ویکی هورایزن

بتا (کلون)

اشتراک‌گذاری

بتا

Beta

بتا (کلون) - هورایزن

جنسیت

مونث

خانواده

الیزابت سوبک (بلوپرینت ژنتیکی)
الوی (دوقلوی ژنتیکی)

بتا (Beta) شخصیت مهمی در Horizon Forbidden West است. او یک کلون زنتیکی از مهدنس رباتیک قرن ۲۱ یعنی دکتر الیزابت سوبک است. او توسط فار زنیث ایجاد شد و دوقلوی ژنتیکی الوی محسوب می‌شود.

پیش‌زمینه

بتا توسط فار زنیث و با استفاده از کد ژنتیکی الیزابت سوبک ایجاد شد و هدف از ساخت آن دسترسی فار زنیث به سیستم‌های زیرو داون و گایا بود. بتا زمانی که به زمین می‌آمد اجازه دسترسی به آپولو را پیدا کرد که توسط زنیث‌ها مدیریت می‌شد. از این رو او امکان مطالعه‌ی موضوعات مختلف مجاز را پیدا کرد.

در مقطعی در مسیر زمین، بتا به مخفیگاه کوچکی که توسط تیلدا ساخته شده بود وارد شد. او در آنجا صحبتی با تیلدا داشت اما تیلدا هیچ اطلاعات حیاتی در مورد خودش یا زنیث‌ها به او نداد.

سرانجام با رسیدن به زمین، او مجبور شد تا با زنیث‌ها شامل جرارد، اریک و تیلدا کار کند. وقتی بتا پی برد که توابع زیرمجموعه گایا خودشان را از گایا تفکیک کرده‌اند، فرض را بر این گذاشت که هدف او تعمیر این سیستم است اما او به زنیث‌ها در مورد ارسال سیگنالی برای فعال کردن هیدیز شک داشت. در مقطعی بتا شاهد بود زنیث‌ها مردمان قبیله‌ای را پاکسازی کردند.

او سرانجام به آزمایشگاه اثبات (Proving Lab) برده شد و در آنجا زنیث‌ها با استفاده از کد ژنتیی بتا دری را باز کردند و به یک کپی از گایا دسترسی پیدا کردند، البته از توابع زیرمجموعه آن خبری نبود. در مقطعی او به طور تصادفی با الوی روبرو شد که خودش یک کلون دیگر از الیزابت سوبک بود که توسط گایا ساخته شده بود. بتا به سرعت از صحنه خارج شد و این در حالی بود که اریک سعی در کشتن الوی داشت. این اتفاق باعث شد تا بتا به این فکر بیفتد که شاید از طریق الوی بتواند از دست زنیث‌ها فرار کند.