ویکی هری پاتر

هورکراکس

اشتراک‌گذاری

هورکراکس

Horcrux

هورکراکس - هری پاتر

مکان

جهانی

سازنده

هرپو فول
تام ریدل

زمان ساخت

یونان باستان
۱۹۴۳-۱۹۴۴ (تام ریدل)

کاربرد

حفظ بخش‌هایی از روح فرد و جلوگیری از مرگ آن فرد

مالک‌ها

هرپو فول
تام ریدل

یک هورکراکس (Horcrux) چیزی است که یک جادوگر تاریک بخشی از روح خود را در آن پنهان می‌کند تا جاودانه شود. هورکراکس‌ها تنها پس از انجام قتل که بالاترین عمل شیطانی است قابل ایجاد هستند. فرآیند ایجاد یک هورکراکس شامل یک جادو و یک عمل هولناک است که بلافاصله پس از ارتکاب قتل انجام می‌شود. از آن جا که هورکراکس‌ها برای سازنده‌های آن بسیار گرانبها هستند، معمولا اقداماتی در جهت محافظت و جلوگیری از سرقت یا تخریب آن‌ها صورت می‌گیرد، مانند افسون‌های تقابلی و نفرین‌ها. هورکراکس به عنوان تاریک‌ترین هنر و وحشتناک‌ترین جادوی تاریک شناخته می‌شود.

ریشه‌ها

اولین هورکراکس شناخته شده توسط هرپو فول در یونان باستان ایجاد شد. تنها خالق شناخته شده‌ی دیگر لرد ولدمورت است که احتمالا تنها کسی است که با موفقیت بیش از یک هورکراکس را خلق کرده است.

ماهیت هورکراکس‌ها بسیار وحشتناک هستند و آن‌ها از دنیای جادوگری مخفی نگه داشته می‌شوند و تعداد کمی از افراد از طبیعت آن‌ها آگاه هستند. مدرسه جادوگری هاگوارتز هرگونه مطالعه روی موضوع هورکراکس‌ها را ممنوع کرده بود. آلبوس دامبلدور به ویژه در اجرای این قانون سرسخت بوده است.

قدرت‌ها

هدف و قدرت اصلی یک هورکراکس فراهم کردن جاودانگی برای خالق خود در قلمروی فانی است. تا زمانی که حداقل یک هورکراکس وجود داشته باشد، روح خالق به دنیای زندگان پیوند خورده باقی خواهد ماند. از این رو اگر بدن نابود شود، روح همچنان ماندگار خواهد بود. با این حال کمتر فردی چنین وضعیتی از زندگی را بر مرگ ترجیح می‌دهد. در این شرایط روح می‌تواند بدن دیگران را در اختیار داشته باشد که این امر باعث کاهش شدید طول عمر میزبان می‌شود. به همین دلیل، یک هورکراکس معمولا پنهان و خاموش نگه داشته می‌شود و سایر قدرت‌های آن به ندرت مورد کاوش یا استفاده قرار می‌گیرند.

مجاورت با یک هورکراکس می‌تواند تاثیرات ذهنی منفی روی افراد بگذارد. با این حال وقتی فرد از هورکراکس دور شود، تاثیرات آن کمرنگ و سپس ناپدید می‌شود و افراد به حالت عادی خود باز می‌گردند. شخصی که علاقه‌مند به هنرهای تاریک باشد، می‌تواند با تاثیر از یک هورکراکس تقویت شود، همان طور که دولورس امبریج هنگام در اختیار داشتن آویز سالازار اسلیترین این موضوع را نشان داد.

اگر فردی از نظر عاطفی آسیب‌پذیر باشد، ممکن است روح درون هورکراکس کنترل او را بدست آورد، همان طور که این اتفاق برای جینی ویزلی رخ داد. در واقع ولدمورت با بهره گیری از این قدرت از جینی برای باز کردن تالار اسرار استفاده کرد. وقتی هری از مرگ سیریوس بلک دلشکسته شده بود آنقدر عصبانی بود که نفرین کروسیاتوس را روی بلاتریکس لسترنج انجام داد و تقریبا نفرین کشتار را روی او اجرا کرد، و ولدمورت نیز از این شرایط استفاده کرد تا هری پاتر را تسخیر کند و ذهن او را کنترل کند.

هورکراکس‌های ولدمورت

مکان پنهان شده ساخته شده با قتل نابود شده توسط
دفتر خاطرات تام ریدل در اختیار لوسیوس مالفوی، سپس انتقال به جینی ویزلی (بدون اطلاع از آن)، و سرانجام کشف توسط هری پاتر میرتل وارن به واسطه مار اسلیترین هری پاتر
حلقه ماروولو گانت در کلبه گانت پدر تام ریدل با چوبدستی مورفین گانت آلبوس دامبلدور
نگارآویز سالازار اسلیترین غار کریستالی، بعدا توسط رگیلس بلک و کریچر ربوده شد و به محل گریمولد برده شد، بعدا توسط ماندانگس فلچر ربوده شد و به عنوان رشوه به دولورس آمبریج داده شد. یک ولگرد ماگل رون ویزلی
جام هلگا هافلپاف مخزن خانواده لسترنج در بانک جادوگری گرینگاتز هپزیبا اسمیت هرماینی گرنجر
سربند روونا ریونکلاو اتاق نیازمندی در قصر هاگوارتز یک دهقان آلبانیایی وینسنت کربل
ناگینی همیشه با لرد ولدمورت بعد از ربوده شدن جام برتا جورکینز نویل لانگ‌باتم
هری پاتر هری پاتر لیلی جی. پاتر لرد ولدمورت
صفحات دیگر