ویکی بهشت جهنم: جیگوکوراکو

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

آزا توما

اشتراک‌گذاری

آزا توما

Aza Tōma

آزا توما - بهشت جهنم: جیگوکوراکو

نژاد

انسان

تاریخ تولد

۲۱ سپتامبر

محل تولد

ژاپن

جنسیت

مذکر

سن

۱۶

مشخصه عنصری

سنگ

بستگان

آزا چوبی (برادر)

پیشه

استراتژیست
راهزن
آسائمون (غیر رسمی، قبلا)

وابسته به

آزا چوبی
قبیله یامادا (قبلا)

اولین نمایش

چپتر ۲
قسمت ۲

صداپیشه

کنشو اونو
میو اوگورا (کودکی)

آزا توما (Aza Tōma) برادر کوچکتر و دست راست راهزن بدنام یعنی آزا چوبی است. او یکی از شخصیت‌های جانبی بهشت جهنم: جیگوکوراکو است.

توما پس از دستگیری برادرش به قبیله یامادا نفوذ کرد تا دوباره با چوبی در زندان متحد شود و ماموریت شوگان برای به دست آوردن اکسیر حیات را پیگیری کند که گمان می‌رفت در جزیره‌ی خطرناک شینسنکیو باشد. پاداش یافتن این اکسیر بخشش جنایات گذشته‌ی آن‌ها بود که چوبی آن را پذیرفت و توما به عنوان ناظر او منصوب شد.

تاریخچه

توما و چوبی به عنوان پسران یک نگهبان تحت خدمت دایمیوی ناحیه ایکو یعنی آسانو تاکونوری متولد شدند. پس از حمله‌ی آسانو تاکونوری به دربار کیرا یوشیناکا در قلعه ادو، او به سپوکو محکوم شد. در نتیجه، پدر آن‌ها و سایر نگهبانان از پیشه خود حذف شدند و به عنوان رونین رها شدند که باعث فقر خانواده‌شان شد. مادر آن‌ها در نهایت به دلیل بیماری درگذشت و پدرشان به دلیل اینکه بخشی از حادثه ایکو بود اعدام شد و این دو برادر تنها ماندند. آن‌ها در نهایت توسط راهزنانی دستگیر شدند که قصد فروش آن‌ها را داشتند اما بعد از اینکه چوبی توانست به رهبر آن‌ها تبدیل شود، این دو میان راهزنان زندگی کردند.

توما و چوبی در طول سال‌هایی که راهزن بودند، در نقطه‌ای گرفتار شدند و نزدیک بود که دستگیر شوند. چوبی به توما گفت که فرار کند و توما به برادرش اطمینان داد که برای نجات او از زندان خواهد آمد. توما پس از نفوذ به قبیله یامادا و رسیدن به رتبه‌های بالاتر آن در طول یک ماه، فرصت پیدا کرد تا مانع اعدام برادرش شود. او با ارائه‌ی مأموریتی که شوگان برای یافتن اکسیر حیات تعیین کرده بود، چوبی را از زندان آزاد کرد تا این اکسیر را برای شوگان بیابد.

توانایی‌ها و قدرت‌ها

با وجود اینکه توما یک آسائمون رسمی نبود اما به او اعتماد شد تا ماموریت خطرناکی را از شوگان دریافت کند. او به اندازه کافی قوی بود که به راحتی چندین سوشین که لرد تنسن برای از بین بردن متجاوزان تعیین کرده بود را بکشد، و خیلی زود به یکی از اولین کسانی تبدیل شد که در ۱۰۰۰ سال گذشته توانسته است از مصیبت‌های جزیره جان سالم به در ببرد و به هورای برسد، مکانی که لرد تنسن در آن سکونت داشت. چوبی و جو فا پس از آموزش زیر نظر گانتتسوسای و گذراندن دوره‌های تائو خاطرنشان کردند که مهارت‌های توما به طور قابل توجهی بهبود یافته است و او می‌تواند با برادرش در مبارزه با تنسن مقابله کند، کاری که در اولین رویارویی‌اش قادر به انجام آن نبود. او همچنین توانست آموزه‌های تائو را که گابیمارو و یوزوریها بیاموزد.

کنجوتسو

توما در شمشیرزنی بسیار با استعداد است و به عنوان سریعترین عضو در یامادا دوجو شناخته می‌شود. او تنها پس از یک ماه از این دوجو مجوز خود را دریافت کرد و به راحتی و بدون هیچ کمکی سوشین‌ها را قتل عام کرد. توما با مهارت‌هایی که از قبیله یامادا به دست آورده است، می‌تواند با یک برش هدف خود را از بین ببرد. اگرچه او با استعداد است، اما گانتتسوسای خاطرنشان کرده است که توما هنوز پتانسیل کامل خود را نشان نداده است.

پس از آموزش زیر نظر گانتتسوسای برای بهبود مهارت‌هایش، شمشیرزنی او بسیار پیشرفت کرد. به طوری که او موفق شد یک ضربه اساسی را در طول رویارویی مجدد خود به جو فا وارد کند.

تائو

توما دارای عنصر سنگ تائو است. پس از یادگیری نحوه‌ی بیدار کردن تائو و استفاده از آن در کنار گابیمارو و یوزوریها، او قادر شد تا تائو را حداقل در اطراف خود حس کند.

سلاح‌ها

توما یک کاتانا با خود حمل می‌کند.

صفحات دیگر