ویکی هری پاتر

نیمفدورا تونکس

اشتراک‌گذاری

نیمفدورا لوپین

Nymphadora Lupin

نیمفدورا تونکس - هری پاتر

تولد

بین ۱ سپتامبر ۱۹۷۲ و ۳۱ آگوست ۱۹۷۳

وضعیت خونی

ملیت

بریتانیایی یا ایرلندی

نژاد

جنسیت

مونث

خانواده

ادوارد تونکس (پدر)
آندومدا تونکی (مادر)
بلاتریکس لسترنج (خاله)
دلفینی(دخترخاله)
نارسیسا مالفوی (خاله)
دراکو مالفوی (پسرخاله)
ریموس لوپین(همسر)

بوگارت

از دست دادن توانایی‌های خود

چوبدستی

ناشناخته

پاترونوس

جک رابیت (قبل از ۱۹۹۵)
گرگ (۱۹۹۵-۱۹۹۸)

پیشه

گروه مدرسه

هافلپاف

وفاداری

خانواده تونکس
خانواده لوپین
وزارت جادو
مدرسه هاگوارتز
محفل ققنوس

نیمفدورا لوپین (Nymphadora Lupin - تولد با نام خانوادگی تونکس) که بیشتر با نام تونکس و گاهی دورا شناخته می‌شود، یک جادوگر دورگه انگلیسی و یک متامورفماگوس، متولد سال ۱۹۷۳ است. او تنها فرزند تد و آندرومدا تونكس (با نام خانوادگی پدری بلک) بود. تونکس از سال ۱۹۸۴ تا ۱۹۹۱ در مدرسه جادوگری هاگوارتز تحصیل کرد و در گروه هافلپاف قرار گرفت. ورود او به هاگوارتز با ورود چارلی ویزلی همزمان بود.

تونکس پس از ترک هاگوارتز به وزارت جادو پیوست و تحت نظر آلستور مودی در سال ۱۹۹۴ تبدیل به یک اروور شد. او در سال ۱۹۹۵ به دومین محفل ققنوس پیوست، و به طور محرمانه با وزارت کار کرد و به محافظت از دپارتمان اسرار کمک کرد. در ژوئن سال ۱۹۹۶، او در نبرد دپارتمان اسرار شرکت کرد. تونکس در مقطعی عاشق ریموس لوپین شد که از اعضای محفل و یک گرگینه بود. با این حال لوپین که احساس می‌کرد برای او بیش از حد پیر و خطرناک است احساسات او را رد کرد، اگرچه خودش احساس مشابهی داشت. در پی بازگشت لرد ولدمورت، تونكس به عنوان بخشی از گروه ویژه اروور برای نگهبانی از هاگوارتز اعزام شده بود. او بعدا در نبرد برج ستاره شناسی مبارزه کرد. تونکس پس از دیدن عشق فلور دلاکور به بیل وسلی با وجود جراحاتی که بیل داشت، علنا عشق خود را به ریموس اعلام کرد.

تونکس و ریموس در تابستان سال ۱۹۹۷ ازدواج کردند. او بخشی از گارد پیشرو بود که شجاعانه در نبرد هفت پاتر شرکت کرد. در این مقطع تونکس باردار بود و ریموس نگران وضعیت گرگینه بودن خود و انتقال آن به پسرش بود، اما این موضوع ظاهرا اتفاق پیش نیامد و بچه‌ی آن‌ها یعنی تدی ریموس لوپین فقط توانایی‌های دگرگونی تونکس را به ارث برد. این زوج هری را پدرخوانده تدی نامیدند. در تاریخ ۲ می ۱۹۹۵ تونکس در نبرد هاگوارتز جنگید و سرانجام توسط خاله‌ی خود بلاتریکس لسترنج که یک مرگ خوار و خدمتکار فداکار لرد ولدمورت بود، کشته شد. انتقام قتل او را دوست و همرزم او مولی ویزلی گرفته شد. پس از مرگ تونکس، پسر او توسط مادر تونکس و هری بزرگ شد.

صفحات دیگر