بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

نبرد هاگوارتز

اشتراک‌گذاری

نبرد هاگوارتز

Battle of Hogwarts

نبرد هاگوارتز - هری پاتر

تاریخ

۲ می ۱۹۹۸

مکان

قلعه هاگوارتز و زمین‌ها، هایلندز، اسکاتلند، بریتانیا

دلیل

محاصره هاگوارتز توسط ارتش ولدمورت به منظور اسیر کردن هری پاتر

نتیجه

پیروزی محفل ققنوس و ارتش دامبلدور
پایان دومین جنگ جادوگری و انحلال مرگ خواران
از بین رفتن کنترل ولدومورت بر وزارت جادو و شکست خوردن او

جناح‌ها

جناح اول:
کارکنان و دانش‌آموزان هاگوارتز
ساکنان هاگسمید
الف‌ها
۱ غول
سنتورها
۱ پولترگیست
۱ هیپوگریف
چندین تسترال
چندین روح
پرتره‌های هاگوارتز
آکرومانتیولاها
جناح دوم:
پیوس تیکنس (نفرین شده)
اسکیبیور
فنریر گریبک
کوربن یاکسلی
والدن منکنیر
آگوستوس رووکوود
تراورز
سلوین
بیش از صد مگر خوار و اسنچر
ده‌ها جادوگر نفرین شده
ناگینی
گرگینه‌ها
دیمنتورها
گروه غول‌ها

نبرد هاگوارتز (Battle of Hogwarts) آخرین نبرد از جنگ جادوگری دوم بود. این جنگ در ساعات اولیه ۲ مه ۱۹۹۸ در قلعه و محوطه مدرسه جادوگری هاگوارتز در منطقه کوهستانی اسکاتلند روی داد.

زمانی که لرد ولدمورت، جادوگر تاریک پی برد که دشمنش هری پاتر برای از بین بردن یکی از آخرین‌های هورکراکس‌های او مخفیانه وارد قلعه شده است، به تک تک مرگ خواران و موجودات تاریکی وفادارش دستور داد تا حمله‌ای گسترده را به مدرسه انجام دهند. پس از آن ارتش دامبلدور این موضوع را به محفل ققنوس و دیگر متحدان‌شان در وزارت جادوی انگلیس ابلاغ کرد و نبردی گسترده شروع شد. ولدمورت نیروهای خود را از کلبه شریکینگ در هاگسمید هدایت می‌کرد، در حالی که هری پاتر، کینگزلی شاکلبولت و مینروا مک‌گونگال مدافعان هاگوارتز را هدایت می‌کردند. ولدمورت همچنین خواستار تسلیم شدن هری پاتر تا نیمه شب شده بود.

این نبرد سرانجام با یک پیروزی قاطع برای محفل و ارتش دامبلدور به پایان رسید و بسیاری از مرگ خواران و خود ولدمورت کشته شدند. این ویرانگرترین نبرد این جنگ بود که با تلفات زیادی همراه بود، از جمله: لرد ولدمورت، بلاتریکس لسترنج، ریموس لوپین، نیمفدورا تونکس، سوروس اسنیپ، فرد ویزلی، کالین کریوی، لاوندر براون و حداقل پنجاه نفر دیگر که علیه ولدمورت و مرگ خوران جنگیدند. همچنین احتمالا که این آخرین نبردی بود که چوبدستی الدر در آن شرکت داشت، زیرا بعد از جنگ این چوبدستی در مقبره آلبوس دامبلدور دوباره مهر و موم شد.

صفحات دیگر