ویکی هورایزن

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

گایا

اشتراک‌گذاری

گایا

GAIA

گایا - هورایزن

مرگ

۲۶ آگوست ۳۰۲۰

جنسیت

صداگذاری و هولوگرافیک زنانه

جایگاه

هوش مصنوعی اداره‌کننده پروژه زیرو داون

پیشه

هوش مصنوعی

متحدان

الیزابت سوبک
زیرو داون

دشمنان

هیدیز

بازیگر

لسلی ایون (صدا)

گایا (GAIA) یک هوش مصنونی ابر-قدرتمند است که نقشی اساسی را در رویدادهای هورایزن زیرو داون بازی می‌کند. او قدرتمندترین و پیشرفته‌ترین هوش منصوعی است که تاکنون ساخته شده است و هدف از ساخت این بود که به کمک نه زیرمجموعه‌ی خود پروژه زیرو داون را اداره کند، پروژه‌ای که قرار بود پس از انقراض حیات توسط طاعون فارو دوباره حیات را روی زمین بازیابی کند.

با این حال صدها سال بعد از انجام این پروژه، یک سیگنال مرموز باعث شد تا زیرمجموعه‌های گایا خودشان به عنوان یک هوش مصنوعی عمل کنند. یکی از آن‌ها یعنی هیدیز که مسئول پروتکل شکست-امن انقراض بود شروع به تصاحب کنترل زیرو داون کرد تا دوباره تمام حیات را از بین ببرد. گایا برای دفع آن اقدام به خود-تخریبی کرد و با امید متوقف کردن هیدیز یک کلون از سازنده خود، دکتر الیزابت سوبک را ایجاد کرد تا بتواند دسترسی‌های لازم برای پاکسازی هیدیز را داشته باشد. این کلون الوی شکارچی نورا است.

پیش‌زمینه

گایا توسط دکتر الیزابت سوبک، دانشمند و مهندس رباتیک آمریکایی قرن بیست و یکم ایجاد شد. گایا خیلی بیشتر از انتظاری که سوبک داشت ظاهر شد. او گایا را صرفا به عنوان یک هوش مصنوعی برای مدیریت زیرو داون طراحی کرد، اما گایا دارای ظرفیت عاطفی، همدلی و شخصیتی خیرخواه بود. به این ترتیب این ویژگی‌ها به طور گسترده‌ای عملکرد آن به عنوان هوش مصنوعی حاکم بر زیرو داون را افزایش داد. گایا زیرو داون را از طریق نه زیرمجموعه اداره می‌کرد. هر کدام از این زیرمجموعه‌ها اساسا بخشی از مسئول گایا برای یک جنبه‌ی مشخص از فرآیند بودند.

صفحات دیگر