ویکی بهشت جهنم: جیگوکوراکو

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

تامیا گانتتسوسای

اشتراک‌گذاری

تامیا گانتتسوسای

Tamiya Gantetsusai

تامیا گانتتسوسای - بهشت جهنم: جیگوکوراکو

نام تولد

تتسونوسوکه

نام مستعار

اژدهای تیغه
هشت استان بی‌نظیر

نژاد

انسان

تاریخ تولد

۲۵ نوامبر

محل تولد

ژاپن

جنسیت

مذکر

سن

۴۰

مشخصه عنصری

آتش

کلاس

رونین

پیشه

دکتر
شمشیرزن

تیم

تیم ایمن‌سازی مسیر فرار

اولین نمایش

چپتر ۲
قسمت ۲

صداپیشه

تتسو اینادا

تامیا گانتتسوسای (Tamiya Gantetsusai) یک شخصیت جانبی در مجموعه بهشت جهنم: جیگوکوراکو است. او یک استاد شمشیرباز مشهور است که با عنوان اژدهای تیغه شناخته می‌شود.

بعد از این که گانتتسوسای به دلیل قطع کردن اموال دامیو محکوم به اعدام شد، او برای پیوستن به یک تیم اعزامی استخدام شد تا در ازای یافتن اکسیر حیات برای شوگان، جنایات گذشته‌اش بخشیده شود. او در این راه با سایر محکومان به اعدام در جزیره شینسنکیو به رقابت پرداخت.

تاریخچه

تتسونوسکه در سنین جوانی در هنر شمشیرزنی آموزش دید. پس از شکست خوردن توسط استادش، او از استاد خود پرسید که چگونه با وجود کهولت سن قادر به چنین کاری شده است، که استادش برای تتسونوکه توضیح داد که او در قوی‌تر شدن حریص شده است و این که او باید یاد بگیرد که قدرت خود را کنار بگذارد تا بتواند همه‌ی آنچه در او باقی مانده را ببیند. با وجود این درس، اما تتسونوسکه نتوانست بفهمد که استادش چه می‌گوید. همانطور که تتسونوسوکه بزرگ شد، او زندگی خود را صرف جستجوی حریفان قوی‌تر کرد و خیلی زود نام خود را به تامیا گانتتسوسای تغییر داد. در نهایت او از مبارزه کردن با انسان‌ها خسته شد و به جای اینکه خود را به چالش بکشد، به دنبال مبارزه با هیولاها رفت. او در نقطه‌ای با اولین «هیولا» روبرو شد که «کیل» نام داشت، و با برش دادن آن لقب اژدهای تیغه را برای خود به ارمغان آورد. گانتتسوسای در مقطعی در یک جنگ ناشناخته شرکت کرد و به تجربه‌ی خود در میدان جنگ نیز افزود.

در مقطعی او توسط یک دایمیو دعوت شد تا برای او کار کند. درست پس از آشنایی آن‌ها، دایمیو به این واقعیت شک کرد که او همانند لقبش واقعا قادر به کشتن یک اژدها باشد. گانتتسوسای پس از شنیدن این اظهارات خشمگین شد و اقدام با نصف کردن دروازه دایمیو کرد که منجر به بیرون رانده شدنش و محکوم شدن به اعدام شد. قبل از اجرای اعدام، به گانتتسوسای فرصت داده شد تا یک اکسیر حیات را از جزیره‌ای برای شوگان بیاورد تا از جنایاتش گذشت شود.

توانایی‌ها و قدرت‌ها

گانتتسوسای یک شمشیرزن قدرتمند است که در ژاپن به طور گسترده‌ای شناخته شده است، به طوری که دایمیو به او پیشنهاد کار کردن داده است. او صلاحیت کافی برای شرکت کردن در ماموریت شوگان برای به یافتن اکسیر حیات را داشت. گانتتسوسای بعد از ورودش به کوتاکو قادر شد تا یک مونشین را از بین ببرد، شاهکاری که برای یک انسان غیر از معمول بود. او یکی از معدود افراد در ۱۰۰۰ سال بوده است که قادر شده از مصیبت‌های جزیره جان سالم به در ببرد و به هورای که لرد تنسن در آن سکونت داشت. در طول یورش به هورای، گانتتسوسای توانست به اندازه کافی دوام بیاورد تا تائو فا، یک سنین سطح تنسن را به چالش بکشد و همچنین در شکست دادن کیشیکای ترکیبی جو فا و تائو فا کمک کرد.

کنجوتسو

تامیا گانتتسوسای
گانتتسوسای با یک تاب شمشیر دروازه‌ای را دو نیم می‌کند.

گانتتسوسای تسلط بسیاری در شمشیرزنی دارد. حتی پیش از اینکه او مجبور شود دست چپ خود را قطع کند، مهارت‌های سطح بالای او در شمشیرزنی به او اجازه می‌داد تا با یک دست بجنگد. او قادر شد سر یک موجود عظیم‌الجثه به نام مونشین را از تنش جدا کند. او همچنین می‌توانست با تکان دادن شمشیر خود چندین سوشین را برش دهد و یک دوشی را کاملا به دو نیم کند. گواهی دیگر بر مهارت‌های شمشیرزنی او این است که می‌تواند برش‌هایی فشرده شده از هوا را ایجاد کند که یک دروازه بزرگ و بدنه‌ی غول‌پیکر جو فا و تائو را برش می‌دهد. گانتتسوسای همچنین دقت زیادی در شمشیرزنی خود دارد و می‌تواند به سرعت چندین «پروانه‌ی بهشتی» ​​را در یک لحظه قطع کند.

گانتتسوسایی با استفاده از حس تائو و ترکیب آن با شمشیرزنی می‌تواند طوری ماهرانه شمشیرزنی کند که فقط افرادی چون آسائمون قادر به انجام آن هستند.

تائو

تامیا گانتتسوسای
گانتتسوسای از پرتابه‌های تائو فای طفره می‌رود.

گانتتسوسای دارای عنصر آتش تائو است و پس از کور کردن خود در طول نبرد با تائو فا، قادر شد تا این توانایی را در خود بیدار کند. او با استفاده از تائو می‌تواند پرتابه‌های تائو فا را حس کند و به سرعت از آن‌ها طفره برود.

سلاح‌ها

گانتتسوسای از شمشیری استفاده می‌کند که برای کسی با قد و قامت بلند او مناسب است.

صفحات دیگر