بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds

اشتراک‌گذاری

هورایزن زیرو داون: فروزن وایلدز

Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds

Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds - هورایزن

توسعه‌دهنده

گوریلا گیمز

ناشر

سونی کامپیوتر انترتیمنت

موتور

دسیما

پلتفرم

پلی‌استیشن 4
مایکروسافت ویندوز

تاریخ انتشار

۷ نوامبر ۲۰۱۷

حالت

تک-نفره

هورایزن زیرو داون: فروزن وایلدز (Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds) یک محتوای دانلودی گسترش‌دهنده برای بازی هورایزن زیرو داون است که در هفتم نوامبر ۲۰۱۷ منتشر شد.

رویدادهای The Frozen Wilds الوی را به منطقه‌ای در مرز قلمروی بانوک به نام کات می‌برد.

داستان The Frozen Wilds

الوی پس از شنیدن در مورد دنیایی از ماشین‌های خطرناک و کوهی که از آن دود بالا می‌آید، به سمت کات، خانه‌ی قبیله بانوک سفر کرد. در آنجا او از طریق یک رهبر محلی به نام آراتاک متوجه شد که قبیله بانوک تلاش کرده تا با یک اهریمن به نام تاندرز درام در کوه مبارزه کند، که احتمالا منشا حضور ماشین‌های مهاجم در این منطقه بود. با این حال اولین حمله آن‌ها شکست خورده بود و پس از آن شمن آن‌ها به نام آرئا ناپدید شد. الوی جستجو برای آرئا را در سراسر برج‌های رباتیک عجیب و غریب که توسط ماشین‌ها به تباهی کشیده شده بود آغاز کرد. او آرئا را در یک تاسیسات از دنیای قدیم یافت که حالا تبدیل به یک معبد بانوک شده بود. این تاسیسات حامل یک هوش مصنوعی به نام اسپیریت بود بانوک آن را عنوان یک خدا پرستش می‌کرد. الوی موفق به برقراری ارتباط با اسپیریت شد و این هوش مصنوعی هشدار داد که اهریمن انتقال ارتباط را مسدود کرده است و سپس این ارتبط قطع شد. الوی و آرئا توافق کردند تا با همکاری هم اسپیریت را نجات دهند. با این حال، الوی باید آراتاک را برکنار می‌کرد، چرا که او حاضر نبود حملات بیشتری را به درام تندر انجام دهد. همچنین این موضوع مشخص شد که آرئا و آراتاک خواهر و برادر هستند.

الوی، آتاراک را چالش کشید اما ماشین‌های شیطانی در میان این چالش به آن‌ها حمله کردند. آن‌ها هر دو به مبارزه با ماشین‌ها پرداختند و آتاراک تحت تأثیر مهارت‌های الوی قرار گرفت و رهبری را به او واگذار کرد. الوی، آرئا، و آتاراک به سمت تاندرز درام رفتند. آن‌ها با نفوذ به تاسیساتی از دنیای قدیم که در داخل کوه ساخته شده بود کشف کردند که اسپیریت در واقع یک هوش مصنوعی بسیار پیشرفته به نام ساین است که برای جلوگیری از فوران کردن غول‌دهانه یلواستون طراحی شده است. آن‌ها با پیشروی بیشتر در داخل آنجا پی بردند که اهریمن بسیاری از این تاسیسات را تباه کرده است، اما ساین پیشنهاد داد تا به منظور حفظ تاسیسات با استفاده از گدازه مناطق آلوده را نابود کنند. همچنین مشخص شد که اهریمن در واقع هفیستوس، یکی دیگر از زیر سیستم‌های گایا است. این گروه با هفیستوس مقابله کرد و آرئا با قربانی کردن خود هسته ساین را از بین برد که این موضوع باعث انتقال آن به یک مرکز داده کمکی شد و سیستم تخریب تاسیسات شروع به کار کرد. الوی و آراتاک موفق به فرار شدند. الوی به معبد بانوک بازگشت، جایی که ساین خود را به آنجا منتقل کرده بود. ساین اطلاعات بیشتری در مورد دنیای قدیم به الوی داد، اما هشدار داد که هفیستوس هنوز در جایی فعال است و به دنبال ساخت ارتشی از ماشین‌ها است که به منظور کشتن انسان و با هدفی ناشناخته طراحی شده‌اند، و در واقع به این خاطر بود این هفیستوس قصد تصاحب کنترل ساین را داشت. آراتاک از الوی به خاطر همه‌ی کمک‌هایی که به قبیله بانوک کرده بود تشکر کرد و آن‌ها راه خود را از هم جدا کردند.

منبع

صفحات دیگر