ویکی بهشت جهنم: جیگوکوراکو

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

جوفوکو

اشتراک‌گذاری

جوفوکو

Jofuku

جوفوکو - بهشت جهنم: جیگوکوراکو

نژاد

انسان

جنسیت

مذکر

بستگان

ریئن (همسر)

پیشه

حاکم کوتاکو
هوشی

وابسته به

امپراتور چین

اولین نمایش

چپتر ۵۳ (مانگا، اشاره شده)
چپتر ۶۶ (مانگا)

جوفوکو (Jofuku) کاشف معروفی بود که قبلا در خدمت فرمانروای سلسله‌ی چین بود و برای جستجوی اکسیر حیات تلاش می‌کرد. او در طول سفرهای خود به جزیره‌ای رسید و در آنجا تصمیم گرفت تا وقت خود را صرف اصول تائوئیسم بکند و از این طریق به کشف رازهای جاودانگی بپردازد.

تاریخچه

پس از اینکه فرمانروای سلسله چین یعنی چین شی هوانگ، خواهان راهی برای حیات جاودانه شد، جوفوکو به امپراتور اعلام کرد که اکسیر حیات در سه جزیره‌ی جاودانه‌ی شرقی به نام‌های ایشو، هوجو و هورای وجود دارد. ۲۱۹ سال قبل از میلاد، جوفوکو مأموریت یافت تا این اکسیر را پیدا کند و او به همراه همسرش ریئن با ناوگانی با امکانات به سه جزیره رفت. با این حال جوفوکو پس از گذشت چندین سال هرگز نزد امپراتور چین بازنگشت و سرنوشت او در سوابق تاریخی گم شد.

جوفوکو
جوفوکو در حال کار کنار همسرش ریئن

نادانسته برای دنیا، جوفوکو در این مدت به جزیره‌ای به نام کوتاکو رسیده بود و با پیروی از روش‌های تائوئیسم، تحقیقات خود را برای یافتن اسرار جاودانگی دنبال می‌کرد. آزمایشات او در رابطه با انرژی حیاتی معروف به تائو باعث ایجاد موجودات مصنوعی و یک نژاد با طول عمر بالا شد که اعضای اولیه این نژاد در واقع افراد ناوگان او بودند. پس از بستری شدن همسر او ریئن به دلیل بیماری گیاه‌زدگی، جوفوکو به او کمک کرد تا با استفاده از تائو خود را در بدن جدیدی احیا کند. پس از انجام این کار، ریئن و جوفوکو از تائو برای ایجاد کردن می استفاده کردند که در واقع یک کلون از همسر جوفوکو بود و به عنوان شاگرد او خدمت می‌کرد. آن‌ها همچنین از همین طریق پنج نوزاد مصنوعی را ایجاد کردند. در مقطعی، جوفوکو نیز دچار بیماری گیاه‌زدگی شد و تا زمان مرگش تحت مراقبت همسرش قرار گرفت.

میراث

پس از مرگ جوفوکو، ریئن از مرگ شوهرش به شدت افسرده شد و عهد کرد که او را احیا کند. ریئن با علم به اینکه روح را با مقادیر زیادی تائو می‌توان احیا کرد، طرحی را در دستور کارش قرار داد تا تمام انسان‌های ژاپن را به تان تبدیل کند و آن‌ها به جسد جوفوکو منتقل کند. ریئن برای حفظ بدن بی‌جان جوفوکو، آن را با طلا پوشاند. او در حالی که به عنوان مغز متفکر لرد تنسن عمل می‌کرد، اما مرگ جوفوکو را از تنسن‌ها مخفی نگه داشت و به آن‌ها القا کرد جوفوکو هنوز زنده است.

صفحات دیگر