاح‌ها

شیون به عنوان یک جلاد از یک کاتانا استفاده می‌کند. این شمشیر بعدا در جریان مبارزه‌ی او با ژو جین شکسته شد، اما هنوز قابل استفاده بود تا اینکه شیون شمشیر دیگری را از شینوبی ایواگاکوره تهیه کرد.

صفحات دیگر